Wszystko o odtwarzaczach strumieniowych [audio]

sihborx

New member
Witam

Myślę, że już czas aby stworzyć jeden zbiorczy wątek nt. strumieniowych odtwarzaczy muzycznych. i ich pochodnych.
Na rynku pojawia się coraz więcej tego typu urządzeń a co ważniejsze coraz lepiej wygląda też rynek plików muzycznych w wysokiej rozdzielczości (hi-res) Obecnie już mamy dostęp do kilku ciekawych sklepów gdzie można nabyć pliki muzyczne w różnych formatach. Od mp3 przez flac a na DSD kończąc.
Tutaj wrzucam linka to wątku, w którym możemy się podzielić informacjami o plikach hi-res o ciekawych albumach czy stronach www. gdzie można nabyć tego typu muzykę.

=========================
http://www.hdtv.com.pl/forum/multimedia/120309-muzyka-hi-res.html
=========================

Mnie osobiście bardzo ucieszył fakt, że w świecie muzyki hi -res coś się ruszyło, że nie będziemy skazani na słuchanie muzyki z płyt CD, które są nieraz nagranie wręcz skandalicznie. Płyty SACD nie zdobyły niestety rynku. I w ten oto sposób mamy XXI wiek a człowiek nie ma możliwości posłuchanie swoich ulubionej muzyki w dobrej jakości.
Dobrze, że świat płyt analogowych też przeżywa renesans.

Jednak dla wielu melomanów i koneserów pojawia się mały problem!
Na czym te cholerstwo odtworzyć??? Co dokupić do naszego sytemu?
Pozostać wiernym CD? Szukać CD z możliwością odtwarzania plików z pendrive'a? Kupić tani odtwarzacz multimedialny i bawić się z DAC? A może strumieniowca z prawdziwego zdarzenia ?
Gdzie jest granica pogodzenia ceny i jakości ?????
Pytań wiele a "czasu mało - kruca bomba - mało czasu" :)

W tym wątku chciałby podjąć dyskusję właśnie na ten temat ponieważ sam stanąłem przed takim dylematem. A wbrew pozorom temat nie jest łatwy.

Zachęcam do dyskusji ;)
 

sihborx

New member
Niby tak ale jak widzę większość postów dotyczy odtwarzaczy multimedialnych z nastawieniem na opcje filmowe a mnie raczej interesuje coś do stereo. Coś co może zastąpić CD-ka.
A z całym szacunkiem, żaden xtreamer, dune czy med8ter tego nie zrobi.
=====================

W związku ze zmianami jakie zaszły w moim systemie mające poprawić jakość w stereo - chciałbym słuchać plików dsd czy flac z pominięciem Amplitunera.
I w tej kwestii szukam jakiegoś rozwiązania, które nie wydrenuje mi kieszeni a spełni swoją rolę.

Zastanawiam się nad tym czy odtwarzacz typu DNP-730AEx ma sens? Czy strugać na pionerra N-70 czy iść taki kombajn jak pioneer LX88 etc etc...
 

piechu

Member
Bez reklam
a nie zastanawiałeś się nad postawieniem serwera na Daphile (koszt góra 100 zł) + DAC wedle wymagań? Możesz streamować z NASa, dysku, spotify, tidal etc.
Ja właśnie w tym kierunku idę. DAC już zamówiony i na dniach postaram się skombinować z roboty terminal HP do postawienia serwera.
https://www.daphile.com/
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Najlepszy odtwarzacz multimedialny z jakim się spotkałem osobiście to Aria ,tylko że jest to bardzo duży wydatek finansowy
Z tańszych urządzeń - Cocktail Audio X30 co prawda jest to amplituner ,ale pliki odtwarza kapitalnie ,trudno się połapać w pierwszej chwili
 

sihborx

New member
a nie zastanawiałeś się nad postawieniem serwera na Daphile (koszt góra 100 zł) + DAC wedle wymagań? Możesz streamować z NASa, dysku, spotify, tidal etc.
Ja właśnie w tym kierunku idę. DAC już zamówiony i na dniach postaram się skombinować z roboty terminal HP do postawienia serwera.
https://www.daphile.com/


Powiem szczerze, że generalnie bardzo ciekawa opcja. Pytanie o całkowity koszt oraz porównanie jakości dźwięku względem referencyjnych konstrukcji.
Niestety moja wiedza nt NAS i tego typu rozwiązań nie jest zbyt obszerna. Parę razy próbowałem to zrobić i zawsze napotykałem jakieś problemy.... ale może jak ktoś mnie poprowadzi?
Sprawa DaC'a - to kolejna kwestia bo dobry DAC też musi kosztować.


