Jaki Odtwarzacz CD wybrać ?

Marek1982

New member
Witam forumowiczów,

Potrzebuję pomocy w podjęciu właściwej decyzji. Przed samymi świętami mój obecny odtwarzacz CD zrobił mi psikusa i padł całkowicie (był w serwisie ale nie byli w stanie go naprawić, zresztą koszt naprawy byłby zbyt wysoki względem wartości tego odtwarzacza CD).

Posiadam następujący zestaw: Harman Kardon HK3480 + odtwarzacz CD HD950 (uszkodzony) + Monitor Audio RX6.
Korzystając z okazji chciałbym kupić coś lepszego co by podniosło wrażenia odsłuchowe i zagrało dobrze w moim zestawie.

Chciałbym prosić was o radę co zrobić w obecnej sytuacji, czy:
a) kupić odtwarzacz CD np Marantz CD6005 lub Harman Kardon HD 3700 (ewentualnie coś innego, co by dobrze zagrało z moim zestawem - tutaj bym prosił o radę co wybrać) i pozostać przy amplitunerze HK3480
b) kupić odtwarzacz Marantz CD6005 i w późniejszym terminie wymienić wzmacniacz na np Marantz PM6005 (pytanie czy ma to sens, czy będzie przeskok między HK3480 a tym Marantzem) - czytałem że połączenie Marantza PM6005 + CD6005 + Monitor Audio RX6 powinno grać przyjemnie. Chyba że jest coś innego co by się sprawdziło w zestawie z moimi głośnikami.

Generalnie przy głośnikach na pewno zostaje, ale nie chciałbym też budować systemu audio za duże pieniądze. Jestem w stanie sumarycznie wydać na tę zabawę max 4 tys (wzmacniacz + odtwarzacz).

Pokój odsłuchowy ma 20m2, słucham głównie elektroniki i rocka.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego posłuchaj sobie wzmaków i cd od firmy Music hall naprawdę te najtańsze są w cenach denona, marantza a naprawdę warte posłuchania ...zresztą te droższe to też łapią się w pułapie tych popularnych wzmacniaczy..
 
Ostatnia edycja:

Marek1982

New member
Czyli ten Marantz CD6005 ewentualnie HK HD3700 nie polecacie ? Chciałem na początek wymienić samego CD i podłączyć pod HK3480 a później wymienić wzmacniacz tylko żeby to grało sensownie z MA RX6 i nie waliło po uszach wysokimi tonami.
 

Marek1982

New member
Tak poszukałem trochę w różnych działach, że jeszcze w tej cenie czyli około 3500-4000 można mieć Harman Kardon 3770 + odtwarzacz CD HD 3700. Jakby porównać taki zestaw z tym Denonem PMA-720, to co teoretycznie powinno być lepszym wyborem pod Monitor Audio RX 6 i do tego typu muzyki który słucham.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Witaj!
Jeżeli chciałbyś wymieniać wzmak i cd a masz na to 4tyś i nie boisz się używek to ja mogę polecić Ci to co sam posiadam. Mianowicie Nad c356bee mod by muda44 oraz cd Nad c542 (również w planach mod by muda44). U mnie gra to też na 20m2 z kolumnami MA tylko ze gs20. Jeżeli jesteś ze śląska to zapraszam do mnie na kawę, posłuchasz i sam ocenisz. Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Tak poszukałem trochę w różnych działach, że jeszcze w tej cenie czyli około 3500-4000 można mieć Harman Kardon 3770 + odtwarzacz CD HD 3700. Jakby porównać taki zestaw z tym Denonem PMA-720, to co teoretycznie powinno być lepszym wyborem pod Monitor Audio RX 6 i do tego typu muzyki który słucham.
Z RX6 HK zgrywa się bardzo dobrze. Możesz śiało zestawiać. Mam miłe wspomnienia ze słuchania.
 

Marek1982

New member
Dzięki za propozycje :) Jestem akurat z Wrocławia więc na Śląsk mam kawałek drogi.

@blackninja
Czy posiadając obecnie sprawnego HK3480 dokupić samego CD czy nowy HK3770 poza swoimi funkcjami sieciowymi, USB zaoferuje wyższą jakość dźwięku względem starszego modelu ?
 
Ostatnia edycja:

000HQ150

Banned
Witaj!
Jeżeli chciałbyś wymieniać wzmak i cd a masz na to 4tyś i nie boisz się używek to ja mogę polecić Ci to co sam posiadam. Mianowicie Nad c356bee mod by muda44 oraz cd Nad c542 (również w planach mod by muda44). U mnie gra to też na 20m2 z kolumnami MA tylko ze gs20. Jeżeli jesteś ze śląska to zapraszam do mnie na kawę, posłuchasz i sam ocenisz. Pozdrawiam!

O, witam w klubie:)
Mam Marantza po modzie mudy44. Ale tylko jako transport.
I ten kierunek też polecam.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Witaj!
Też planuję używać c542 jako transport tylko muszę kase uzbierać na DAC a marzy mi się produkt kolegi o nazwie "protagonist".
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Dzięki za propozycje :) Jestem akurat z Wrocławia więc na Śląsk mam kawałek drogi.

@blackninja
Czy posiadając obecnie sprawnego HK3480 dokupić samego CD czy nowy HK3770 poza swoimi funkcjami sieciowymi, USB zaoferuje wyższą jakość dźwięku względem starszego modelu ?
Jakimi modelami rozwiązałeś swój zakup?
 

Marek1982

New member
Jak jest z mocą?

Amplituner HK3770 ma podobnie jak HK3480 120 W mocy na kanał, ale wydaje mi się ze jest minimalnie mniej niż w HK3480 ponieważ jeśli głośność na skali ustawię identycznie jak w HK3480, to gra ciut ciszej. Na oko przesunięcie jest o 2-3 stopnie w skali głośności. Co nie zmienia absolutnie faktu, że głośniki MA RX6 napędza bardzo dobrze i w tej skali głośności amplitunerów Harmana przy ustawieniu -30dB, amplituner gra już bardzo głośno. Rzadko kiedy daję jeszcze głośniej, co najwyżej okazjonalnie żeby sprawdzić jak to zabrzmi :) Na pewno gra on bardziej dynamicznie, bas nie jest tak rozwleczony jak w HK3480 i jest zdecydowanie bardziej precyzyjny. Tak jak wspominałem wcześniej przekaz jest też bardziej detaliczny ale nie do tego stopnia żeby leciała krew z uszu i nie dało się tego słuchać dłużej :)
Według testów dla 8 Ohm obciążenia końcówka mocy oddaje 144W a dla 4 Ohm 272W, więc sa to konkretne wyniki.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przeważenie wtedy jest troszkę więcej mocy ale to inaczej się liczy... też nie sugeruj się że w zmaku "standardowym" 2 x 200 W to będzie to samo co 2 x 200 W w impulsowym..
 
Ostatnia edycja:
Do góry