Powrót do stereo

palusik

Member
Witam

Zatem nastał czas odejścia od kina w kierunku stereo. Po wielu rozmyślaniach to najlepsza opcja dla mnie, gdyż i tak głownie słucham muzyki..

Budżet mam na wzmacniacz i/z DAC plus kolumny to 12 tyś zł, dodatki to osobno.

W kinie brakuje sporo w dźwięku. Onkyo 828 które posiadałem serwuje potężny, masywny dół i na tym można skończyć opis :) Strasznie to się rozchodzi w muzyce instrumentalnie, rock/metal - gdzie zwyczajnie brakuje energii w przekazie. Generalnie dźwięk przestał mnie już zadowalać, brak “frajdy” ze słuchania utworów instrumentalnych.

Czego oczekuję od sprzętu:

Uniwersalności ale i zdecydowanego grania. Słucham wszystkiego, więc mam problem z doborem sprzętu. Solidny dół w muzyce elektronicznej się sprawdza, ale w instrumentalnej potrzeba detali i przejrzystości w brzmieniu. Oczekuje zdecydowania, dynamiki, ale jednocześnie aby nie umykały szczegóły, aby wyraźnie bas nie dominował nad dźwiękiem jak to miało miejsce w kinie. Dół również aby był bardziej konturowy, nie mięsisty i rozlazły. Generalnie sprzęt bardziej uniwersalny niż to co mam teraz.

Audio sprzęt do wzięcie pod rozwagę, kolejność celowa:

Elektornika:

Atoll IN100 SE + HD100-120 / DAC100SE lub HD120 + AM100SE, Rega DAC
Music Hall A70 / A35
Roksan Kandy K3

Głosniki:

Tannoy XT8F
JBL LS80
Monitor Audio Silver 10
Polk Audio RTi A9 / A7
B&W 683 S2
… i co więcej ?

Pokój: (głośnik w kremowym kolorze)

rzut_glosniki.jpg


Po wielu wątkach na forach i opiniach rozmyślam głownie o Atoll IN100SE, ewentualnie kombinacja AM100+PR100+DAC, ale raczej w stronę integry. NAD wrzucony raczej z powodu gigantyczne mocy ( = dynamika) ale podobno brzmienie całościowe jest przeciętne. Pozostałe propozycje to raczej bazujące na przeczytanych recenzjach. Co do głośników, to prym wiodą XT8F, ponad budżet ale może uda się coś taniej i też jestem skłonny dołożyć. JBL już raczej nie ma dostępnych nowych. Pytanie jest takie, czy są inne propozycje?
Na początek jade posłuchać pary Atoll in100se + XT6F
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Do elektroniki dołóż roksan Kandy K2.
Co do tych XT6F to powinny ci sie spodobac ale trochę za mało rozmachu dla mnie mają więc wiekszy brat powinien załatwić sprawę:).
Nie widze dokładeni ile tam masz miejsca na sprzęt bo cyfry są zamazane - jaki bedzie ogólny metraż?
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Fajny temat, bo podobne myśli krążą mi po głowie ;-)
Daj znać na bieżąco jak odsłuchy? Zobaczymy co napiszesz o parze Atoll+Tannoy? :)
 

palusik

Member
a nie zauważyłem ze cyfry się zamazał, generalnie 20m2 + 10 m2 kuchenna cześć. Podejrzewam dokładnie to co napisałeś, że XT8F muszą być.

Będę informował jak się potoczą sprawy, ale jak ktoś ma sugestię - szczególnie jeśli chodzi o głośniki to proszę wrzucać.
 

lobos

New member
Bez reklam
20m2 to nie jest duże pomieszczenie. Jednak też celowałbym w większe XT8F ;-)
W wątku Henia "Zmiana frontów...na początek" masz dużo informacji w temacie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziś wyczytałem, że Tannoy obniża cenę detaliczną na XT8F. Będzie 8400 zł za parę. A było 10k jeśli dobrze pamiętam. Pewnie na całą serię obniżą.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
8400zł to cena detaliczna od polskiego dystrybutora. Po negocjacjach pewnie będą do kupienia w okolicach 7k z pewnego źródła. RTVmax pewnie kupuje na wyspach tam jest mniej pazerny dystrybutor :)
 

palusik

Member
Generalnie to wątek Henia przeczytany od deski do deski, juz tak ponad miesiąc spędziłem na edukacji w tym temacie ;-) Właśnie dziwiła cena na RTVMax ale jak maja gwarancje to nie widzie problemu.

B&W CM 10 nawet przetwarzałem, 683 nie - nie zaszkodzi odsłuchać.
 

palusik

Member
To poświęć jeszcze trochę czasu i doczytaj więcej nt. sklepu w których chcesz kupić.

Z tym to się zgadzam, nie mniej jednak do zakupy jeszcze trochę czasu - teraz odsłuchy i odsłuchy. Z racji że jestem ze śląska to mam gdzie jeździć.

Zatem odsłuchy zaczynam od IN100 ale myśle poważnie o IN200 + DAC100 lub Rega DAC.

Kolumny to:

XT8F
Polk Audio RTi A7
B&W 683
KEF R700
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Generalnie to wątek Henia przeczytany od deski do deski, juz tak ponad miesiąc spędziłem na edukacji w tym temacie ;-) Właśnie dziwiła cena na RTVMax ale jak maja gwarancje to nie widzie problemu.

B&W CM 10 nawet przetwarzałem, 683 nie - nie zaszkodzi odsłuchać.
Po pierwsze brak towaru, po drugie brak gwarancji :)
 

palusik

Member
Dzięki lobos, czytałem co o nich piszesz - nie powiem intresujące ;-). Dam im może szanse albo obawia się***ze będą miały za mało mocy w przekazie i polotu dla mnie.

@Blackninja, no to racja - ale kusić ceną***mogą
 
Do góry