Sieciowy zestaw stereo do ok.3tyś PLN

manipulator

New member
Witam, szukam pomocy w dobraniu optymalnego do potrzeb zestawu stereo. Poniżej założenia oraz sprzęty które wyszukałem. Słuchałem tylko Dali Lektor 6 na Denon 520.

Pomieszczenie: 18mkw
Zastosowanie: 80% muzyka, 10% radio, 10% filmy
Kwota: chciałbym zmieścić się w ok. 3000 PLN

Co do typu muzyki: Korn, Rudimental, Massive Attack, Chemical Brohters, Air, Orbital, Parov Stelar

Funkcjonalność:
Spotify Connect
NAS
USB
Bluetooth/NFC

Kolorystyka: srebrna lub biała elektronika i kolumny

Amplitunery:
Onkyo TX-8130
Yamaha N-R500
Denon CEOL RCDN-9
Marantz Melody Media M-CR610

lub Denon HEOS 7

Kolumny:
Dali Lektor 6 (wiem nie są białe ale są w mm w bdb cenie)
Pylon Pearl 20
JBL Arena 170

Generalnie dobrze byłoby mieć CD ale to może zostać "na potem". Słucham głównie mp3 z dużym bitrate'm ewentualnie ze źródeł strumieniowanych. Oprócz brzmienia liczy się dla mnie funkcjonalność oraz design.

Które zestawienie elektroniki z kolumnami będzie najlepsze ? A może inne propozycje ? Proszę o porady :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A podobały Ci się Lektory? To fajne kolumny. Dość dynamiczne. Jeśli masz je w dobrej cenie to warto.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
A ja bym skonfrontował je bezpośrednio z Pylonami, które moim zdaniem lepiej by się sprawdziły, dodatkowo pomyśl jeszcze nad mocniejszym modelem wzmacniacza- PMA720, różnica w cenie nie jest wielka, a w brzmieniu już tak ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Henry Lektory Ci nie podchodzą? Tego modelu Pylona nie słuchałem.
Moim zdaniem Pylony bardziej muzykalne, "cieplejsze" i z dobrą sceną.
Ja takie kolumny określam- do słuchania, niemęczące na dłuższą metę.
Jak dla mnie w tej cenie trudno znaleźć lepsze.

A Lektory, tak średnio mi podeszły, w sumie nie ma się do czego przyczepić.
Słuchałem ich co prawda już jakiś czas temu, ale w pamięci nie zostało mi nic szczególnego, w przeciwieństwie do Pearl'i, które pozytywnie mnie zaskoczyły ;)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To tylko się cieszyć, że Pearle grają dobrze. Myślę, że Manipulator mógłby pomyśleć o większych 25. Musze kiedyś posłuchać. Na razie z Pylona znam tylko Sapphire 25 i 23. Teraz weszła też seria Opal na autorskich przetwornikach robionych przy współpracy z STX-em.
 

manipulator

New member
Lektory mi podeszły nawet bardzo - pomimo braku suba na denonie 520 (cd i wzmacniacz) grały rewelacyjnie jak na warunki w mediamarkt. Słuchałem tego dobre 40 minut na własnych utworach z CD i byłem mega podekscytowany. Ale potem gość zmienił amplituner na onkyo AV za 1999 (nie pamiętam modelu) i zaczęło grać tak.... płasko - niby ok ale płasko.

Nie mam możliwości bezpośredniego porównania lektorów z pylonami bo mieszkam w takim mieście (złoty pociąg :) ) że są tylko 3 sieciówki rtv na krzyż i to słabo zaopatrzone.

Pearle 25 miałem w zamiarze kupić - ale nie zmieściłbym się w przeznaczonym budżecie dlatego też po przeczytaniu wielu opinii na forach - opinii również tych negatywnych - stwierdziłem że mniejsze perle 20 wystarczą - szczególnie że mieszkam w bloku a pokój ma ok.18m2 więc nie jest to wielka przestrzeń.

Do puli kolumn można dodać STX Electrino 150 bo spełniają warunki wizualne ale też z opinii netowych są godne uwagi.

Myślę że w przyszłym tygodniu podjadę do Wrocławia do kilku sklepów AV na potencjalne odsłuchy - czy ktoś z Was może polecić takie sklepy we Wrocławiu lub okolicach tudzież Świdnicy ?

A słuchał ktoś jak gra Denon HEOS 7 !??!?! Albo inny tej maści sprzęt, sonos może ?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli zależy Ci na stereo to daruj sobie sprzęty typy HEOS 7. To raczej "zabawki" do kuchni bądź sypialni, żeby leciała sobie muza w tle.
 

manipulator

New member
Jeśli zależy Ci na stereo to daruj sobie sprzęty typy HEOS 7. To raczej "zabawki" do kuchni bądź sypialni, żeby leciała sobie muza w tle.

No właśnie mam co do takich wynalazków nieco mieszane uczucia. Ale te denony i marantze które wymieniłem też są takie bardziej dezajnerskie niż klasyczne w formie - ciekaw jestem dźwięku z nich... usablity tych zabawek wydaje się duże.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie mam możliwości bezpośredniego porównania lektorów z pylonami bo mieszkam w takim mieście (złoty pociąg :) ) że są tylko 3 sieciówki rtv na krzyż i to słabo zaopatrzone.
MDB Audio we Wrocławiu, posłuchasz tam STXy, Pylony + kilka innych ciekawych propozycji, a do tego w miłej atmosferze.
Ja u nich często bywam i moim zdaniem to obecnie najlepszy salon audio w naszym regionie :)
 

manipulator

New member
Byłem w mbdaudio, odsłuchałem monitory pylona oraz pearle25 wraz z marantz 610 i onyko8150.

Brzmieniowo pasuje mi marantz ale zastanawiam się jeszcze nad yamahą rn602. Pearle25 grają dla mnie bardzo fajnie, dużo środka, bas zrównoważony i nie brakuje góry - w połączeniu z ciepłym brzmieniem marantza dawało przy odsłuchu mnóstwo frajdy.

Zastanawia mnie tylko czy pylony mające bass reflex z tyłu przy moich ograniczonych możliwościach ustawienia nie będą "pierdzieć" bo muszę je postawić ok. 10cm od ściany....
 
Do góry