Wszystko o odtwarzaczach strumieniowych [audio]

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak nie używasz torrentów lub Wareza, to może i nie ma sensu.... Równie dobrze ten dysk możesz wpiąć bezpośrednio d TV/ampli.

Ja natomiast filmy oglądam skąd chce, bez żadnego przepinania dysku. Czy na PC, czy TV, czy chce sobie zgrać muzykę na telefon. Wareza zapuścić - wysyłam z telefonu linka na router i rano mam to chce. Komputer nie musi być włączony, a router czy ty czy ja zawsze mamy włączone do prądu.
 

piechu

Member
Bez reklam
Całkowicie się z Tobą zgadzam. Jest to jak najbardziej temat do rozważenia. Nie ukrywam, że temat jest dla mnie najmniej atrakcyjny z powodu wiedzy a raczej jej braku. Ale właśnie dlatego założyłem ten wątek aby zapoznać się z różnymi możliwościami.

Streamer typy pluga and play z oczywistych powodów jest prostszy.





I to rozwiązanie byłoby dobre ale w przypadku naszych playerów (3313ud) jest kłopotliwie z dwóch powodów:
1. Nie ma możliwości- a przynajmniej dotąd jej nie znalazłem- wejścia i przeglądania zasobów dysku czy sieciowych bez włączenie TV a AVRa? A jak to zrobię to muza leci przez AVR a my chcemy słuchać tylko przez wzmak. Nie chcę się powtarzać bo o tym właśnie pisałem w innym wątku.
2. Druga sprawa to słuchanie muzy z dysku sieciowego czy nawet z PC-ta podłączonego w tą samą sieć udało mi się z pozycji AVR'a ale nigdy nie udało mi się jeszcze z BD ;(

Jeśli przeraża Cię konfiguracja serwera (chociaż naprawdę nie ma się czego bać - zawsze testowo możesz sobie postawić taki serwer na USB i uruchamiać jako LIVE z dowolnego kompa w domu) to możesz też potestować połączenie tablet/smartphone (koniecznie z obsługą OTG) + DAC.

I tak, zgadzam się z Tobą - jeśli strumieniowanie ma mieć ręce i nogi to nie można tego puszczać przez ampli.
 

Rafal7

Banned
To jest tak jak z odtwarzaczem cd, odtwarza płyty cd i ma dobry DAC bo jest tylko do tego , w odtwarzaczu sieciowym masz funkcje sieciowe i dobry przetwornik DAC.
Ampli jest do wszystkiego a to wiadomo jak to już jest.
Twój ampli a bd ma to samo.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Bali,
Pionek to typowy strumieniowiec, a Sony bardziej ampli stereo...
Pionka wpinasz bezpośrednio do wzmaka, a Sony to samodzielne urządzenie.

Jakość typowego playera sieciowego ze średniej półki jest nieporównywalnie lepsza od tego "wbudowanego" w ampli KD, nawet te topowe.
Słyszałem ostatnio u Shiborxa na X7200 i nie powala, zresztą w Marantzach jest nie lepiej.
 

sihborx

New member
Zastanawiam się jaka jest różnica między
Pionkiem
https://youtu.be/bxzyrELA6B4
a Sony HAP S1
https://youtu.be/yNwB50bN0Do
O co tu chodzi, czy to są urządzenia które mają radio internetowe i mogą czytać muzykę z USB???
Jeśli tak to mój amp av ma też te możliwości i bl też???
Co zyskuje dzięki użyciu odtwarzaczy strumieniowych???
Ps. Ten Sony fajnie się prezentuje.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Moim zdaniem odtwarzacze strumieniowe są przede wszystkim dla tych co nie mają AVR- ów czyli tych co mają tylko np. wzmk i cd.

Twój AVR ma zarówno zwykłe jak i internetowe radio a także ma wbudowany odtwarzacz strumieniowy. Możesz podpiąć dysk bezpośrednio lub przez sieć

Wydaje mi się, że moja i twoja syt jest podobna. Moim zdaniem nic nie zyskujesz - bo nasze AVR,y zagrają tak samo albo i lepiej.

Inna kwestia to słuchanie muzy z pominięciem AVR'a



edit:
@ Henry
nie jestem do końca przekonany.
Moim zdaniem różnica będzie ze względu na bezpośrednie podłączenie sieciowca ze wzmacniaczem z pominęciem AVR'a . Chyba że się mylę ;)
No i oczywiście kwestia DAC'a
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Shiborx, dokładnie tak było, ampli był/jest niestety wąskim gardłem i ciężko je jednoznacznie porównać.
Szkoda, że w naszych amplitunerach nie wyjścia out- wtedy można by je wykorzystać jako zewnętrzne/osobne player i porównać 1:1 , a tak player wpięty bezpośrednio do wzmaka robi dużą różnicę... stąd taka a nie inna opinia po wrażeniu jakie zrobił na nas Oppo ;)
 

piechu

Member
Bez reklam
A czy do takiego porównania o jakim piszesz Henry nie można byłoby wykorzystać wyjścia Pre-Out RCA dla drugiej strefy? Spokojnie sygnałem przez nie wyjdziesz na wzmak.
 