Najlepszy odtwarzacz multimedialny z jakim się spotkałem osobiście to Aria ,tylko że jest to bardzo duży wydatek finansowy
Z tańszych urządzeń - Cocktail Audio X30 co prawda jest to amplituner ,ale pliki odtwarza kapitalnie ,trudno się połapać w pierwszej chwili


Czytałem o tym Cocktail'u i wygląda ciekawie ale nie jestem pewien czy jest to dobre rozwiązanie dla osób chcących maksymalnie wykorzystać potencjał wzmacniacza- bo jeśli dobrze rozumiem to podłącza się go na tej samej zasadzie jak zwykły AVR? Czyli wmak robi jako końcówka mocy?


Moim typem jest obecnie

1 Pioneer N-70A. Aczkolwiek chyba niedługo pojawi się jego następca
gifs upload

lub
2 Cambridge-Audio- CXN

upload jpg

Super jest jego starszy brat CA Azur851 ale to już wyższa półka.
 

piechu

Member
Bez reklam
Co do NASa to proscizna, a jeśli nie chcesz się bawić w NAS to starczy router z możliwością podpięcia zewnętrznego dysku. Ewentualnie taki dysk podpinasz pod terminal z serwerem. Jeśli zaś chodzi o DAC to pomyśl jakiego DACa możesz mieć w cenie takiego N70. Założę się, że za dużo mniej kupisz DAC, który zagrał lepiej niż ten w streamerze. Poza tym DACa i jego brzmienie możesz dobrać wg własnego gustu. Temat do przemyślenia :)

Streamer jednak dla kogoś kto nie chce się bawić ma te przewagę, że jest AIO i plug&play :)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Jeśli owo wejście służy do tego celu to tak, będziesz widział dysk w zasobach sieciowych. A jeśli router ma serwer dlna to sieciowe odtwarzacze i amplitunery, które mają klienta dlna będę mogły odtwarzać pliki z tego dysku.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

DrWredman

Active member
Jeśli mój ampli jest podłączony do Nasa i odtwarza niemal wszystkie pliki audio to czy bede słyszał różnice jeśli puszczę je przez odtwarzacz sieciowy?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Masz router z funkcja dlna (wlaczasz ja) podpinasz dysk do routera i reszta sama sie robi.
Tv czy ampli wykrywa dysko po sieci.



kl9zg8g1f
kl9zg8g1f
kl9zg8g1f

USB - pendrive podpięty do TimeShiftu
Sieć Lolo-Komp - włączony filesharing na routerze, tv widzi to co mam udostępnione na kompie
TomatoUSB - dysk (mój NAS) wpięty do routera - DLNA
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Jeśli mój ampli jest podłączony do Nasa i odtwarza niemal wszystkie pliki audio to czy bede słyszał różnice jeśli puszczę je przez odtwarzacz sieciowy?
Jeśli podepniesz sieciowca pod amplituner to moim zdaniem nie usłyszysz. Jeśli natomiast podepniesz pod wzmak to już tak.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

piechu

Member
Bez reklam
Sprawdź czy nie ma. Poza tym samodzielny router nawet tani zawsze będzie lepszy niż każdy modemorouter. Ja sobie nie dałem takowego wcisnąć.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

sihborx

New member
Co do NASa to proscizna, a jeśli nie chcesz się bawić w NAS to starczy router z możliwością podpięcia zewnętrznego dysku. Ewentualnie taki dysk podpinasz pod terminal z serwerem. Jeśli zaś chodzi o DAC to pomyśl jakiego DACa możesz mieć w cenie takiego N70. Założę się, że za dużo mniej kupisz DAC, który zagrał lepiej niż ten w streamerze. Poza tym DACa i jego brzmienie możesz dobrać wg własnego gustu. Temat do przemyślenia :)

Streamer jednak dla kogoś kto nie chce się bawić ma te przewagę, że jest AIO i plug&play :)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


Całkowicie się z Tobą zgadzam. Jest to jak najbardziej temat do rozważenia. Nie ukrywam, że temat jest dla mnie najmniej atrakcyjny z powodu wiedzy a raczej jej braku. Ale właśnie dlatego założyłem ten wątek aby zapoznać się z różnymi możliwościami.

Streamer typy pluga and play z oczywistych powodów jest prostszy.


Jeśli owo wejście służy do tego celu to tak, będziesz widział dysk w zasobach sieciowych. A jeśli router ma serwer dlna to sieciowe odtwarzacze i amplitunery, które mają klienta dlna będę mogły odtwarzać pliki z tego dysku.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


I to rozwiązanie byłoby dobre ale w przypadku naszych playerów (3313ud) jest kłopotliwie z dwóch powodów:
1. Nie ma możliwości- a przynajmniej dotąd jej nie znalazłem- wejścia i przeglądania zasobów dysku czy sieciowych bez włączenie TV a AVRa? A jak to zrobię to muza leci przez AVR a my chcemy słuchać tylko przez wzmak. Nie chcę się powtarzać bo o tym właśnie pisałem w innym wątku.
2. Druga sprawa to słuchanie muzy z dysku sieciowego czy nawet z PC-ta podłączonego w tą samą sieć udało mi się z pozycji AVR'a ale nigdy nie udało mi się jeszcze z BD ;(
 
Do góry