Powrót do stereo

lobos

New member
Bez reklam
Czyli pierwsze odsłuchy za Tobą Palusik :)
Sprzedawca odradzał Ci KEF-a? Pewnie miał na stanie inne świetnie grające kolumny ;-)
Myślę, że zdecydowanie lepiej byłoby po odsłuchu większego brata od Tannoy :)
Atoll IN200 to już kawał pieca za odpowiednią kasę, więc na pewno powinien dawać radę.
Musisz trafić swoje brzmienie a później tylko stworzyć zgrany duet/tandem albo i coś więcej ;-)
 

palusik

Member
znaczy już wiem że granie Atolla jest dla mnie ok :) Jest potencjał na system z tego, odpowiedni dół i lekkie złagodzenie góry to jest już to czego chce.

Mówił, że miał używki R300 i sprzedał to w cholerę :p

Z Dynaudio to Excite X36 może by wsiadło, tylko drogie trochę ;/
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Dzięki rabit, będę musiał ale Audiostyl jest dla mnie średnim sklepem - traktują klienta z góry, szczególnie jak ma mały budżet.

Też miałem takie wrażenie. Aczkolwiek był tam młody człowiek, który nie był zmanierowany, tak jak starsi pracownicy i tylko dzięki jego postawie miło wspominam ten sklep.

Posłuchaj jeszcze innej elektroniki i innych kolumn. Szkoda się ograniczać. Nie śpiesz się. Kefy R mogą Ci się spodobać, czytając Twoje spostrzeżenia z testu. I posłuchaj koniecznie Creek-a. Możesz się miło zaskoczyć. Ale nie chcę wyjść na takiego co swoje chwali. Dlatego odsłuch najważniejszy.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Dzięki rabit, będę musiał ale Audiostyl jest dla mnie średnim sklepem - traktują klienta z góry, szczególnie jak ma mały budżet.

Dobra to jestem po pierwszym odsłuchu IN100SE + CD100 + XT6F. Ciekawostkę się dowiedziałem, do Atoll CD ma wejście cyfrowe. To jest kierunek w jakim trzeba pójść, CD + cyfrowe wejście.

Co do odsłuchu to tak. Na początku bardzo pozytywne wrażenie, od razu inaczej. Separacja instrumentów, dynamika, scena. Wokale zdecydowanie wysunięte przed kolumny, środek w końcu usłyszałem :) . Faktycznie efektowne granie i wysokie tony bardzo zarysowane, nawet w pewnym momencie przesadzone - stąd wiem ze IN200 wchodzi w grę, tam ten zakres utemperowano. Generalnie bardzo na plus, bas dynamiczny, szybki i zdecydowany ale "szczupły". Tutaj raczej wina kolumn bo bardzo skromnych rozmiarów. Przydałoby się bardziej dociążyć dół, ale nie stracić nic z jego zdecydowania i szybkości - tak samo aby nie wchodził na resztę zakresów.

Zatem coś się dowiedział, zestawienie Tannoy z Atoll nawet działa, tylko trzeba bardziej dociążyć dół i wysokie tony utemperować. Reszta fajnie brzmi, ciekawie i ekscytująco.

Pan w salonie zdecydowanie odradził KEF serii R, no ale to jego opinia. Natomiast zwrócił mi uwagę na akustykę pomieszczenia. Tutaj popracuje nad tym i prawdopodobnie będzie przemeblowanie :).

Porownywalem XT6F z moimi 7.4 , roznica miedzy nimi to taka , ze te pierwsze sa bardziej analityczne , dokladne , wyrafinowane , gdzie bas jest odjety dla zachowania rownowagi tonalnej . 7.4 graja z wiekszym rozmachem jednak troche mniej szczegolowo ale basu maja zdecydowanie wiecej i troche slabiej kontrolowanego.

Tak jak koledzy mowia XT8F moze byc idealne.
Odsluchaj i podziel sie wrazeniami.
Tez mysle o Atollu , tylko nie wiem gdzie na dolnym slasku moge taka konfiguracje odsluchac.. :/.

Pzdr
 

palusik

Member
Porownywalem XT6F z moimi 7.4 , roznica miedzy nimi to taka , ze te pierwsze sa bardziej analityczne , dokladne , wyrafinowane , gdzie bas jest odjety dla zachowania rownowagi tonalnej . 7.4 graja z wiekszym rozmachem jednak troche mniej szczegolowo ale basu maja zdecydowanie wiecej i troche slabiej kontrolowanego.

Tak jak koledzy mowia XT8F moze byc idealne.
Odsluchaj i podziel sie wrazeniami.
Tez mysle o Atollu , tylko nie wiem gdzie na dolnym slasku moge taka konfiguracje odsluchac.. :/.

Pzdr

Jak już nabędę***sprzęt to zapraszam na odsłuch. Wiem ze we Wrocławiu jest dealer Atoll, może oni coś ?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Fusic chyba ma atolla , tylko nie widzialem u nich tannoya.

Pomysle nad tym podzwonie.
Jak zdecydujesz sie na jakas konkretna konfiguracje to napisz dlaczego itp.

Pzdr
 

palusik

Member
Jeszcze zdecydowałem się posłuchać Primare l22 z DAC i Creek Evolution 100A. Zobaczymy co to przyniesie, bo l22 z opisu brzmi dobrze - szczególnie DAC daje rade podobno.
 

palusik

Member
Aby rozruszać wątek to w czwartek jadę słuchać kombinacji:
Primare I22 z DAC
Creek 100A bez DAC - z czymś go rozstawią.

z Kef R700 używane, półroczne. Same Kef są za 8400 zł jako używane, co trochę drogo jak nowe białe są na allegro za 4400 zł sztuka.

