WTYKI BANANOWE - czy ma to sens?

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Te opaski (spodenki) drogie, to juz lepiej te viablue kupic.

Takie splitery - beczki widzialem na tme o wiele taniej tam chyba bylo. Te peszle sa fajne.
 
Ostatnia edycja:

Kprf

New member
A okuwal ktos w salonach specjalna praska to robia? Tylko trzeba wysylac kabel. Jest sens czy na dwie srubki wystarczy i nie bawic sie?

Drugw sprawa. Po wpieciu wtykow w kabel tylna czesc wtyku i kabla jest u was czyms zaslonieta aby nie bylo widac tej "szparki" miedzy kablem a tylna scianka wtyku?
 
Ostatnia edycja:
A okuwal ktos w salonach specjalna praska to robia? Tylko trzeba wysylac kabel. Jest sens czy na dwie srubki wystarczy i nie bawic sie?

Drugw sprawa. Po wpieciu wtykow w kabel tylna czesc wtyku i kabla jest u was czyms zaslonieta aby nie bylo widac tej "szparki" miedzy kablem a tylna scianka wtyku?
W każdym salonie Denona zrobisz wtyki airlock możesz swoje przynieść, fakt trochę kosztują ale jest pewność iż masz dobry styk, jeśli zaś chodzi o zwykłe wtyki to z firmy Prolink polecam szaro-złote.
Na wtyk od strony przewodu dajesz koszulki termokurczliwe. O styk w środku przewodu z wtykiem nie martw się bo tam są dwie śrubki co dociskają żyły przewodu do ścianek wtyku. Zrobić takie kable to kolumn to pikuś. Dla efektu dsjesz spodenki czyli koszulkę typu T i na przewody jakiś peszel.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
temat bananów wałkowany już kilkakrotnie.
jeśli chodzi o ViaBlue to tu jest cały asortyment. Często korzystam.
OSTOJA - Podstawy i Akcesoria Audio


Moze i walkowany, ale ja swierzak jestem.

Wiec jak bys mi pokazal kable armaniga to z miejsca pomyslalbym ze "chory" czlowiek zaplacil kilka kilkanascie stowek za kable (albo nawet i tysiace) bo tak wedlog mnie wygladaja. A tu mozna zrobic kable wygladajace jak "talala" a kosztujace grosza. Zaraz jak tylko znajde chwile czasu to robie nowa konfekcje dla swoich MS 1000.
200zl jestem jak najbardziej w stanie wydac na wyglad kabli w salonie. (Tylko mam kabel 2 zylowy i z niego musze zrobic 4 zylowy). Nowego nie mam jak poprowadzic bo mam wszystko w scianach pochowane.

w razie w, zrobie kabelki 10cm na widelkach, ktore zastapia oryginalne zworki.
 
Lolo2 jeśli widzisz sens bawienia się to zrób swoje zworki.
e30542f7745d863eec1a793e690860fa.jpg


A jak coś to bierzesz przewód 2x2.5mm2 cu-ofc np.10m dzielisz go na pół czyli masz 2x5m, i jego na pół czyli masz 4x250cm przewód. Bierzesz takie dwa przewody i od jedej stony łączysz żyły tak aby był +i- i dajesz banany 2szt to bedzie do wzm z drugiej strony dajesz np.4widełki i masz 2x(-) i 2x(+) czyli masz dwa przewody po 250cm z jeden strony 2banany a z drugiej strony 4widełki.
54ef5dd41ad824ae51b28ab3dd070245.jpg

.....mam nadzieje że oto Tobie chodziło ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
IWidzialem te gotowce widelki z melodiki, przy konfekcji armaniga wyglada to jak gowno.

Ja mam w listwach wypuszczone kabel okolo 50cm, i po dzisiejszej nauce kupie oplot w jakims ladnym kolorze, caly kabel zamaskuje, i zrobie na nowobkonfekcje wykorzustujac te "beczulki" na dwa przewody i oploty w kolorze czerwonym i czarnym. Koncowki zarobie widelkami.


Standardowe zworki wywale i zrobie kabelki 25cm ( mniej lub wiecej - dokladnie wymierze) zakoncOne z jednej strony widelkami a z drugiej strony bananami.

Wizualnie to najlepeij bedzie wygladac..... chyba....

Ps. Teraz jestem w delegacji i nie mam jak ogladac filmikow, wroce do pl i zabiore sie za robote.
 
IWidzialem te gotowce widelki z melodiki, przy konfekcji armaniga wyglada to jak gowno.

Ja mam w listwach wypuszczone kabel okolo 50cm, i po dzisiejszej nauce kupie oplot w jakims ladnym kolorze, caly kabel zamaskuje, i zrobie na nowobkonfekcje wykorzustujac te "beczulki" na dwa przewody i oploty w kolorze czerwonym i czarnym. Koncowki zarobie widelkami.


