onkyo tx 8150 vs 8050 vs 8130

maci

Member
Witam,
Po rozważaniach dotyczących wyboru amplitunera do kolumn padło na ampli stereo (wcześniej myślałem nad kd). Kolumny mam już zamówione - Magnat Quantum 677. Pozostal ampli. Wczoraj po rożnych opiniach padło na Onkyo (jak w temacie). Teraz tylko które? Wiem jakimi funkcjami się różnią. Ale jak wygląda to dzwiekowo. Czy warto dopłacać do 8150 (chyba najlepsze z tej trójki)? Czy lepiej starsze 8050 czy nowszy 8130?
 
I

irek6311

Guest
Jeśli masz zamiar słuchać muzyki to zamiast amplitunera (nawet stereo) kup wzmacniacz stereo. Będzie lepiej.
Amplituner w tej cenie gra porównywalnie do wzmacniacz, miałem Onkyo TX-8150 w domu i grał bardziej niż przyzwoicie w stereo, to chyba najbardziej udany obecnie amplituner, te stare konstrukcje amplitunerów Onkyo od niego odstają.
 

wiat

Member
No i kupiłem tx 8050 i testuje.

Na wstępie się przywitam.

Również mam ten dylemat w zakupie TX-8050 czy TX-8150.
Szczególnie zależy mi ma jakości dźwięku w stereo.
druga opinia "ceneo.pl/40110024#tab=reviews" szczególnie zwróciła moją uwagę, gdzie użytkownik onkyo TX-8050 kupił nowy TX-8150
cyt. "Kupiłem 8150 po używaniu 8050. W porównaniu do poprzednika gra słabo, dźwięk jakby lekko ze studni, sztuczny. Zamieniłem z nadzieją na lepszy chip, niestety nie jest lepszy. Amplituner poszedł w stronę dźwięku z Yamahy NR500 która gra słabo. Zdecydowanie nie polecam przesiadki z 8050. Reszta tzn. wszystkie bajery typu DAB, LAN, BT itd działają super, ale to co najważniejsze niestety słabe."

@maci
lub ktoś kto ma TX-8050 może się wypowiedzieć w tym temacie, czy w TX-8050 bass schodzi nisko, jest przestrzeń, scena dźwięku w stereo.
 

maci

Member
Na razie ciężko mi się wypowiedzieć;). Wczoraj do mnie dotarł. A że małe dziecko w domu, to za głośno nie posłuchałem. Po zmianie ze starego amplitunera Yamahy to niebo a ziemia. Jeszcze dziś zmieniam kable i mam komplet do zadowolenia.
 

AtroJ

Member
U mnie TX-8050 gra z włoskimi Indiana Line Tesi 560. Jestem zadowolony, a nawet znajomy posiadający jakiś wyższy wzmacniacz Denona z kolumnami Dali Ikon był zdziwiony, że taki tani sprzęt może tak ładnie grać. Co do opisu gry to się nie podejmę, ale ładniej gra klasykę niż metal.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

Bebol

New member
Napiszę raz jeszcze. Jeśli komuś zależy przede wszystkim na stereo, to kupuje wzmacniacz stereo, a nie amplituner stereo. Znawcą nie jestem, ale tak na logikę, producenci za darmo nie wstawiają "bajerów" do amplitunera. To, że jak piszecie ampli Onkyo grac spoko, nie znaczy, że za taką samą kasę wzmacniacz nie zagra lepiej.
 

wiat

Member
@Bebol
Wszyscy o tym wiemy, że wzmacniacz stereo (takowy też posiadam) z podobnej półki cenowej zagra nie gorzej a nawet lepiej od ampli sieciowego stereo, ale temat wątku to porównanie modeli Onkyo starego i nowego bo jest potrzeba zakupu akurat takiego urządzenia z funkcjami sieciowymi i w miarę dobrym dźwiękiem stereo i jeśli wersja starsza gra lepiej to może nie warto przepłacać za nową.

Wracając do sedna tematu – chodzi o jakość dźwięku w tych modelach .

Obecnie ciężko trafić TX-8050 i TX-8150 czy TX-8130 w jednym salonie do odsłuchu.
Jeszcze w grudniu podzwoniłem i trafiłem do Katowic i mieli TX-8050 oraz dostali TX-8130 na stan.
Ze względu, że dzieli mnie duża odległość sam nie odsłuchiwałem tych dwóch modeli, ale mam opinię sprzedawcy który akurat robił odsłuchy i przesłuchał porównawczo te modele - też był ciekaw.

Według jego opinii nowa wersja TX-8130 gra bardziej środkiem pasma, a stara TX-8050 schodzi niżej.