Ostatnia edycja:
No ale ja chcę podpiąć bl po hdmi do amp av aby filmy oglądać-oczywiste, ale i chcę muzyki w stereo z cd czy też usb więdz 2xRca-2xrca bezpośrednio do wzm 1510ae na wej cd chcę podłączyć, czyli omijam amp av. Tak się da czy nie??? Bo powiem szczerze po to tego bl 3313ud zakupiłem aby mieć w MIARĘ UNIWERSALNY sprzęt. O inne funkcje mi nie chodziło bo to na smart tv czy smart fonie mogę odtwarzać.
Henry
Czyli Sony to amp av stereo jest taki zestaw stereo ale bez cd tylko radio internetowe i usb?
Kurczę powiem szczerze iż takiego czegoś do sypialni szukam, fajnie że hdd wbudowane ma

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

sihborx

New member
No ale ja chcę podpiąć bl po hdmi do amp av aby filmy oglądać-oczywiste, ale i chcę muzyki w stereo z cd czy też usb więdz 2xRca-2xrca bezpośrednio do wzm 1510ae na wej cd chcę podłączyć, czyli omijam amp av. Tak się da czy nie??? Bo powiem szczerze po to tego bl 3313ud zakupiłem aby mieć w MIARĘ UNIWERSALNY sprzęt. O inne funkcje mi nie chodziło bo to na smart tv czy smart fonie mogę odtwarzać.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka


Ja tak właśnie mam
Bluray teraz podpięty jest po hdmi (i opcjonalnie przed D-link) do AVR oraz 2xrca analogowo bezpośrednio do wzmacniacza.
Jak chcesz słuchać muzę to AVRa nie włączasz.
Oczywiście fronty podpięte do wzmaka a wzmak do AVR'a
 

Henry

Active member
Bez reklam
Bali zerknij na Pionki, tez takie wynalazki mają, sam o takim myślę NC-50DAB | Pioneer
Chyba, że ludzie z Denka/Marantza w końcu pójdą po rozum do głowy i zaczną gonić innych z wyświetlaczami ;)

Piechu, nie mam możliwości zrobienia porównania 1:1...ale pokombinuję ;)
 
Ostatnia edycja:

sihborx

New member
Sihborx może to ci w czymś pomoże http://www.hdtv.com.pl/forum/nasze-zestawy/4671-nasze-zestawy-watek-zbiorczy-55.html#post1293359

Ps Pioneer N70 jest fajny ale nie pre ampa
A twój UD też zagra pliki tak samo jak amplituner

Dzięki werf za linka - tylko powiedz czego mam tam szukać :blagam: bo nie za bardzo czaję ;););)

Piszesz, że nie ma preamp - ale czy to mi potrzebne do podłączenia go bezpośrednio do wzmaka?


Aż tak przeszkadza Tobie jak avr jest włączony???

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Nie, nie przeszkadza. Tu chodzi o słuchanie muzyki (w tym przypadku plików hi-re z pominięciem AVRa) tak aby wykorzystać w pełni potencjał wzmacniacza - czyli klasyczne stereo.
 

werf

Active member
Bez reklam
No może samo oppo załatwi sprawę z minimalizujesz ilość skrzynek
A pre się przydaję choćby do zestawienia z mocną końcówką
 

sihborx

New member
No może samo oppo załatwi sprawę z minimalizujesz ilość skrzynek
A pre się przydaję choćby do zestawienia z mocną końcówką


Tak masz rację jest to też opcja.
Jeden wielki multiformatowy kombajn- jak oppo czy pioneer lx88. Jest to jakiś rozwiązanie. Tylko w jakim procencie to kompromis?

Teraz nasuwa się pytanie. Czy w tej cenie nie lepiej kupić dwa playery tzn np. BD za 3 tys. a za resztę Klasycznego CD-ka? Z resztą już chyba w jakimś wątku o tym pisaliśmy. Tu podobnie jest jak Drogi AVR czy tańszy AVR plus wzmak. ;););)

Nie znam aż tak możliwości stereo oppo czy tego pionka. Choć to co słyszałem robiło wrażenie. Pytanie czy z automatu przegra z Cd-kiem za +3000tys? ;)
 
Do góry