Onkyo A 9050 słuchał ktoś ?

Whiplash

New member
Bez reklam
Hej, jak wyżej. Miał ktoś doczynienia z tym wzmacniaczem? Jak brzmi stereo od Onkyo? Za wyjsciowo 2000zl dostajemy wzmacniacz z dobrym DAC na czym mi zalezy. Do tej pory nastawiony jestem na Yamahe AS 701 a ostatnio w oko wpadlo mi to onkyo.
 

SternQuest

New member
Kiedyś wypożyczyłem za kaucją ten wzmacniacz, nie mieli na stanie 9070 bo ten mnie docelowo interesował (różnica napewno nie tylko cenowa miedzy nimi jest duża) Ale mimo to chciałem porównać czy zagra dużo lepiej niż mój ówczesny ampli - wtedy onkyo tx636. I powiem Ci że zagrał lepiej, ale bardzo niewiele. Do tego stopnia że do dziś nie kupiłem wzmacniacza tylko lepszy amplituner. Różnica była w tym że aby osiągnąć lepszą dynamikę to musiałem mniej odkręcać gałkę głośności. Lepiej napewno słychać było wysokie (typowe przyzwoite cykanie), ale nie na tyle by zachwycić. Skończyło się na tym że wzmacniacz oddałem i kupiłem lepszy amplituner. Doszedłem do wniosku że w moim przypadku lepiej zainwestować w lepszy ampli, a jeżeli już wzmacniacz to taki w granicach 5-6 tyś by poczuć prawdziwą różnicę w brzmieniu.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie ma zadnych testow z pomiarami tego onkyo, w ogole onkyo jakos nie popularne w stereo. Panowie a jaka jest charakterystyka jego grania? Bo Yamahe sluchalem, dynamika, lekko cofniety srodek, zaznaczone skraje pasma. W mojej muzyce czyli rock/metal spisywala sie bardzo fajnie.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Jakos ciezko mi uwierzyc ze amplituner gra lepiej niz wzmak w stereo (wzmak to zawze wzmak) Choc faktycznie zgadzam sie z przedmowca ze Onkyo w Stereo nie jest az tak popularne. Moj kumpel ma ten najwyzszy model 9000r i calkiem niezle to gra. Model A-9070 to praktycznie to samo co 9000r tylko chyba okrojonyz wejsc ale juz nie pamietam.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

melomax

New member
Witam!
Witam mam ten wzmacniacz dwa tygodnie i jestem z niego bardzo zadowolony. Góra jest szczegółowa, średnie tony naprawdę super, bas jak trzeba potrafi przyłożyć ale jest bardziej kontrolowany niż wijący się po podłodze. Jak pojechałem na odsłuch to na mojej liście znalazł się nad 356bee,yamaha as701 i właśnie onkyo a9050. Byłem nastawiony na nada którego wcześniej słuchałem ale nie uprzedzałem się do innego sprzętu. Test zacząłem od nada, lecz trochę był mułowaty bez szczegółów bardzo mało wysokich tonów, instrumenty zlane. Jako drugi sprzęt yamaha as701 wygląd piękny dźwięk już nie☺ Wysokie tony piskliwie, średnica bez rewelacji a bas bardzo mizerny. Jako trzeci onkyo 9050 tak naprawdę to dołączyłem go do listy dla jaj,żeby zobaczyć jak gra sprzęt tańszy i co się okazało? że ostatni będą pierwszymi☺Wysokie tony czyściutkie,klarowne, odseparowane instrumenty,średnica czysta wyraźna a bas sama przyjemność. Zachwycił mnie ten wzmacniacz i się podpaliłem, lecz za nim go kupiłem, to pojechałem na odsłuch najpierw z bratem a później z moją drugą polówką . Nie mówiłem im który wzmacniacz wybrałem żeby ich nie nakierowywać. Obydwoje wybrali onkyo. Odsłuch był prowadzony na kilku kolumnach: Monitor Audio Bronze6, jbl es80, Pylon Audio Sapphire 25, Jamo s626, Wharfedale diamond 157 i z Focalami lecz nie pamiętam modelu. Oczywiście to jest moja subiektywna ocena, ale wydaję mi się że wzmacniacz wart jest odsłuchania.
 

