Wymiana Zestawu Stero

sarami99

New member
Witam
Posiadam stary sprzęt TECHNICS A700 MK3 + Jamo E800 odziedziczyłem go po swoim bracie dobrze mi służy, ale wzmacniacz powoli zaczyna odmawiać posłuszeństwa i w końcu postanowiłem wymienić sobie cały sprzęt. Zestaw mam podłączony do tv i ps3 plus odtwarzacz cd . Muzyki jakiej słucham to prawie wszystko najwięcej Rock i hard rock, trash metal (metallica) heavy metal .
Na nowy sprzęt mam zamiar wydać do 4 tys. Tu w oko wpadł mi marantz pm6005 + dali zensor 3 lub monitor audio br6 .Może coś z Denona ?
Co myślicie o takim zestawieniu ?


 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Do takiej muzyki to zdecydowanie co innego. Klipsch RP-160M
Zensor nie mają dość jaj i werwy do takiego grania. One są bardziej pod muzyke instrumentalną i ciche plumkanie.

Sam wzmacniacz nie zrobi cudów jak np CD jest słabej jakości.

Być może wystarczy w Technics'ie wymienić tylko wszystkie kondensatory na nowe i będzie dobrze. PM6005 to relatywnie słaby wzmak, wielkiego upgrade nie zrobisz.
 

sarami99

New member
Nie wiem ale jakoś nie jestem przekonany do wymiany podzespołów w tym wzmacniaczu wole kupić sobie nowy sprzecik który mi posłuży parę ładnych lat (oby). Polecił byś coś konkretnego ?
 

sarami99

New member
Co powiecie na temat takiego wzmacniacza onkyo tx-8150 nadaje się ? , druga sprawa czy będzie duża strata na jakości gdybym kupił amplituner np .marantz sr5010 lub denon avr -x2300w. Na dzień dzisiejszy stero mi wystarczy ale w przyszłości mógłbym sobie rozbudować zestaw.
 

sarami99

New member
A powiedzcie mi co myślicie o takim wzmacniaczu HK 3770 ,Onkyo tx-8150 czy Marantz 7005?
Opłaca się w nie pchać czy lepiej pozostać przy starym wzmacniaczu ?
 
Ostatnia edycja:

Grafii

New member
Rafa@rafa dobrze podpowiada, ale to nie ten budżet. Odsłuchaj w sklepie NAD356 jak Ci się spodoba to kup używkę. Na Allegro można znaleźć.
Do ostrego grania powinien Ci się spodobać, bardzo dynamiczny.
 

sarami99

New member
Witam znowu Ja :)
Już prawie kupiłem sprzęt dzisiaj byłem w sklepie i odsłuchałem Onkyo 8150.
Odsłuchałem go z trzema parami kolumn
1. 8150 + Heco music style 500 /magnat shadow 207 / melodika bl40 II
Najlepiej wypadły według mnie Magnat shadow 207 dobry fajny bas wyrażny wokal czyste brzmienie.
Melodiki też nieźle zagrały ale tak jakby ciszej grały , najgorzej wypadły dla mnie Heco style jakoś nie przemawiały do mnie dźwiękiem i basem .
W piatek jadę jeszcze posłuchać ten ampli z Tannoy Mercury 7.4, Magnat Quantum 675 i Heco music style 900 .

Jesteście w stanie mi jeszcze coś doradzić (pomóc) ? Co sadzicie o tym kolumnach co odsłuchiwałem i będę odsłuchiwał ? Amplituner wydaje być ok. Mogę jeszcze odsłuchać z Onkyo 9050 ewentualnie Cambridge Audio CXA60 tylko budżet przekroczy sporo ponad 4 tys.

Czekam na opinie
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

sarami99

New member
Jak ma sie sprawa z tym Cambridge Audio CXA60 jest on wstanie dużo lepiej zagrać od Onkyo 8150? Warto dorzucić pare stówek wiecej do tego sprzętu ? Mogę usłyszeć różnice ? czy raczej nie zrobi na mnie jakiegoś wrażenia. Prawdopodobnie zagra z tymi Magnatami ponieważ najlepiej mi przypadły do gustu .
 

solrak

New member
Hej, sarami99 - i jak z tym odsłuchem Onkyo+Tannoy, udało się? Ciekaw jestem jak taki zestaw daje sobie radę z ostrym graniem, bo bas w tych Tannoyach - choć całkiem ładny - nie należy raczej do najszybszych.
 
Do góry