WTYKI BANANOWE - czy ma to sens?

DrWredman

Active member
Fajnie, że poruszyliście ten temat i będzie wszystko w jednym wątku. Próbowałem kiedyś coś znaleźć na forum, ale bez większego rezultatu. Bałagan jest w tematach a admini tego nie pilnują. Tu prośba abyśmy wspólnie razem pilnowali się i nie robili bałaganu, choć wiem, że łatwo można się rozpędzić. Ale do rzeczy.

Ja kupiłem wtyki prolinka, takie jak tu:
WTYK BANANOWY GŁOŚNIKOWY BANAN HQ PROLINK TBC052 (6061467321) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Wybrałem je z uwagi na większą powierzchnię styku wtyczki w gniździe. Przewód jest mocowany na dwie śróbki więc też miodzio.
Ciasno wchodzą w gniazdo i dobrze się trzymają, ale minusem jest to, że podczas wyjmowania albo wkładania trzeba je lekko przekręcić. I właśnie wtedy odkręca się osłona. Jest trochę irytujące i też zacząłem badać temat.
Koszulki Y gdzieś znalazłem w chorych cenach i odpuściłem a tu proszę, jakie skarby koledzy wynaleźli. ;)
Nawet nie pomyślałem, że oploty można wykonać we własnym zakresie. I jeszcze te beczułki. :) Toż to będzie jak torebki Kalvin Klein u naszych żon. :D

A jaki rodzaj wtyków głośnikowych polecacie z własnego doświadczenia?
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Ta koszulka do której podałem link może być założona gdy nie chcemy zakładać splittera.

Jak widać... drążąc temat mamy kilka możliwości zrobienia konfekcji za niewielkie pieniądze. Sprawdziłem u siebie kable i zastanawiam się co wybrać, bo kable wchodzące w terminal mam płaskie...
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
To nie są głupoty, jak już sprzęt się skompletuje to można sobie kabelki upiększać, w porównaniu z cenami sprzętu to i tak grosze .

Nu tak. Banany to nie głupoty, ale podkładki pod kabli, to już "głupota". ;-).:?:.
Kapusta, prawdę powiedz. Jak tobie zrobię podkładki pod kabli z granitu oraz ozdobę czerwonym flicem, to co zrobisz? Podarujesz komuś, wrzucisz do śmietnika, czy jednak zastosujesz??? ;-):p
Bardzo ciekawi mi co zrobisz.:D
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Nie będzie gdzie ich postawić bo kable idą u mnie pod szafka rtv :p
Nie będzie ze mnie polewy na forum :p

Ale już za późno. Kamieniarz juz robi zamówienie. Po drugiej, to nie tylko ja, tutaj jeszcze i LIPET postarał się. Rzucił obowiązki, rodzinę, przelał krew i łzy, aby zrobić logo Kapusty. Mało tego, że ja będę obrażony, do tego jeszcze i LIPET. Jak Ty z tym chcesz żyć? ;-):razz::razz: A po drugiej, w końcu musisz otworzyć się na nowe doznania. W muzyce oczywiście ;-);-)
:D;-) A po trzeciej, mina Kapusty, po zakładaniu podstawek do kabli, bezcenna. :D
A pro po, czy nie ma bananów z tuningiem? Mam na myśli jakiś "kamieni Svarowskiego", diamenty, taki tam napisy Versace, Bober, Hifi i td?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
bardzo chciałem wkleić linki, ale dyskusja była rozproszona w kilku innych wątkach. Nawet zacząłem szukać, ale bez efektów. Może ktoś ma lepszą pamięć? Wklejaliśmy fotki, kto jakie ma, kto jak robił, jakie testował, itd.
Znalazłem, wiedziałem, że był już taki temat ;)
http://www.hdtv.com.pl/forum/1282773-post19.html
w ogóle ten krótki temat
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/127399-jakie-kable-do-dali-zensor-7-i-marantz-sr6007.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/1259534-post195.html
oraz ten
http://www.hdtv.com.pl/forum/jak-podlaczyc-x-y-z/103625-jakie-banany-polecacie.html
wpieciu wtykow w kabel tylna czesc wtyku i kabla jest u was czyms zaslonieta aby nie bylo widac tej "szparki" miedzy kablem a tylna scianka wtyku?
wtyk tego typu nie ma "szparki". Tył jest dość wąski i dopasowany do cienkich kabli.
Otworka nie widać ;) widać to nawet na foto. Otwór ma średnicę samego wtyku
2636-3881-thickbox.jpg
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wyglądają dobrze, jak kabel Ci się w nich zmieści który masz to można zaryzykować :) a jak np wtyk za luźno będziesz miał np w gnieździe kolumny to zawsze możesz odesłać bo i takie cuda się zdarzają..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam


Ja mam tej samej firmy ale te:

wtyk bananowy głośnikowy Vitalco złoty HQ banan (6000688076) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

U mnie lataja na boki jak..... i nie wchodza cale do Music style. (W celanach jest juz ok).

Jak chcesz cos porzadnego to chyba lepiej pomyslec nad tymi skrecanymi, co krecisz i sie rozszerzaja.
 

Rafal7

Banned
Ja mam tej samej firmy ale te:

wtyk bananowy głośnikowy Vitalco złoty HQ banan (6000688076) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

U mnie lataja na boki jak..... i nie wchodza cale do Music style. (W celanach jest juz ok).

Jak chcesz cos porzadnego to chyba lepiej pomyslec nad tymi skrecanymi, co krecisz i sie rozszerzaja.
Mam te same ale od strony ampli i wzmacniacza.
W ampli wchodzą do końca, we wzmacniaczu juz nie, przy kolumnie również nie.
Mam również prolink i tez do końca nie wchodzą

Zdecydowanie nie, one są z czarnym, nie pasują do srebrnego ;)
One będą od strony kolumny także nie będzie mi to przeszkadzało :)
 
Do góry