Dam znać jak po odsłuchu.
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Niech ci podepna obydwa wzmaki pod zew DAC a pozniej pod ten co ma primare , bedziesz widzial roznice. Co do kefow to sobie posluchaj a kup gdzie indziej:)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Do Creeka trzeba dokupić RUBY DAC. Choć cena jest kosmiczna i chyba lepszym rozwiązaniem jest oddzielny DAC. W trzydziestu metrach, wydaje mi się że setka będzie niewykorzystana i wystarczy 50A (ja mam ok 25m). Słuchałem zestawienia 50A z Focal-em Aria 926 i ja w tym kierunku się kieruję. :) Dla Ciebie bas, może nie być taki jak oczekujesz. Dlatego warto spalić trochę paliwa, żeby być przekonanym co do swojego wyboru. :) Primare gra też w moim guście, bardzo detalicznie, lecz w porównaniu do Creeka, ma mniejszą scenę i dźwięk nie chce się rozdzielić z kolumnami. :)
 

palusik

Member
Do Creeka trzeba dokupić RUBY DAC. Choć cena jest kosmiczna i chyba lepszym rozwiązaniem jest oddzielny DAC. W trzydziestu metrach, wydaje mi się że setka będzie niewykorzystana i wystarczy 50A (ja mam ok 25m). Słuchałem zestawienia 50A z Focal-em Aria 926 i ja w tym kierunku się kieruję. :) Dla Ciebie bas, może nie być taki jak oczekujesz. Dlatego warto spalić trochę paliwa, żeby być przekonanym co do swojego wyboru. :) Primare gra też w moim guście, bardzo detalicznie, lecz w porównaniu do Creeka, ma mniejszą scenę i dźwięk nie chce się rozdzielić z kolumnami. :)

Z doświadczenia wiem, że raczej 100A do mnie. 50A raczej nie biorę pod uwagę, natomiast generalnie Creek może nie zaserwować "mojego" grania, może się "rozczaruje" i jednak będzie dużo lepiej niż myśle.
 

palusik

Member
Dobra kolejny odsłuch za mną.

Tym razem był Kef R700 plus Creek 100A i Primare l22, na deser spróbowałem brzmienia Dynaudio 3/7 i tu zaskoczenie.


Dobra co do wzmacniaczy, to z tych obu zdecydowanie Creek, więcej tego czegoś co bym nazwał energią i radością z grania. Primare zagrało poprawnie, ale tak chłodno i bez polotu jak dla mnie, po zmianie na Creek dźwięk się podrasował znacznie, muzyka nabrała więcej mocy i brzmienia.

Co do KEF R700 - kolumny ładne, zgrabne i dobrze grające ale ten bas. Jest go dużo, to fakt ale jest mocny jak młot, uderzający zdecydowanie i sztywnie. Kiedy minąłem rockowe granie i nadszedł czas na współczesną elektronikę to bas zdominował swoim twardym uderzeniem 50 m2 pomieszczenie. Dobra kolumny, nie powiem ale ten dół może po pewnym czasie zmęczyć.

Niespodzianką okazały się DM 3/7 - kolumny tańsze o połowę a wniosły więcej energii do grania, bas dalej wydatny ale trzymany w ryzach i nie tak twardy. Nie powiem, chyba będę musiał przyjrzeć się tej ofercie.

Generalnie po tych odsłuchach zdecydowany jestem na Atoll IN200SE plus DAC - prawdopodobnie Audio-gd NFB-2 2x Wolfson WM8741 lub Rega DAC, z tym że elektronika w Rega podobno jak do NFB-2 ale droższa o 1000 zł.

Z głośnikami sprawa dalej otwarta jak widać ;-)
 

lobos

New member
Bez reklam
Spróbuj jeszcze Roksana K3 posłuchać.
Co do kolumn to widzisz jak to jest... KEF R świetne, ale nie każdemu spasują.
P.s. aż taki nadmiar basu na 50m?
Co dopiero byłoby przy R900? ;-)
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Palusik , jakie roznice wychwyciles w porownaniu atoll 100 vs 200?
Tak jak pisal Lobos roksan tez moze wypasc ciekawie.
Pzdr
 

palusik

Member
Dzięki Panowie :)

Co do R700, to trochę mało precyzyjnie się wypowiedziałem. Basu było wystarczająco i dobrze kontrolowany, chodzi o jego siłę czy też formę podania. Sztywny i twardy, uderzający prosto w klatkę. Uważam, że super się sprawdzi w muzyce rockowej nadając jej silnego brzmienia, problem się pojawił kiedy przemieściłem się w inny kierunek - elektronika i syntetyczne brzmienia. Wtedy ta siła obróciła się przeciwko tym głośnikom, było za ostro.

Ale myślę odsłucham ich jeszcze raz z wybraną już elektroniką. Tym Roksanem też się zainteresuje :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Palusik co do twardości basu w R700 miałem podobne odczucia. Jednak to też może się podobać. Jeśli chodzi o Dynki DM to fajne kolumny. Zaoszczędzono na stolarce żeby zbudować kolumny budżetowe, ale przetworniki już dobre co przekłada się pozytywnie na brzmienie. Inna filozofia brzmienia niż R od Kefa. Możesz też odsłuchać wyższe serie. Napisałbym więcej, ale na razie jestem tylko pod smartfonem.
 
Do góry