Odtwarzacz CD (do 2 tyś) do Onkyo RZ800 oraz Dali Zensor 7

real791

New member
Witam,
Na początek chciałem się przywitać i prosić o cierpliwość gdyż jestem nowy na forum :D.

Od niedawna stałem sie posiadaczem amplitunera Onkyo RZ 800 oraz Głośników Dali Zensor 7.
Do tego zostały mi satelity i sub z HK i blu ray samsung Bd c6900

Czytałem już mnóstwo postów i opinii o odtwarzaczach CD jednak spotkałem się wieloma często sprzecznymi informacjami które dały więcej do myślenia niz ułatwiły wybór.

Zaznaczam że odsłuch teraz nie za bardzo możliwy w tym zestawieniu i szczerze powiem że nie wiem czy coś bym usłyszał świeżo po odsłuchaniu kilkunastu kolumn i kilku amplitunerów ;)

Muzyka jaką słucham to głównie szeroko rozumiany rock,heavy metal ale też pop/muzyka rozrywkowa.
Zależało by mi na ciepłym graniu z miękkim ale trochę mocniejszym dołem ale jednakowo melodyjne z wyraźnymi górami bez pisku.

Proponowano mi już poniższe modele :
- onkyo 7030
- marantz 6005
- ca topaz
- nad 546
- denon 720

Kończąc moje pytanie nadmienie że zależy mi też na tym żeby wybrany odtwarzacz choć trochę pasował do ampli bo żona mi będzie już do reszty głowę suszyć :smile:.

Prosze was o pomoc w doborze

Z poważaniem

R
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Najlepsze z wymienionych będą Marantz i NAD .Model Cambridge Audio jest za słaby ,jeżeli już to Sonata która jest lepsza szczególnie pod względem nasycenia dźwięku
Ewentualnie można pomyśleć o CD Pioneer PD- 30 tonalnie będzie pasować ,ma bardzo dobrą rozdzielczość w wysokich tonach ,ogólnie przekaż jest dosyć angażujący i muzykalny

Jest jeszcze jedna opcja - Music Hall CD 15.2 ten model można jeszcze kupić (został zastąpiony nowym modelem ) pod względem precyzji i stereofonii bije na głowę wszystkie wymienione modele
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak pisał Przemek Topazy sobie odpuść. Z CA polecam bardziej serie Azur modele 350c/650C lub 351c/651c. Szczególnie serie 6xx. Sam mam budżetowego 350c i całkiem dobrze się broni. Choć lada dzień będę go zmieniał.

Z Nad-a 546 będziesz miał więcej basu niż z CA. Nie wiem tylko na ile Twój amplituner KD da się "wykazać" sensownym kompaktom. Na pewno jeśli planujesz w przyszłości kupić wzmacniacz stereo to jej sens iść w dobrze źródło.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Pozamiata wszystkie wyżej wymienione.

Chciałbyś

Nie wierzę aby w pełni sprawny odtwarzacz ,który nowy kosztuje ponad 2 tyś zł wystawiać na aukcji z licytacją .Drugi odtwarzacz ten srebrny nie ma nawet zdjęć w realu tylko fotografia z katalogu

I Rzecz najważniejsza - jeżeli Ciebie stać kup NOWY ODTWARZACZ !!
 

real791

New member
CD musi być czarny więc "stan gabinetowy odpada"
Co do PD -50 to tylko nowy bym brał bo duzo się pisze o awaryjności (szuflada, przeskakiwanie itd). Jak to wyglada z waszego doświadczenia z tym cd- kiem?

Czy ten pionek zagra tłuściej niż naprzyklad denon czy
Marantz czy Nad (odpada za wygląd, wygląd nie gra wiem ale mimo wszystko;)) i czy ja to uslysze w ogóle na tym ampli?
A może bedziecie mieli jeszcze jakieś inne propozycje.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Co do PD -50 to tylko nowy bym brał bo duzo się pisze o awaryjności (szuflada, przeskakiwanie itd).

Każdy odtwarzacz może się zepsuć - nie ma reguły .Najmniej zawodne są Onkyo ,jeżeli masz "alergię " na szufladę ,kup odtwarzacz Rotel tam nie ma szuflady więc się nie będzie awarii
 

Borixon

Active member
Bez reklam
polecam Arcama CD82, świetny CD, poszukaj jakiegoś używanego Primare choć nie wiem czy dostaniesz za tą kase, grają świetnie.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Borixon ,problem w tym, że w grę wchodzą nowe odtwarzacze .Nowego Primare za 2tyś nie kupi

Nie wiem czy miałeś okazję słuchać Primare ,ale nie ma szans na ocieplenie brzmienia ,temperatura barw też nie jest dodatnia ,odtwarzacze tej klasy nie stosuj ą tanich sztuczek ani zabiegów np.rozjaśnienia brzmienia w celu zwiększenia rozdzielczości w wysokich tonach - a przynajmniej ja tak to odebrałem .To jest bardzo dobry odtwarzacz dla purystów pasma
 

real791

New member
Chłopaki rzeczywiście ten pionek srebrny ładniejszy.Ale u mnie wszystko czarne wiec odpada.

Suma sumarum staneło jednak na odsluchu hehe.
Dzieki za pomoc, podzielę się wyborem. Myślę ze w przyszłym tygodniu.
 

lobos

New member
Bez reklam
Ja również najpierw przesłuchałbym coś z Onkyo do kompletu.
Jeśli brzmienie Ci spasuje to i oko będzie cieszył zestaw jednej firmy ;-)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Onkyo C-S5VL to znakomity odtwarzacz ,jest zrobiony zupełnie od podstaw w przeciwieństwie na przykład do serii DX .Jak się popatrzeć na budowę i dźwięk to tak naprawdę powinien kosztować więcej ,tylko on chyba nie jest produkowany .Świetne są filtry w tym odtwarzaczu subtelnie zmieniające dźwięk Bardzo dobra jest konstrukcja mechaniczna w tym napęd Sony .Jeszcze większe możliwości są kiedy ten odtwarzacz pracuje z dedykowanym wzmacniaczem ,wtedy można jeszcze bardziej zmienić dźwięk wykorzystując DAC wbudowany w wzmacniacz ,który jest zrobiony na innej kości
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kup Onkyo do kompletu.
Pamiętaj, że wąskim gardłem i tak będzie u ciebie amplituner i kolumny, więc jeśli nie masz zamiaru inwestowania także w system stereo, to nie ma potrzeby wydawanie nie wiadomo jakiej kasy.
 
Do góry