Odtwarzacz CD (do 2 tyś) do Onkyo RZ800 oraz Dali Zensor 7

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Co by nie mówić Primare to klasa wystarczy zajrzeć do środka aby się o tym przekonać .Brzmienie na pewno docenią osoby nieco "osłuchane " w temacie
Zamykając temat Primare w serii 32 jest jeszcze przedwzmacniacz gramofonowy R 32 - już po obudowie widać ze to poważny kaliber ,więc Panowie jeżeli chcecie wyciągnąć potencjał ze swoich gramofonów warto się nim zainteresować

Jeszcze słowo odnośnie odtwarzacza CD - jeżeli nie boicie się szczelinowego odtwarzacza weźcie pod uwagę Rotela ,tak się jakoś złożyło że miałem okazję słuchać kilku odtwarzaczy i to na drogich kolumnach .Naprawdę z ręką na sercu polecam te kompakty - jest kapitalne brzmienie niesamowicie płynne i swobodne ,można powiedzieć naładowane pozytywną energią ,Rotelowi chce się grać i tego naprawdę chce się słuchać

359305primare.JPG
 

lobos

New member
Bez reklam
Jak tam Panowie... kupił już któryś z Was Onkyo C-N7050?
Właśnie zagłębiłem się w temat i wydaje się być bardzo ok i w przystępnej cenie ;-)
Z takim Onkyo A-9070 mógłby stworzyć niezły duet :-D
 

panicz1987

New member
Jak tam Panowie... kupił już któryś z Was Onkyo C-N7050?
Właśnie zagłębiłem się w temat i wydaje się być bardzo ok i w przystępnej cenie ;-)
Z takim Onkyo A-9070 mógłby stworzyć niezły duet :-D


Ostatnio udało mi się ustrzelić ten model dla znajomego i miałem okazję go u siebie przetestować właśnie z 9070. Porównywałem go do C7070... Jak na moje ucho różnic w brzmieniu nie usłyszałem, a test przeprowadzałem na oryginalnych nośnikach. Obsługa plików spod USB o wiele wygodniejsza, niż w C7070. Po zakończeniu testu postanowiłem sprzedać C7070 i kupić sobie N7050.

Jedyne różnice jakie słyszałem to w interkonektach jakimi je łączyłem z 9070. Były to raczej dość subtelne różnice, ale mimo wszystko łatwe do wychwycenia.
 

fade1

Member
Super panicz1987, że porównałeś c7070 z n7050. Ja rozważam te wymienione oraz NS-6130, do cd byłby bd809. Nic nie podpasowalo mi w 100% ale chyba Zdecyduje się na 7050, to taki all im one, dobra cena, czyta chyba wszystko ale brakuje mu bluetooth.
 

panicz1987

New member
Super panicz1987, że porównałeś c7070 z n7050. Ja rozważam te wymienione oraz NS-6130, do cd byłby bd809. Nic nie podpasowalo mi w 100% ale chyba Zdecyduje się na 7050, to taki all im one, dobra cena, czyta chyba wszystko ale brakuje mu bluetooth.

Jeśli nie zależy Ci na wbudowanym CD to ja bym brał 6130. Cena niewiele większa, a wydaje mi się że jakościowo będzie lepiej. Na szczęście obydwa modele powinny się trafić w jednym salonie więc udaj się na tescik :smile:
 

lobos

New member
Bez reklam
Dzięki Panicz za info. Jestem właśnie na etapie poszukiwań uniwersalnego playera a na ten model Onkyo trafilem przypadkiem jak sprawdzałem ceny Klipsch :)
Może to zabrzmi głupio, ale martwi mnie niska cena tego urządzenia ;-)
Funkcjonalnie rewelacja lecz wszystko w jednym za tak niską kwotę...?
Jest trochę pozytywnych opinii i Twoją Kolego potwierdza, że jakość dźwięku jest dobra, więc chyba warto dorzucić ten odtwarzacz do listy ;-)
 

panicz1987

New member
Dzięki Panicz za info. Jestem właśnie na etapie poszukiwań uniwersalnego playera a na ten model Onkyo trafilem przypadkiem jak sprawdzałem ceny Klipsch :)
Może to zabrzmi głupio, ale martwi mnie niska cena tego urządzenia ;-)
Funkcjonalnie rewelacja lecz wszystko w jednym za tak niską kwotę...?
Jest trochę pozytywnych opinii i Twoją Kolego potwierdza, że jakość dźwięku jest dobra, więc chyba warto dorzucić ten odtwarzacz do listy ;-)

Zeby podgrzać atmosferę dodam, że ostatnio udało mi się go kupić dla znajomego za 1180zl. Stan igła, srebrny z 2015r. Więc jak za taką cenę uważam, że to niezły zakup :smile: A co do do kwestii all in one... Też podchodzę do takich spraw z dystansem... Uważam, że trzeba znać umiar w wydawaniu kasy na zmianę w dobrym kierunku dla siebie samego, a nie na zmianę dla szpanu i lepszego samopoczucia...
 

lobos

New member
Bez reklam
Ceny Onkyo w ogóle są na "normalnym" poziomie a już za takie pieniądze all in one to nie ma o czym mówić ;-)
 

marekmmj

New member
Hej, ja myślałem o wymianie mojego ampli stereo (Yamaha RX-797) na amplituner sieciowy ale po namyśle skieruje się w stronę dołożenia odtwarzacza CD z funkcjami sieciowymi. Zależy mi na wygodnym w użytkowaniu radiu cyfrowym (żeby po konfiguracji ulubionych stacji można było je wybierać z pilota albo panelu odtwarzacza). Myślałem o Yamaha CD-N301 albo o tym Onkyo C-N7050. Co lepiej zagra z moim amplitunerem? A może zaproponujecie coś innego? Budżet max. 2000.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Hej, ja myślałem o wymianie mojego ampli stereo (Yamaha RX-797) na amplituner sieciowy ale po namyśle skieruje się w stronę dołożenia odtwarzacza CD z funkcjami sieciowymi. Zależy mi na wygodnym w użytkowaniu radiu cyfrowym (żeby po konfiguracji ulubionych stacji można było je wybierać z pilota albo panelu odtwarzacza). Myślałem o Yamaha CD-N301 albo o tym Onkyo C-N7050. Co lepiej zagra z moim amplitunerem? A może zaproponujecie coś innego? Budżet max. 2000.

Wybierz Onkyo C-N 7050 to jedna z najlepszych sieciówek ,która ma bardzo dobrą sekcję odtwarzacza CD więc posłuchasz też płyt na przyzwoitym poziomie .Druga sprawa to taka ,że Onkyo słynie z niezawodności więc sprzęt raczej na lata .Alternatywą może być Pioneer - też bardzo dobre brzmienie
 

marekmmj

New member
Hej, a jak się ma taki odtwarzacz CD Yamaha CD-NT670 do wspomnianego ONKYO oraz CD-N 310? Na plus ma dodatkowo wejście cyfrowe.
 
Do góry