Soundbar czy głośniki?

woldysz

New member
Witam,
jak w tytule- przy budżecie ok. 300 zł co będzie lepszym wyborem? Najtańsze soundbary z pozytywnymi opiniami jakie znalazłem zaczynają się od 350 zł- czy za taką cenę można ryzykować, czy lepiej wybrać głośniki komputerowe? Rozglądam się tylko za zestawami 2.0, nie mam za bardzo miejsca na rozstawianie wielkich czarnych skrzynek na podłodze :D nie zależy mi też na jakiejś wielkiej mocy (choć oczywiście fajnie gdyby jakaś tam była), bardziej na jakości dźwięku
 
Witam,
jak w tytule- przy budżecie ok. 300 zł co będzie lepszym wyborem? Najtańsze soundbary z pozytywnymi opiniami jakie znalazłem zaczynają się od 350 zł- czy za taką cenę można ryzykować, czy lepiej wybrać głośniki komputerowe? Rozglądam się tylko za zestawami 2.0, nie mam za bardzo miejsca na rozstawianie wielkich czarnych skrzynek na podłodze :D nie zależy mi też na jakiejś wielkiej mocy (choć oczywiście fajnie gdyby jakaś tam była), bardziej na jakości dźwięku
Jeśli tak sprawę stawiasz to ja bym mega słuchawki kupił za 300zł dostaniesz już dobre.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kup sobie jakiś używany zestaw np. Logitecha. Mam takie w kilku miejscach, śmieszne pieniądze a lata aż miło. Coś jak soundbar za 500zł.
 

woldysz

New member
Jeśli tak sprawę stawiasz to ja bym mega słuchawki kupił za 300zł dostaniesz już dobre.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Słuchawki odpadają, tylko dźwięk zewnętrzny, wiem że to mocno ograniczony budżet żeby ogarnąć coś sensownego, ale dźwięk z mojego tv jest tak paskudny, że przypuszczam że byłbym zadowolony z byle czego co porządnie i czysto gra, jak podłączyłem do niego malutkie głośniczki które 10 lat temu dostałem gratis do kompa to jakość dźwięku niebo a ziemia...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, zgadza 2.1 Masz malutkiego suba w zestawie.
Wciśniesz go wszędzie.
To on da Ci tą "jakość" przy takich mały satelitkach.
Bez suba takie satelitki nie zagrają, to samo tyczy się soundbara - szczególnie w takim budżecie.
 

woldysz

New member
To już tylko zależy od Ciebie jaki zestaw znajdziesz i kupisz czy 2.1 czy 5.1, najważniejsze aby miał wej optyczne to przewodem optycznym tv i gitara gra ;)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
ok ok, a jesteś w stanie polecić mi jakiś konkretny model/zestaw? Najbardziej zależało by mi jednak na 2.0, a na ile się orientuje logitecha są głównie są chyba 2.1 i 5.1... Wpadłem jeszcze na pomysł żeby kupić, nawet używaną, mini wieżę, również mniej więcej w tej kwocie, kolega mi kiedyś gorąco polecał że wieże mają świetny dźwięk, myślisz że to może być lepsze rozwiązanie?
 

woldysz

New member
Tak, zgadza 2.1 Masz malutkiego suba w zestawie.
Wciśniesz go wszędzie.
To on da Ci tą "jakość" przy takich mały satelitkach.
Bez suba takie satelitki nie zagrają, to samo tyczy się soundbara - szczególnie w takim budżecie.
ale sub musi chyba stać na podłodze, prawda? bo jedynie go głowy mi przychodzi że mógłbym go położyć na najniższej półce przy tv, ale czy wtedy dźwięk będzie się prawidłowo roznosił i skrzynka nie będzie zbyt ograniczona z boków?
 

woldysz

New member
KINO DOMOWE SAMSUNG HT-Z220 5.1 (6574250870) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Ciekawa opcjia. 5.1 i ma optyczne wyjście też. Szkoda że nie bluray ale za te pieniądze jest ok zestaw.
Sub powinien najlepiej na ziemi być. Kolo szafki rtv lub w rogu pokoju, jak masz biurko to pod biurkiem.
Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
nie mam tyle miejsca w domu na takie cuda xD ale załóżmy że zdecydowałbym się na 2.1, to najlepszym rozwiązaniem w tej cenie będzie właśnie takie zestawik? odpuścić sobie osobne głośniki? bo z tego co już wiem to o soundbarze nie ma co myśleć. swoją drogą wszędzie o logitechach piszą że to najgorsze gówno, ty nie podzielasz tej opinii?
 
