Odtwarzacz CD (do 2 tyś) do Onkyo RZ800 oraz Dali Zensor 7

real791

New member
@Henry
Czemu twierdzisz, że te kolumny to także wąskie gardło?
Grają na zaledwie 12 m2, a dzwiekowo bardziej mi się podobały od canton-ów, ma, jamo czy klipsch-y.
Co do odtwarzacza to racja nie chce wydawać dużej kasy bo nie zanosi się ba rozbudowę stereo.
Narazie odsłuch się przedłuża ale celuje w onkyo,marantz i może ten pionek.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Co do wąskiego gardła, to bardziej chodziło mi o połączenie amplituner+ kolumny,
Amplituner, nawet wysoki model nie wyciągnie z kolumn ich optymalnych możliwości.
Jeśli nie masz zamiaru w przyszłości inwestowania we wzmacniacz stereo, za którego pośrednictwem będziesz odtwarzał muzykę, to wydaje mi się, że w przypadku Twojego sprzętu nie ma sensu inwestować grubej kasy w sam CD.
Na twoim miejscu rozejrzałbym się za czymś z Onkyo do kompletu, dosyć ciekawą opcją są najnowsze playery ze względu na rozbudowane opcje sieciowe, poza samym CD.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Amplituner, nawet wysoki model nie wyciągnie z kolumn ich optymalnych możliwości.

A kiepski wzmacniacz wyciągnie ? Niektóre wzmacniacze gorzej grają niż amplitunery .To trochę jak z kolumnami ,przeważnie panuje przekonania że jak są duże skrzynie i głośniki wielkości patelni to będzie pięknie grało
 

Henry

Active member
Bez reklam
A kiepski wzmacniacz wyciągnie ? Niektóre wzmacniacze gorzej grają niż amplitunery .To trochę jak z kolumnami ,przeważnie panuje przekonania że jak są duże skrzynie i głośniki wielkości patelni to będzie pięknie grało
A zauważyłeś gdzieś cokolwiek napisane o kiepskim?
Czy do CD za 2 tyś podepniesz wzmacniacz za 500/1000 zł (mowa o nowym)
Odnieś się do tego, co jest napisane, a nie z wyciągasz jedno zdanie z całości wypowiedzi.

.. kiepski wzmacniacz wyciągnie.... ...... jak są duże skrzynie i głośniki wielkości patelni to będzie pięknie grało
Tak jest ok? ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Przecież piszesz o amplitunerze i to wysokim modelu .Czy wysoki model amplitunera kosztuje 1000zł ? ,a mnie każesz podłączać do wzmacniacza za 500-1000zł - gdzie tu logika ?
 

panicz1987

New member
Posiadam C7070, ale gdybym teraz stał przed ponownym wyborem to wybrałbym N7050, większa uniwersalność i różnica w cenie. Na Twoim miejscu poszedłbym w stronę 9755 jako końcówka i 7355 lub 7555. Moim zdaniem będzie to najbardziej odczuwalna zmiana jeśli chodzi o dźwięk.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przecież piszesz o amplitunerze i to wysokim modelu .Czy wysoki model amplitunera kosztuje 1000zł ? ,a mnie każesz podłączać do wzmacniacza za 500-1000zł - gdzie tu logika ?
Albo czytaj ze zrozumieniem, albo pisz na temat...
Napisałem, że wysoki model amplitunera nie wyciągnie pełni możliwości danych kolumn...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Od "poradzi sobie" do "wyciągnie więcej" czy "pełnia możliwości" jest daleka droga.
Piszę to między innymi na przykładzie tego co jeszcze mam (SR7008 vs PM7004 z kolumna BA A360).
Porównywałem jeszcze SR7... , Denon X4..., Yamaha Advantage z serii 2... vs PM8005, Arcam A29 z kilkoma zestawami kolumn (Zensory, BXy czy Bostony), nie były to może topowe serie amplitunerów, ale umówmy się wyższe modele.
Rezultat takich porównań jesteś już sobie w stanie wyobrazić i w jakiej konfiguracji kolumny grały lepiej/ pełniej.
 

fade1

Member
real791 coś kupiłeś?
panicz1987 - dzięki chciałem kupić C7070 mając wątpliwości podobne do twoich. N7050 dla mnie chyba będzie korzystniejszym zakupem, jest "uniwersalny".
 

real791

New member
Brixon skoro tak twierdzisz to pewnie go sluchales czy mógłbyś porównać barwowo do czegoś bardziej "popularnego"?
To już trochę wyższa półka odtwarzacza więc może bym miał jakieś odniesienie
.Bo ta oferta ciekawa i się zastanawiam.Nawet wizualnie nie powinno być najgorzej do tego mojego Rz.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem czy coś Ci to pomoże ,ale miałem okazję słuchać Primare CD32 brzmienie neutralne ,ale barwa dźwięku raczej chłodna .Dźwięk nie miał w sobie ciepła ,emfazy - myślę że jest to bardziej odtwarzacz dla purystów niż melomanów ,szczerze mówiąc nie są to moje klimaty .Dobrze by było posłuchać sobie przed ewentualnym zakupem
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też jestem ciekaw CD21. Tak jak napisał Przemek, Primare raczej słynie z chłodnego, szczegółowego brzmienia. Jednak z tego co wiem akurat CD21 brzmi inaczej. Znajomy miał i twierdzi, że ten cedek jest cieplejszy i barwniejszy niż np. CD22 i 32. Sam się zastanawiam czy by go nie "łyknąć"
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ja miałem okazję tego słuchać razem z dedykowanym wzmacniaczem ,słuchałem też referencyjnego zestawu Primare PRE 60 + A 60
Urządzenia tego producenta są bardzo dobrze zrobione ,tam nie ma miejsca na oszczędność .W ogóle styl i brzmienie przypomina mi inną szwedzka firmę Copland

Paweł jak będziesz mieć możliwość posłuchaj Niemieckiego Blocka - naprawdę wnioski mogą być bardzo ciekawe ,firma może nie tak popularna w Polsce ,ale brzmienie bardzo dojrzałe ,nie mające nic wspólnego z tandetą


213315primare.JPG
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Ja słuchałem z wzmakiem Copland, granie było raczej ciepłe, szczegółowe i dynamiczne, kasa nie wielka więc nie wiem czy znajdzie się coś na podobnym poziomie. Jakbym miał akurat kasę bralbym bez gadania po jakiś negocjacjach a uwierz mi długo się nie zastanawiam przy zakupach.

Kumpel które zna dobrze Primare mówi że kolejny lepszy jest dopiero C32
 
Do góry