Standardowe zworki wywale i zrobie kabelki 25cm ( mniej lub wiecej - dokladnie wymierze) zakoncOne z jednej strony widelkami a z drugiej strony bananami.

Wizualnie to najlepeij bedzie wygladac..... chyba....

Ps. Teraz jestem w delegacji i nie mam jak ogladac filmikow, wroce do pl i zabiore sie za robote.
Z oplotem będziesz miał zabawek, najlepiej daj go od beczki do beczki, wymierz przewody i zamów już pocięty peszel bo z nim przy zakładaniu na przewód jest zabawa i końcówki się rozchodzą, nalepiej delikatnie je przypalić zapalniczką, na same pojedyncze kabelki daj czarną i czerwoną koszulkę termokurczliwą, to od razu wtyk zaizolujesz jeszcze.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kurna armanig ale pieknie zarobiles kable... co w tych pudelkach masz?
Rozumiem kabel 2 zylowy, potem uzywasz takiego rozdzielnika na 4 zyly i wtedy zrobiles 4 dodatkowe koncowki czy jak?
Jak by ci sie nudzilo to opisz pokrotce jak zrobic taka ladna konfekcje, co kupiles za pierdolki.

Mam gdzieś fotki z poszczególnych etapów. Postaram się wkleić i to wyjaśnić.

Moze i walkowany, ale ja swierzak jestem.

Wiec jak bys mi pokazal kable armaniga to z miejsca pomyslalbym ze "chory" czlowiek zaplacil kilka kilkanascie stowek za kable (albo nawet i tysiace) bo tak wedlog mnie wygladaja. A tu mozna zrobic kable wygladajace jak "talala" a kosztujace grosza. Zaraz jak tylko znajde chwile czasu to robie nowa konfekcje dla swoich MS 1000.
200zl jestem jak najbardziej w stanie wydac na wyglad kabli w salonie.

Taki miałbyć właśnie efekt. Ja jestem estetą, a nie myślę wydawać na kable kilka tyś.
Jestem zdania, że za tą kwotę lepiej zmienić kolumny, cd, bądż amplituner.
Dla mnie kable, to tylko wisienka na torcie, a nie środek.
No, ale dobrze, jak się prezentują. Takie wijące węże zwyczajnie cieszą oko, szczególnie jak zrobisz je sam i masz satysfakcje.

IWidzialem te gotowce widelki z melodiki, przy konfekcji armaniga wyglada to jak gowno.
Ps. Teraz jestem w delegacji i nie mam jak ogladac filmikow, wroce do pl i zabiore sie za robote.

Te filmiki, to tylko pogląd i dużo prostsze rozwiązania.
W rzeczywistości jest więcej przy tym roboty.
Jeżeli chcesz aby każdy przewód był w oplocie, do tego nie odstawał czy nie szarpał się, to trzeba się do tego przyłożyć i mieć trochę (jakby nie było) zdolności manualnych.

Po tych kablach zrobiłem jeszcze kilka innych/grubszych.
Kupiłem rurkę w sklepie budowlanym. Wrzuciłem do niej kable, na rurkę oplot + cała reszta konfekcji i wyszło to co mamy (wizualnie) na targach AudioShow po kilkanaście tyś.
Grube, wijące się niczym pytony węże.
Zresztą, to samo wciskają nam producenci (wizualnie).
Oni dobrze wiedzą, że ja coś wyceniają na kilkanaście tyś. to musi też wyglądać, a że nie każdy z nas słyszy te różnice w brzmieniu (wartą grube tysiące), to nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić to na sporo tańszych kablach.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Taki miałbyć właśnie efekt. Ja jestem estetą, a nie myślę wydawać na kable kilka tyś.
No, ale dobrze, jak się prezentują. Takie wijące węże zwyczajnie cieszą oko, szczególnie jak zrobisz je sam i masz satysfakcje.

W rzeczywistości jest więcej przy tym roboty.
Jeżeli chcesz aby każdy przewód był w oplocie, do tego nie odstawał czy nie szarpał się, to trzeba się do tego przyłożyć i mieć trochę (jakby nie było) zdolności manualnych.

Po tych kablach zrobiłem jeszcze kilka innych/grubszych.
Kupiłem rurkę w sklepie budowlanym. Wrzuciłem do niej kable, na rurkę oplot + cała reszta konfekcji i wyszło to co mamy (wizualnie) na targach AudioShow po kilkanaście tyś.
Grube, wijące się niczym pytony węże.
Zresztą, to samo wciskają nam producenci (wizualnie).
Oni dobrze wiedzą, że ja coś wyceniają na kilkanaście tyś. to musi też wyglądać, a że nie każdy z nas słyszy te różnice w brzmieniu (wartą grube tysiące), to nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić to na sporo tańszych kablach.
Dokładnie tak, głośnikowce mam już dawno opanowane, RCA nie ruszam, ale obecnie "kończę" kable zasilające ;) Dawno temu zrobiłem wszystkie głośnikowe na wygląd. Potem wymieniłem tylko do frontów jednak na markowe. Natomiast reszta, która jest na widoku, które są bardziej wyeksponowane postanowiłem nieco ubrać ;)

Ostatnio bawią mnie kable Dali. Porównajcie sobie ceny z metra i te konfekcjonowane.
Pierwszy przykład z brzegu:
http://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/DALI/AKCESORIA_-_KABLE/SC_RM230C?s1=1
50 zł / metr
http://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/DALI/AKCESORIA_-_KABLE/SC_RM230C_2x2?s1=1
1600 zł / 2 metry

Wychodzi, za kable po 50 zł czyli 100 zł za 2 metry. Czyli 1500 zł kosztuje wg nich reszta (oplot, splitter, banany oraz robocizna). Nie mam pytań.
Moze i walkowany, ale ja swierzak jestem.
Wiec jak bys mi pokazal kable armaniga to z miejsca pomyslalbym ze "chory" czlowiek zaplacil kilka kilkanascie stowek za kable (albo nawet i tysiace) bo tak wedlog mnie wygladaja. A.
bardzo chciałem wkleić linki, ale dyskusja była rozproszona w kilku innych wątkach. Nawet zacząłem szukać, ale bez efektów. Może ktoś ma lepszą pamięć? Wklejaliśmy fotki, kto jakie ma, kto jak robił, jakie testował, itd.
wymierz przewody i zamów już pocięty peszel bo z nim przy zakładaniu na przewód jest zabawa i końcówki się rozchodzą,
i właśnie z tego powodu nie zamawiałbym oplotu na wymiar. Oplot jest rozciągliwy i kurczliwy, ma swoją tolerancję (średnica, a właściwie obwód kabla). Dajmy na to, kupujesz z rolki peszel, który przyjmuje 5-10 mm średnicy kabla, ale na rolce ma on np. 7 mm. Jeśli będziesz chciał wpuścić kable cieńszy - peszel się wydłuży i np. zamówiony metr wystarczy na 120 cm. Odwrotnie z grubszym kablem, z metra zostanie tylko 70-80 cm.

A skoro końcówki się rozchodzą to tym bardziej trzeba je poprawić, uciąć 1-2 cm rozwarstwionego kawałka i ładnie zarobić.
Ja zamawiać zawsze ok. 20 % więcej.

Na tegorocznym Audio Video Show miała miejsce premiera firmy DirAudio
http://diraudio.pl/?page_id=16552?swoof=1&product_cat=oploty
będę im kibicował. Dla fanów kabli DIY, do których też się zaliczam spora oferta kabli, oplotów, końcówek, i innej konfekcji.
 
Ostatnia edycja:

SebaK1205

New member
Bez reklam
Tylko te beczki są drogie, 40 zł sztuka, na dwa kable wychodzi 160 zł

Czy tylko VIABLUE ma takie beczułki?


Dzięki za linki... w jednym ze sklepów audio są dokładnie te same za 10 zł. Dla zainteresowanych noname są za 2,5 zł - wystarczy wpisać - koszulki termokurczliwe (chociaż nie są) Y na google i wyskakują fajne linki...

Dzieki tej dyskusji postanowiłem u siebie zrobić konfekcje...
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Krzysiek, ciekawa stronka.

Maja nawet banany rodowane i zabezpieczajace sie przy dokrecaniu (u mnie jest problem z luznymi bananami). Cena bananow nizsza niz u chinczykow xD

Wtyk bananowy (BP-283R) | diraudio.pl

Wtyk bananowy (BP-283S) | diraudio.pl


No a tu sa te opaski termokurczliwe, ale zobaczcie w jakich cenach.... 4 zlote a nie 40.
http://diraudio.pl/?page_id=16552?swoof=1&page_id=16552?swoof=1&product_cat=rekawy-zlacza


Tylko tych plastikowych beczek chyba nie maja, nie znalazlem a poza tym wszystko co potrzebne.

Jeszcze musze ogarnac ta rurke armaniga, bo fajnie by bylo aby kable byly wizualnie grubsze. No ale zeby nie byly za sztywne.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
To nie są głupoty, jak już sprzęt się skompletuje to można sobie kabelki upiększać, w porównaniu z cenami sprzętu to i tak grosze .
 
Do góry