Wzmacniacz stary czy nowy?

ikar1975

Active member
Bez reklam
I jak to się ma do twoich założeń? Uwielbiam ludzi którzy na siłę pod górkę sobie robią , a później mam mętlik w głowie panowie co wybrać itd. :-( Pzdr
 

Mario 76

New member
Te jbl to tylko z ciekawości. Bardziej zależy mi na dźwięku jaki mają Tannoy Revolution8. .
Myślałem żeby posłuchać następujących kolumn:
Tannoy Precision 6,4
Canton Chrono sl586 dc to z górnej półki cenowej
A ta trochę niższa to:
Kef Q 900 (słuchałem 700 i byłem pod wrażeniem)
Martin Logan Motion 20.
I tak na sam koniec żeby nie było nudno to:
Tannoy Difinition DC 10T.
Jak to widzicie może macie jakieś podpowiedzi ?
 

Mario 76

New member
Witam. Decyzja podjęta kolumny kupione. W domu zagościły Tannoy Revolution xt8f. Dziękuję wszystkim za rady i poświęcony czas. Pozdrawiam
 

Mario 76

New member
Kolumny są podłączone pod wzmacniacza lampowy z manufaktury Haiku-Audio integra na lampach EL34 Williamson. Postanowiłem pójść o krok dalej i zakupiłem do zestawu gramofon Onkyo cp1050. I żeby gramofon zagrał potrzebny jest przedwzmacniacz. I wszystko zaczyna się od początku. Co byście widzieli do tego zestawu, jaki klocek byście zaproponowali?
Budżet to jakieś 5K . W Onkyo wymieniłem wkładkę na Ortofon M2 bronze. Muzyka to klasyka w słuchaniu. Słucham propozycje. Pozdrawiam
 

Mario 76

New member
Bigmoo dzięki za zaproszenie:)Musiało to kiedyś nastąpić.Ważne żeby nowe zakupy dały satysfakcję wymierne do nakładów.
Borixon bardzo dobre recenzje ma ten pre, wart przetestowania.
W jaki system lepiej zainwestować:pre lampowe czy tranzystorowe? Gdzie dźwięk będzie bardziej naturalny, przejrzysty,czysty pozbawiony zabarwienia. Grający bez obciążenia z zapasem mocy?
Czy bez odsłuchu się chyba nie obejdzie? Macie jakieś doświadczenie to proszę podzielcie się . Lampa czy tranzystor?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
QUOTE=Borixon;1371344]Za 5k masz wiele ciekawych pre, zobacz na Primare R32 słuchałem na tlustym systemie i grał świetnie.[/QUOTE]

Oby dobrać odpowiednie kolumny i kable.. a marka bardzo mało awaryjna - więc i używany to mniejsze ryzyko..
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Pytasz tak naprawdę o rzeczy, do których każdy ma swoje indywidualne podejście. Ja wolę lampę. Inni tranzystor...

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Mario 76

New member
Trzeba będzie wypożyczyć lampę i tranzystor i na własne uszu usłyszeć co i jak gra z całym zestawem. Myślałem nad SOL MM2 Halku Tak żeby do kompletu było i jeżeli się da to lampowy przedwzmacniacz z tej samej manufaktury bym podpiął. Co myślicie o tym ,bardziej mi chodzi czy lepiej mieć klocki też samej firmy czy lepiej wyjdzie wszystko z innej :parafii:?
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Trzeba będzie wypożyczyć lampę i tranzystor i na własne uszu usłyszeć co i jak gra z całym zestawem. Myślałem nad SOL MM2 Halku Tak żeby do kompletu było i jeżeli się da to lampowy przedwzmacniacz z tej samej manufaktury bym podpiął. Co myślicie o tym ,bardziej mi chodzi czy lepiej mieć klocki też samej firmy czy lepiej wyjdzie wszystko z innej :parafii:?
Nie ma na to recepty, gdy zależy Ci na designie to jedna marka zazwyczaj wychodzi lepiej, gdy na graniu, nie koniecznie. Jedynym systemem uważam który wspaniale gra tylko w rodzinie jest Naim. Słyszałem Naimy w połączeniu z innymi klockami i nie było takiego efektu.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Mario 76

New member
Poszukiwania zakończone . Do lampy doszedł pre z tej samej firmy, Haiku Audio SOL l l, w połączeniu z Tannoy Revolution xt8 f daje cały zestaw dźwięk ,który mnie jak najbardziej zadowala,dźwięk jaki szukałem. Gramofon Onkyo CP1050 może i nie jest z najwyższej półki Ale po wymianie igły na bronze gra całkiem poprawnie i bardziej detalicznej.
Jeżeli się wie co szukać to się znajdzie.
Pozdrawiam wszystkich
 
Do góry