pioneer A-70DA

bartfine

Member
cxa80,arcam29,denon1520,marantz8005. Był jeszcze technics SU-C700 i grał dośc fajnie ale niestety wygląd dla mnie i rozmiar dość kontrowersyjny i niepasujący do reszty :) ale fajna sprawa ze technics coś takiego zrobił.Podłączyli mi jakiegoś magnata jeszcze,niepamiętam modelu ale niezabardzo.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź. He he może jestem dziwny ale ten Technics mi się podoba. Twój przypadek jest potwierdzeniem że nie liczą się liczby i opinie w necie tylko własne ucho. Pozdrawiam!
 

Ufo27

New member
Witam wszystkich.Przymierzam się też do wypożyczenia tego pioneera ale martwi mnie ten pobor pradu tylko 74W troche mało.Jeszcze po głowie chodza mi yamaha as1100 i advance a. 125.Ktos moze mi cos podpowie? Kolumny klipsch rp280.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Mały pobór prądu nie powinien być zmartwieniem ,będą mniejsze rachunki za prąd :)

Tak na poważnie ,w tym wzmacniaczu końcówki mocy pracują w klasie D ,więc nie jest potrzebna elektrownia do zasilania .
 

bartfine

Member
Mam ten wzmacniacz pare lat juz, i nadal jestem z niego bardzo zadowolony nie patrz na pobór mocy bo to nie istotne w tym przypadku ten sprzęt da ci radość z odsłuchu w tej cenie niespotykaną.Aha i ceny tego sprzętu przez te pare lat nie zmalały wiec to też mówi samo za siebie. Pozdrawiam cie iżycze podjęcia decyzji na tak.:))
 

Ufo27

New member
W takim razie w przyszłym tygodniu go wypożycze i zdam relacje.Jeszcze 2 pytania jest jeszcze tańszy 50da czy dźwiekowo to to samo czy warto dołożyć do 70 tki?
Drugie pytanie jak w tym pionku odbywa sie regulacja glosnosci? czy jest to zwykly potencjometr analogowy czy cyfrowy?
Pytam bo mam złe doswiadczenia z angielskim ZŁOMEM tam nawet nowe z pudełka juz nie dzialaly(trzeszczenia,zaniki itp).
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W przypadku tradycyjnego sterowania głośnością - czyli opartą na potencjometrze zawsze jest z tym problem .Nawet w przypadku zupełnie nowego urządzenia występuje efekt nierównomierności wzmocnienia na obu kanałach .W wysokiej klasy wzmacniaczach stosuje się sterowanie oparte na tzw drabince z rezystorów ,wtedy nierównomierność wynosi ok 0,5 db
 

bartfine

Member
Nie ma żadnych trzasków,kiedys miałem nada 356 i ten to trzeszczał:)), niższego modelu nie słuchałem :) bo jak usłyszałem ten to juz mi wystarczyło hehe
 

Dziekon

New member
Mam Pioneera A70-DA. Gra u mnie z kolumnami TAGA Harmony Platinum B-40 SE v2. Brakuje mi..czegoś. Może plastyczności, którą miał Pioneer A30 z tymi kolumnami. Myślę o zmianie ich na jakieś inne. Ponoć ten wzmacniacz nieźle gra z Dynaudio Emit M20. Możecie podpowiedzieć jakie kolumny z nim przetestować? Muszę zawęzić pole poszukiwań. Z góry dziękuję.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Mam Pioneera A70-DA. Gra u mnie z kolumnami TAGA Harmony Platinum B-40 SE v2. Brakuje mi..czegoś. Może plastyczności, którą miał Pioneer A30 z tymi kolumnami. Myślę o zmianie ich na jakieś inne. Ponoć ten wzmacniacz nieźle gra z Dynaudio Emit M20. Możecie podpowiedzieć jakie kolumny z nim przetestować? Muszę zawęzić pole poszukiwań. Z góry dziękuję.

Wiataj.
Jaki metraż i budżet?
Jak jesteś ze Śląska to zapraszam do mnie posłuchać Monitor Audio gs20.
Dla mnie kolumny rewelacyjne :)
 
Do góry