melomax

New member
Obecnie jamo s608 ale nie z wyboru, to pozostałość po kinie domowy i póki co muszą być, gdyż brak finansów na nowe wiesz niedługo urlop
 

SternQuest

New member
Snikers89
A gdzie napisałem że amplituner gra lepiej ? Stwierdziłem że wg mnie wzmacniacz 9050 gra niewiele lepiej niż mój ówczesny amplituner. I nie widziałem sensu by kupować wzmacniacz za 1500 pln. Dlatego zabrałem głos ponieważ doświadczyłem tego sam, nie opieram się na teorii tylko na praktyce. Wyrażam swoje subiektywne zdanie, niekażdy musi je brać pod uwagę.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja sluchalem za jednym razem Nada i obu yamah 501 i 701. Nad brzmi super, wcale nie jest zamulony, jest rowny i wypelniony w kazdym zakresie. Niestety wyglad i brak Dac powoduje ze go nie kupie. Wzmacniacz musi byc w miare funkcjonalny.
Yamahy graja skrajami pasm. Ale wlasnie model 501 jest bardziej wycofany w srednicy co daje bardzo konturowe i efekciarskie granie. 701 gra rowno i jest lepiej wypelniona w srodku co daje poczucie mniejszej dynamiki i bo bas i gora juz tak sie nie wybijaja na pierwszy plan.
 

palusik

Member
A skoro tu rozmowa wre, to co mozna dostać używanego/nowego do 3000 zł w stereo jako napędzenie frontów w kinie? Docelowo jako odzielny zestaw a kino chyba pójdzie pod młotek. Generalnie mam teraz Onkyo 828 w kinie, nie całkiem mi odpowiada. Lubie jego dynamikę i mocarne brzmienie z dołu, ale jak dla mnie są spore brak w innych zakresach, szczgólnie słyszalne w muzyce rockowej. Ma ktoś coś ciekawego w tej cenie, co by mogło napędzić BL-40 ?
 

Snikers89

New member
Bez reklam
A skoro tu rozmowa wre, to co mozna dostać używanego/nowego do 3000 zł w stereo jako napędzenie frontów w kinie? Docelowo jako odzielny zestaw a kino chyba pójdzie pod młotek. Generalnie mam teraz Onkyo 828 w kinie, nie całkiem mi odpowiada. Lubie jego dynamikę i mocarne brzmienie z dołu, ale jak dla mnie są spore brak w innych zakresach, szczgólnie słyszalne w muzyce rockowej. Ma ktoś coś ciekawego w tej cenie, co by mogło napędzić BL-40 ?
Popatrz za wzmacniaczem z funkcja koncowki mocy lub koncowka stereo.
Ja osobiscie mam Onkyo A-9755 za 1250zl z allegro. I daje czadu.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

palusik

Member
Osobiście to bym przyjał HK-990 lub Xindiak XA-6950, Denon mi nie bardzo pasuje, a brzmienie Onkyo-9755 jak wypada przy 828 ?

Zapomniałem dodać że całkiem możliwe i sprzedam 828, centrale i satelity, wtedy opchne Bl-40 i będzie z wkładem własnym ze 4000-5000 na kolumny stereo, więc stereo szukam z możliwością rozwoju.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Palusik poszukaj sobie RK2 ma przelotkę baypass,przyzwoitą moc z rezerwą i jako wzmacniacz niczego nie udaje
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Kumpel kiedys mial Onkyo A9755 jako wzmak. Potem dokupil Onkyo P3000 i wzmak robil za koncowke. Takze wzmak z funkcja koncowki to zawsze 2 mozliwosci czy to Onkyo czy inna marka. Tak czy siak w miare dobre stereo jest tansze niz dobre kino. Ale modeli i marek jest od koloru do wyboru.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

Kejup

Member
Bez reklam
Przepraszam za off top ale nie mogę wysłać priva a mam pytanie do Pana palusik. Jaka była by cena za onoyo jeżeli zdecydował by się Pan sprzedać?
 
Do góry