MARANTZ MCR611/MCR511 - pytanie

KarolP

New member
Noszę się z zamiarem kupna sieciowego sprzętu "wszystko w jednym", koniecznie z odtwarzaniem plików flac i funkcjami sieciowymi. Specyfikacja tych Marantzów jest ciekawa, mam jednak pytanie do posiadaczy lub ludzi znających ten sprzęt - czy te klocki przy odtwarzaniu plików flac wspierają format cue? Część biblioteki muzycznej mam w takiej formie - jeden plik flac dla całej płyty i cue z układem ścieżek. Stąd pytanie czy Marantz rozpozna te ścieżki i będzie odtwarzał poszczególne utwory, czy potraktuje całą płytę jako jeden kawałek?
Wstępnie myślę o odsłuchu MCR611 z głośnikami Dali Zensor 3. Jeżeli to zły trop to proszę o naprowadzenie...
Dzięki!!!
 

KarolP

New member
Nie ma takiego formatu audio jak cue.
Niczego takiego nie sugerowałem. Cue to plik metadanych z układem ścieżek na płycie, stworzony (w moim przypadku) przez program Exact Audio Copy, którego używałem do skopiowania własnych płyt.
To są jakieś ordynarnie zerżnięte pirackie kopie płyt..
Ordynarnie zerżnięte? Pirackie? Mogłeś sobie darować ten idiotyczny komentarz, nie mając żadnej wiedzy o moich plikach, tym bardziej, że niczego nie wniósł do odpowiedzi na pytanie - czy wspomniane amplitunery Marantza obsługują pliki cue?
 

KarolP

New member
Dzięki za odpowiedzi!
Obawiam się, że to drugie. Pytanie jak chcesz wysyłać piki do urządzenia?
Komp, dysk sieciowy, czy nas?
Pytając o flac+cue miałem na myśli odtwarzanie przede wszystkim z USB. W perspektywie pewnie kupię dysk sieciowy i przeniosę na niego archiwum muzyczne. Komp też będzie źródłem dźwięku, ale tu najmniejszy problem bo on łyka wszystko.
Z Zensor 3 udane połączenie.
Słyszałem te głośniki z innym źródłem i było fajnie jak na moje ucho. Muszę wybrać się na odsłuch z własnymi plikami i posłuchać jak to zagra z MCR611, przy okazji przetestuję kwestię plików cue.
 

woytaski

New member
Bez reklam
KarolP;1279405Pytając o flac+cue miałem na myśli odtwarzanie przede wszystkim z USB. W perspektywie pewnie kupię dysk sieciowy i przeniosę na niego archiwum muzyczne. Komp też będzie źródłem dźwięku napisał:
Może być też tak, że po USB (A) flack'i nie zagrają...
 

rRobert83

Member
Cześć.
Odświeżę trochę ten temat gdyż ostatnio mam problem ze swoim marantz 611.
Chodzi mi dokładnie o radia internetowe. Od pewnego czasu nie działają mi wszystkie stacje. Zarówno te wyszukane przez urządzenie jak i te poprzez stronę vtuner. Dokładnie o stacje eski.
Gorąca 100, 20. itp. Przy próbie ich uruchomienia wyskakuje na ekranie urządzenie komunikat "Błąd formatu plików"
czy ktoś miał podobną sytuację. Może ktoś to sprawdzić u siebie i przy okazji podać jakie firmware obecnie ma, ja mam najnowsze. Przynajmniej tak wynika z aktualizacji bez pośrednio na urządzeniu.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Cześć.
Odświeżę trochę ten temat gdyż ostatnio mam problem ze swoim marantz 611.
Chodzi mi dokładnie o radia internetowe. Od pewnego czasu nie działają mi wszystkie stacje. Zarówno te wyszukane przez urządzenie jak i te poprzez stronę vtuner. Dokładnie o stacje eski.
Gorąca 100, 20. itp. Przy próbie ich uruchomienia wyskakuje na ekranie urządzenie komunikat "Błąd formatu plików"
czy ktoś miał podobną sytuację. Może ktoś to sprawdzić u siebie i przy okazji podać jakie firmware obecnie ma, ja mam najnowsze. Przynajmniej tak wynika z aktualizacji bez pośrednio na urządzeniu.
temat stary, ale czy rozwiazany?
 
Do góry