Jeśli ktoś z was miał porównanie, to proszę opinię bo obecnie przed zakupem faworytem jest TX-8050
 

Bebol

New member
Znam temat, tylko, że cały czas rozmawiacie jak to gra..... To napisałem, że najlepiej zagra wzmacniacz;). Poza tym kolega Irek, napisał że wzmacniacz w tym samym przedziale cenowym będzie grał tak samo... co w mojej opinie (i nie tylko mojej, inni bardziej obeznani na forum myślę że się zgodzą) nie do końca jest prawdą. Ale mniejsza o to. Ja mam wzmacniacz stereo, i do tego takie ustrojstwo jak Nu Force Air DAC. Dzięki temu podłączam sobie bezprzewodowo laptopa i mam wszystko to co potrzeba. Spotify, Radio itd. Żadnych dodatkowych aplikacji. Nie potrzebny żaden amplituner. Oczywiście w przedziale cenowym, nie jest to jakiś wypas, ale gra przyzwoicie. Jeśli smucę to przepraszam, ale myślę że warto temat rozważyć.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Tylko sam wzmacniacz nie zagra nic. Potrzebuje źródła. A współczesne ampli odtworzą "wszystko" więc odpadają koszta odtwarzacza.
Wszystko zależy jakim budżetem się dysponuje i jaki efekt osiągnąć.
 

maci

Member
Na początku myślałem o ampli KD, ale już jeden taki miałem od nastu lat i nigdy nie podłączyłem pozostałych kolumn poza stereo. Więc i tym razem doszedłem do wniosku, że pewnie nie szybko zmontuje KD, a i tak więcej słucham muzyki niż oglądam filmów, stąd padło na stereo. Po przejrzeniu oferty - najbardziej odpowiadało mi Onkyo i tylko zacząłem zastanawiać się nad modelem. Czy warto dopłacać do 8150. No i wyszło mi, że nie warto;).
Póki co - jestem zadowolony.
 

Lukasz2525

New member
A ile trzeba by dopłacić ? 1799 a 2399 - 600 złotych . Przy zakupie w salonie z kolumnami można odjąć jeszcze stówkę lub dwie . Tx-8150 jest 4 lata młodszym modelem i ma wbudowany bluetooth oraz wi-fi - dla mnie niezbędne , a taki pierdolnik na usb do 8050 kosztuje na allegro od 79 do 199 złotych , więc odpada nam kolejna stówka lub dwie i różnica nam się zaciera , a to jednak dużo młodsze technologicznie urządzenie . Ja celuję jednak w ten nowszy , zwłaszcza przez łączności bezprzewodowe , bo chcę streamować muzykę .
 

maci

Member
A ile trzeba by dopłacić ? 1799 a 2399 - 600 złotych . Przy zakupie w salonie z kolumnami można odjąć jeszcze stówkę lub dwie . Tx-8150 jest 4 lata młodszym modelem i ma wbudowany bluetooth oraz wi-fi - dla mnie niezbędne , a taki pierdolnik na usb do 8050 kosztuje na allegro od 79 do 199 złotych , więc odpada nam kolejna stówka lub dwie i różnica nam się zaciera , a to jednak dużo młodsze technologicznie urządzenie . Ja celuję jednak w ten nowszy , zwłaszcza przez łączności bezprzewodowe , bo chcę streamować muzykę .

Udało mi się kupić nowy za niecałe 1400zl. wifi nie potrzebuje, bo blisko mam router, wiec kablem podłączyłem. Strumieniuje z WD Cloud, Spotify dziala. Zeby wydać 1000 zł więcej musiałbym miec pewnosc, że dzwiekowo jest dużo lepszy (a tutaj stwierdzenie "dużo mlodszy technologicznie", chyba nie jest odpowiednie). Nie mniej jednak jak najbardziej, jeżeli będziesz używać wifi i Bluetooth to tx 8150 jest dla Ciebie. Ja odpuscilem te bajery.
 

syncpoland

New member
mam takie pytanie:

- czy model 8050 i 8150 przede wszystkim posiada możliwość włączenia (wraz z paroma stopniami) Surround MIX ? Tak żeby oglądając film móc sobie włączyć sztuczny surround najlepiej z 2 stopniami natężęnia... w filmach urozmaica pogłosy , ale w stereo do muzyki trzeba to wyłączać.

Mam wzmacniacz stereo i mi brakuje tych dodatkowych głosów z surround mixa jak korzystałem z poprzedniego amplitunera stereo SX-20 Pioneera.
 

dpi

New member
Witam, zastanawiam się nad tym 8150 w budżecie tak 2.5-3k max, czy moze cos innego możecie polecić? do tego pewnie Pylon Opal 23
 
Do góry