Kable Tellurium Q Black

Bigmoo

New member
Witam wszystkich
Mam ochotę na zakup Tellurium Q Black głośnikowych , niestety mam kłopot z ich odsłuchem , poczytałem trochę opinii na ich temat i wygląda ,że jest to b.dobry kabel. Jednak wiem ,że najcenniejsze jest info od użytkowników którzy mają dany sprzęt i już jakiś czas go używają .
Pytanie jest , czy w faktycznie jest to super kabel w tej cenie ( 1120 pln za 2x2m w konfekcji).
Z góry dziękuję za informacje.
Założyłem specjalnie nowy post by innym było łatwiej w przyszłości szukać informacji o tej firmie i jej produktach.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Krzysztofradio na te kabelki więc na pewno podpowie. Jak nie to pisz do niego na priv. Idealnie by było jakbyś przetestował u siebie w systemie. Ja korzystam u siebie z Q Blue .
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Fakt, ma też Eddielublin i pewnie kilku innych forumowiczów. Rafa@rafa tez chyba testował, a na pewno Silver.
Z kablami jest tak jak pisze Paweł, trzeba odsłuchać ich w domu na własnym systemie. Już niejeden kabel słuchałem w sklepie, a w domu brzmiał kompletnie inaczej.
Jak to kłopot? Skoro nie masz w okolicach dystrybutora, który ściągnie na sklep to zamów przez internet, najwyżej odeślesz na swój koszt - to niewiele w stosunku do całej kwoty, która będzie bolesna, jeśli nie spasują...

Co dały TQB u mnie?
- wniosły nieco spokoju
- dodały ciut rytmu, szybkości
- trochę "poukładały" dźwięki

Wszystko to w mikroskali kablowej.

Paweł, mógłbyś podsumować krótko co dały z kolei Blue?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Paweł, mógłbyś podsumować krótko co dały z kolei Blue?

Jasne.

U mnie Blue , szczególnie z poprzednim wzmacniaczem (Atoll IN100SE), zaokrąglił i złagodził wysokie tony. Można powiedzieć, że "środek ciężkości" przeniesiony lekko w dół. Średnica się zagęściła. Co ważne mimo tych cech brzmienie nie straciło fajnej przestrzeni. W tej cenie z fabryczną konfekcją to świetny kabel. Nie polecam go tylko w przypadku gdy w systemie brakuje rozdzielczości i przejrzystości. Z opinie wynika, że wyższe serie są bardziej przejrzyste, ale tego osobiście nie sprawdzałem.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Raczej tak, u mnie podobne wrażenia i tak jak piszesz, nie poleciłbym go do ciemnych i ciepłych systemów, ale np. u mnie z Ikonami, czyli z zapasem sporej rozdzielczości i przestrzeni nic złego się nie stało ;)
Korci mnie cały czas Silver (już chyba drugi rok :) ), ale jakoś nie mogę się za to zabrać, choć boję się, ze trochę przesadzę w drugą stronę...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Krzysztofradio a mógłbyś podać link do sklepu gdzie ewentualnie można nabyć lub wypożyczyć ten kabelek... ;-) Ja się kiedyś przymierzał em do jakiegoś lepszego kabelka i padło na chord audyssey, ale czasem czytam opinie że rozjaśnia górę i podbija niższe zakresy... to drugie mi na rękę ale pierwszego się obawiam. Ciekaw jestem jak by ten twój kabelek zagrał u mnie.. ;-)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
brałem chyba w Pabianicach.
Chordów Oddysey nie lubię, u mnie grają "kartonowo", ani w górę, ani w dół...
Skrajami to na moje ucho gra Wire World, Cardas,
 

lobos

New member
Bez reklam
Rafa ma Silver i Ultra Blue. Pisał, że wszystkie kabelki Tellurium Q są warte zainteresowania i dają dużo dobrego do końcowego brzmienia sprzętu.
Najlepiej chyba tak jak Krzychu pisał kupić przez net i w razie gdyby dany przewód nie wniósł nic lub wręcz pogorszył brzmienie mamy 14 dni na zwrot ;-)
P.s. mnie również chodzą po głowie Tellurium tylko chyba uderzę właśnie w Ultra Blue.
Jednak to już kosmetyka na sam koniec ;-)
 

Bigmoo

New member
Pożyczyłem od kumpla VDH Wind mkII Hybrid i powiem , gra zacnie , może pójdę w tym kierunku , ale korcą mnie jeszcze Siltech LS180
 

bumbum

New member
A ja miałem na testach Tellurium Q black. Do kabli zawsze podchodziłem z twierdzeniem że dobry gruby kabel z dobrej miedzi wystarczy. Jakieś było moje zdziwienie jak zastąpiłem mój qed Ruby anniversary na tellurium. Prostymi słowami, tak jakby ściągnąć koc z głośników. Mam lampę na El 34 i Dali ikon

Wysłane z mojego PRO 6 Plus przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Święta prawda i pół biedy jak taka osoba posłucha i się przyzna do tego, gorzej jeśli dana osoba nie posłucha i będzie żyła w nieświadomości. A do tego wszystkiego jeszcze będzie pisać cuda...
 
Do góry