WTYKI BANANOWE - czy ma to sens?

Savron

Well-known member
Bez reklam
Jasne, jaki polecasz ?

PS. Wiem, że masz taki set gdyż na nim się wzorowałem tak aby było ok :)
Dużo pomogła informacja na temat stereo- na tym bardzo zależy.
Oczywiście wcześniej Onkyo + Klipsch słyszałem na AudioShow żeby nie było za ostrej amatorki :)

"Moto-Moto", Ty sam chcesz zrobić kabel, czy chcesz "gotowca" kupić?
Z głośnikowymi kablami jest duży wybór. A który poleca cię z tych zasilających? Kupiłem jeden taki , ale mi nie za bardzo pasuje wykonanie.:(
 

moto2004

Member
Ten kabelek zdaje się być tańszy od wyżej wymienionej Melodiki:
AudioQuest FLX-SLIP 14/4 Łódź przewód głośnikowy (5525930632) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Aż kusi aby kupić dwa i zrobić test czy moje ucho będzie w stanie różnice wychwycić- sam ciekaw jestem :) W sumie nie jest to duża inwestycja potrzebuję 5mb /2.

Mr. Savron kupiłbym gotowca aby się nie bawić, jednak cena nie jest współmierna do tego co się otrzymuje. Zobacz gotowca Melodiki, są 4 opaski termokurczliwe dołożone + 16 bananów a cena wyższa dość dużo. Za tą gotówkę samemu można kupić banany, opaski + zostanie w kieszeni na jakiś splitter + oplocik. Czemuż nie mieć więcej w tej samej cenie ? ;) Czego to człowiek się na forum nie dowiaduje :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, cena nie jest wysoka, testy są bardzo ok, a dla mnie gra równie dobrze. Czy będzie różnica? To już trzeba samemu ocenić, ja mam jeszcze inne droższe i jakoś nie specjalnie słyszę ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mi jakos podpada ten kabel audiauesta.

Tak jak w opisie pisze jest to kabel pod tynki, izolacja "sliska" moze nie byc tak dobra jak zwykla, pewnie z tego powodu jest ciensza aby byl bardziej elastyczny.

Ciekawe jaka ma budowe przekroju, czy wykonczenie jest porownywalne do melodiki.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To dobrze, bo nie ma problemu z konfekcją. Ładnie się układa oplot.
Kabel sam w sobie jest gruby, ma 4 żyły więc można zrobić biwire lub biampa, u mnie jest skręcony na końcach, co zaliczam na plus.
Jak ktoś nie słyszy różnic, to trzeba zdać się na testy, a te są jakie są.
Wystarczy. Firma też bardzo ok.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie co sądzicie o tych bananach Prolink Premium TBC 056 lub 057 ? Ładnie wyglądaja a jak z jakością i czym różni się sama wtyczka? W 056 płaska a w 057 wybrzuszona?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
056 to jest tzw. wtyk typu BFA - czyli jakby przecięta wzdłuż rurka
zalety:
- sztywno siedzi w gnieździe, dla niektórych może to być wada
- audiofile twierdzą, że ma większą powierzchnie styku, więc lepiej brzmi :)
wady:
- niekiedy ciężko wchodzą w gniazda, ciężko się je też wyciąga

057:
Zalety:
- ma obrotową końcówkę w osi (sama końcówka bolca), więc obojętnie jak wsadzisz kabel, nie musisz martwić się naprężeniami, bo sam się ułoży we właściwej pozycji. Dla mnie to dużo wygodniejsze, ale tak jak wyżej, dla niektórych to wada.

płaszcze natomiast są ładne, lecz nieco śliskie i trzeba je mocno dokręcić, mają z tyłu natomiast (od strony kabla) dość duży otwór, czyli znów wszystko widać.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
TBC057 przez swoją "obrotowość" ma, czy raczej może mieć luzy na łączeniu.
Nie każdy jeden jest identyczny.
U mnie jeden lata, drugi już nie.
W związku z powyższym, rzekłbym, że 056 jest lepszym wyborem.
Szczerze mówiąc, to nie wiem czy dałbym je na fronty - jeżeli ktoś faktycznie lubi słyszeć różnice.

Btw.
Co do splitterów, wspominałem gdzieś wcześniej, że można wykorzystać zwyczajne tuleje i obkleić.
Sam zresztą na jednym kablu coś podobnego mam.
Nie ma się z czego śmiać ;)
https://www.google.pl/search?q=tule...YiHRW0CVoluER9rMOjDhDOa&imgrc=YAu5wbizwS6hVM:

Są tanie i można je obkleić folią carbonową lub dowolnie inną.
Na pewno lepsze to jak koszulki termokurczliwe ; )
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie. Chyba mamy następny pomysł na biznes, co? ;)
Kapusta, normalnie. Nałożyć na ścisk i zasłonić ten rozjazd kabli, czyli tam gdzie się montuje koszulkę. Moim zdaniem pomysł jest extra, przecież to i tak tylko o wygląd chodzi i będzie po taniości.

Whiplash,
Te luzy w 057 trochę niepokojące. U mnie chyba się wyrobiły od wyciągania.
Mając droższy kabel, chciałbym mieć pewność, że jednak ten styk jest na całej powierzchni, dla spokoju ducha.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Ja wiem, ale czy to nie będzie jeździło.
chyba ze izolacji nawinąć tam gdzie to ma być i naciągnąć.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dzieki za opinie. A wy panowie jakie macie u siebie w systemach zastosowane ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry