Jakie kolumny do 2400zł za pare??

tomasch

New member
Witam jak zaznaczyłem w temacie poszukuje kolumn głośnikowych do kwoty 2400 za pare (czyli 1200 za szt.:razz: ). Zależy mi w pierwszej kolejności na paśmie przenoszenia, w drógiej na skuteczności a na końcu na mocy tych kolumn. Co myslicie o kolumnach Canton? Są w tej samej cenie co JBL e100 a maja znacznie większe pasmo przenoszenia.
 

Skibus

New member
tak się nie da. Kolumny dobiera sie do konkretnego wzmacniacza, alub wzmacniacz do kolumn. Musisz zdecydować w jakiej kolejności chcesz budować zestaw. Bo to zestaw gra a nie poszczególne klocki.

Jeżlei zdecydujesz się na zakup kolumn i dobieranie wzmacniacza i akceptujesz używane zapoluj na:
Audio Academy Hyperion III ( bywaja sporadycznie na allegro za ok 2300-2400 )

Nowe:
http://www.allegro.pl/item187129731_audio_academy_phoebe_ii.html
http://www.harpia.pl/polski/mischa.html ( cena wyprzedażowa, wejdź w dział okazje )

problem jednak w tym, że to tylko propozycje ale bez uwzglednienia wielkości pokoju odsłuchowego i mozliwości ustawiania. Założyłem od 15 - 25 m2.
 

tomasch

New member
Wole dobrać wzmacniacz do kolumn. Moim zdaniem w tą strone jest lepiej bo to głównie kolumny odpowiadają za jakość dźwięku. Wkońcu większość wzmacniaczy jest do siebie podobna tzn. pasmo przenoszenia ok 20Hz-20kHz skutecznoś rzędu 90dB itd. itp. Mogą się różnić jedynie mocą funkcjonalnością i jakością materiałów. Przynajmniej taka jest moja opinia.
 

Skibus

New member
To juz całkiem spory pokój. sugerował bym AA Hyperiony III do takiego pomieszczenia, pod warunkiem, ze zależy Ci na dobrym jakościowo dźwięku :)
 

tomasch

New member
Zależy mi na jakości dźwięku ale niestety nie w tej cenie:( . Nawet używane są nieco za drogie. Mimo wszystko zależałoby mi natym żeby sprzęt był nowy.
 

radoslavm

New member
Witam, przychylam się do zdania Skibusa. Hipki jak najbardziej. W tej chwili na audiostereo.pl (mam nadzieję, że nie dostanę w czaszkę za reklamę:D) ktoś oferuję Hyperiony III za 2300 - BRAĆ w ciemno. Mówi Ci to szczęśliwy posiadacz Mimasów II:)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
tomasch napisał:
Wole dobrać wzmacniacz do kolumn. Moim zdaniem w tą strone jest lepiej bo to głównie kolumny odpowiadają za jakość dźwięku. Wkońcu większość wzmacniaczy jest do siebie podobna tzn. pasmo przenoszenia ok 20Hz-20kHz skutecznoś rzędu 90dB itd. itp. Mogą się różnić jedynie mocą funkcjonalnością i jakością materiałów. Przynajmniej taka jest moja opinia.
Nie sugeruj się parametrami. Każdy wzmacniacz zagra trochę inaczej.

ArtS :)
 

tomasch

New member
Znacznie wyżej cenie jakość. Nie ukrywam że niestać mnie na sprzęt stereo najwyższej klasy. Zależy mi głównie na jakości dźwięku dlatego napewno będzie to zestaw stereo a nie KD. Wygląd i moc może być dowolny ważna jest barwa. I to tak jak mówiłem kolumny do 2400zł a na wzmacniacz ok. 1600zł.
 

Skibus

New member
Niestety gusty się zmieniają, a w bardziej wymagającej muzyce JBL z HK się nie sprawdzą. Bardzo daleko im do neutralności. To czego aktualnie słuchasz nie ma wymagań co do jakości dźwięku.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Skibus napisał:
[...] To czego aktualnie słuchasz nie ma wymagań co do jakości dźwięku.
Ma wymagania, tyle, że nie za wysokie. Po prostu realizacja tego rodzaju muzyki nie wymaga finezji i nierzadko jest prowadzona z naruszeniem podstawiwych zasad sztuki. Ale rzeczywiście, gusta się zmieniają i gatunki muzyczne również. Dobrze jest kupić w miarę uniwersalny sprzęt.

ArtS :)
 
Do góry