WTYKI BANANOWE - czy ma to sens?

cezary69

New member
Bez reklam
Dla mnie osobiście to wygoda :) nie ma problemu z odłączaniem, podłączaniem resztę pomijam bo można o pogarszaniu dźwięku pisać w nieskończoność :D
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Jak najbardziej. I nie chodzi tu o estetykę, bo to przy okazji, ale o wygodę podłączania przewodów. Np. jak u mnie. Moje przewody to 4mm2. Wepchnięcie takiego „druta” w otwór terminala głośnikowego, to nie lada sztuka. „Banan”, rozwiązuje sprawę. Preferuję te typu rurkowego. ;)
 

Kprf

New member
Wygoda jak sie ciagle cos przepina ja raczej tego robic nie bede. Dla mnie liczy sie efekt wizualny bananow ktore fajnie zwieczaja wykonczenie, sa poprostu ladne i wyglada to "profesionalniej" no ale odsluch tez moze sie zadziac przez to mniej "profesionalny" ;)

Piszcie odrazu jakich uzywacie?

QED AIRLOC chyba najlpesza metoda laczenia bo srubeczka mala raczej do mnie nie przemawia ..
 

Kprf

New member
Dobrze panowie ale banany jakie uzywacie? Czy te na srubeczke jest sens brac czy nie lepiej sprobowac QED Airloc?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się, dlatego wielu z nas poczyniło już dawno odpowiednie kroki.
Po za samymi bananami, dochodzi jeszcze konfekcja ;)
Wygoda naturalnie na pierwszym miejscu.

Tu masz moje podboje ; )
http://www.hdtv.com.pl/forum/952280-post2038.html

Kurna armanig ale pieknie zarobiles kable... co w tych pudelkach masz?

Rozumiem kabel 2 zylowy, potem uzywasz takiego rozdzielnika na 4 zyly i wtedy zrobiles 4 dodatkowe koncowki czy jak?
Jak by ci sie nudzilo to opisz pokrotce jak zrobic taka ladna konfekcje, co kupiles za pierdolki.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tzn. Armanig wzial 2 kable 2 zylowe (takie zwykle miedziaki silikonowe.
Kable wsonal w ta beczke i wyszly mu 4 koncowki. Te cztery koncowki oplotl czyms fajnym (czarnym i czerwonym. A po drugiej stronie beczki dwa kable sa w jakim peszlu (oplocie).

Czyli musialbym miec 2 siatki czerwone i 2 czarne na koncowki. Beczke zaciskajaca na 4 koncowkie, oraz peszel - siatke aby dwa kable weszly.
 
Mi najbardziej pasują banany od strony avr i widełki od kolumny, raz wygoda a dwa estetyka cieszy oko. Co do airlock to fakt lepsze styki bo praska robi ścisk a nie śrubki na przewodzie.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Rafal7

Banned
Tzn. Armanig wzial 2 kable 2 zylowe (takie zwykle miedziaki silikonowe.
Kable wsonal w ta beczke i wyszly mu 4 koncowki. Te cztery koncowki oplotl czyms fajnym (czarnym i czerwonym. A po drugiej stronie beczki dwa kable sa w jakim peszlu (oplocie).

Czyli musialbym miec 2 siatki czerwone i 2 czarne na koncowki. Beczke zaciskajaca na 4 koncowkie, oraz peszel - siatke aby dwa kable weszly.
Dokładnie tak :)
 
Do góry