Te satelity duże nie są. Co do firmy Logitech czy Creative nie wypowiem się bo nigdy nie korzystałem ale wiem że oni znają się na sprzęcie4.
Powiedzmy inaczej, wszytko co podłączyć czy 2.1 czy 5.1 lepiej zagra od Tv.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

woldysz

New member
Te satelity duże nie są. Co do firmy Logitech czy Creative nie wypowiem się bo nigdy nie korzystałem ale wiem że oni znają się na sprzęcie4.
Powiedzmy inaczej, wszytko co podłączyć czy 2.1 czy 5.1 lepiej zagra od Tv.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
wybacz, to kolega armanig pisał o logitechach. Na tę chwilę czuję się chyba najbardziej przekonany do tego 2.1, ale czy przy jego wyborze powinienem szczególnie zwrócić na coś uwagę? i właśnie jak to sie ma z subwooferem, mogę do wrzucić w regał na najniższą półkę, czy definitywnie powinien stać na podłodze i mieć ileś tam cm miejsca z każdego boku?
 
Armanig zna się na rzeczy i dobrze radzi.
Sub na półce moim zdaniem odpada, raz że może rezonans być a dwa nie uzyskasz efektu 2.1 i będziesz niezadowolony z dźwięku.
Uwagę zwrócić musisz na wej audio aby były kompatybilne z Tv lub z dekoderem. Najprościej to po optyku lub przewodem 2xRca-2xRca
Sub nie musi być koło tv ale najlepiej aby na ziemi stał.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

woldysz

New member
ok, ale może stać na podłodze "na ciasno" pomiędzy regałem i szafką z tv, byle by na podłodze, czy musi mieć odpowiednie warunki- stać w kącie a nie na środku pokoju, ileś miejsca z boków, ileś miejsca z tyłu itp?
 
ok, ale może stać na podłodze "na ciasno" pomiędzy regałem i szafką z tv, byle by na podłodze, czy musi mieć odpowiednie warunki- stać w kącie a nie na środku pokoju, ileś miejsca z boków, ileś miejsca z tyłu itp?
Optymalnie to jest tam gdzie tv zawsze stoi, może być w rogu czy koło kanapy. W takich zestawach to suby nie są aż tak mocne i nie potrzebują dużo miejsca do oddychania.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

woldysz

New member
Optymalnie to jest tam gdzie tv zawsze stoi, może być w rogu czy koło kanapy. W takich zestawach to suby nie są aż tak mocne i nie potrzebują dużo miejsca do oddychania.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
ok, ale troche tego miejsca musi być, czy w najgorszym wypadku może być na ścisk, że będzie miał z boków np 3 cm przestrzeni? i jeśli chodzi jeszcze o 2.0, żeby zamknąć ich temat, nie ma sensu tutaj czegoś szukać w tym przedziale 300-350 zł, np czegoś takiego https://www.morele.net/glosniki-komputerowe-microlab-b77-457549/ ?
 
ok, ale troche tego miejsca musi być, czy w najgorszym wypadku może być na ścisk, że będzie miał z boków np 3 cm przestrzeni? i jeśli chodzi jeszcze o 2.0, żeby zamknąć ich temat, nie ma sensu tutaj czegoś szukać w tym przedziale 300-350 zł, np czegoś takiego https://www.morele.net/glosniki-komputerowe-microlab-b77-457549/ ?
Kombinujesz.
Idz do MefiaMarkt tam kupisz co chcesz sprawdzisz w domu czy dobrze dziala jak nie to masz 30dni na zwrot.
Potestujesz i zobaczysz co lepsze 2.0 2.1 czy 5.1 czy bat.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

woldysz

New member
Kombinujesz.
Idz do MefiaMarkt tam kupisz co chcesz sprawdzisz w domu czy dobrze dziala jak nie to masz 30dni na zwrot.
Potestujesz i zobaczysz co lepsze 2.0 2.1 czy 5.1 czy bat.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
masz rację, tak będzie najlepiej. tak czy inaczej, dzięki za pomoc i rozjaśnienie tematu
 
Do góry