Cd h/k 950 czy 970?

autorus

New member
Jak zwykle kierując się sugestiami kolegów szczególnie KIKIego klamka zapadła. Teraz tylko opycham swój stary sprzęt :)

Autorus
 

autorus

New member
Wiem tylko że ten wyższy czyta mp3 i jest bardziej utytuowany. Pytanie czy warto dopłacić 300zł do droższego?

Autorus
 

rafix01

Member
Bez reklam
autorus napisał:
Wiem tylko że ten wyższy czyta mp3 i jest bardziej utytuowany. Pytanie czy warto dopłacić 300zł do droższego?

Autorus
i za to dostał EISA :blagam: porównaj dokładnie parametry ;)

miłej lektury http://www.highfidelity.pl/artykuly/0510/hk.html

wg mnie odtwarzacza cd nie wymienia sie co dwa lata, także warto dołożyć na 970.

ps. mp3, wma i divixów nie uzywam do tego służy manta i viva (nie urażając nikogo)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
potwierdzam CD 970 - to sprzęt dla wymagajacych. Jeśli oczekujesz czegoś więcej niż linii melodyjnej - to wybierz CD 970.
Mam też kilka opinii tych którzy zakupili 970 - mając wcześniej różne /nie najtańsze/ systemy oparte na dvd.
Teraz czują muzykę nawet w palcach.
pozdrawiam
 

rafix01

Member
Bez reklam
kiki napisał:
witam
potwierdzam CD 970 - to sprzęt dla wymagajacych. Jeśli oczekujesz czegoś więcej niż linii melodyjnej - to wybierz CD 970.
Mam też kilka opinii tych którzy zakupili 970 - mając wcześniej różne /nie najtańsze/ systemy oparte na dvd.
Teraz czują muzykę nawet w palcach.
pozdrawiam
kiki mnie też możesz śmiało dopisać do swojej listy z "palcyma" :D HK HD970 100% zadowolenia ze słuchanej muzyki (oczywiście w tym przedziale cenowym)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
HD950 także odtwarza mp3, niestety droższy brat posiada 2 razy częstsze nadpróbkowanie i lepsze przetworniki, na szczęście cena droższego nie jest powalająca.
 

rafix01

Member
Bez reklam
to jest to o czym pisałem porównaj parametry obu odtwarzaczy i dozbieraj lub wyjmij ze skarpety te parę groszy i kup 970 na moją odpowiedzialność:cool:
ps. co za jednogłośność wyboru :)
 

Skibus

New member
Naprawdę polecacie CD HK ? Ja bym sobie odpuścił. Jest niezły, ale tylko niezły. Warto popatrzeć na ofertę Cirrusa czy Creeka.
 

rafix01

Member
Bez reklam
Skibus napisał:
Naprawdę polecacie CD HK ? Ja bym sobie odpuścił. Jest niezły, ale tylko niezły. Warto popatrzeć na ofertę Cirrusa czy Creeka.
przecież wcześniej wyraźnie napisałem:
"HK HD970 100% zadowolenia ze słuchanej muzyki (oczywiście w tym przedziale cenowym)"
 

Skibus

New member
rafix01 napisał:
przecież wcześniej wyraźnie napisałem:
"HK HD970 100% zadowolenia ze słuchanej muzyki (oczywiście w tym przedziale cenowym)"
Napisałeś jak bys był wyroczną. Czas zejśc na ziemię. Masz tylko niskie wymagania co do jakości i dlatego możesz być z tego odtwarzacza zadowolony.

Do listy lepiej grających Cd warto jeszcze dopisac NAD 521BEE
 
Ostatnia edycja:

rafix01

Member
Bez reklam
radoslavm napisał:
lub na przykład Xindaka C-06... (wiem, bo mam, a Harmany miałem)
przecież to jest chińskie sony i philips:
Jako optymalne uzupełnienie wzmacniacza Xindak rekomenduje odtwarzacz C06. Tutaj również mamy do czynienia z prostotą wzornictwa i solidną budową. Przednia ścianka wraz z maskownicą tacki napędu są aluminiowe. Płyty odczytuje układ Sony 213 wraz z mechanizmem napędowym Philipsa. Konwersji danych dokonuje 16-bitowy Philips TDA1543, współpracujący z układem zwiększającym częstotliwość próbkowania do 176,4 kHz. W zasilaczu zastosowano toroidalny transformator z uzwojeniami wtórnymi odrębnie zasilającymi część cyfrową i analogową. Osobne są również układy stabilizacji napięć zasilających, co powinno się przekładać na czystsze brzmienie. Omawiane elementy Xindaka można już kupić w Polsce. A06 kosztuje 1650 zł, a C06 – 1599 zł.”

Xindak C-06

Odtwarzacz CD.

# Poziom Wyjściowy: 2.0 RMS
# Terminale Wyjściowe: 1 x RCA
# Pasmo Przenoszenia: 20Hz-20kHz
# Stosunek Sygnał-Szum: >105dB
# Przesłuch Kanałów w Stereo: >100dB
# Zniekształcenia: < 0.06%
# Pilot: TAK
# Wymiary (Szer. x Wys. x Głęb.) : 430mm x110mm x 317mm
# Waga: 5.5kg


HK HD970
Urządzenie jest dość głębokie, jednak, inaczej niż w odtwarzaczach DVD, wcale nie dostajemy we wnętrzu masy powietrza. Pośrodku widać napęd - jest to napęd DVD-ROM DSL-710A, używany m.in. w hi-endowych odtwarzaczach Arcama z serii FMJ. Dzięki temu, że jest to napęd komputerowy, dane są sczytywane kilkakrotnie szybciej i jeśli znajdzie się w nich jakiś błąd, napęd odczytuje je dodatkowo kilka razy i porównuje ze sobą. Ponieważ odczyt odbywa się dużo wcześniej niż dźwięk konkretnego fragmentu pojawia się na wyjściu, korekta (bezinwazyjna) dokonywana jest w czasie rzeczywistym. Sygnał pobierany jest za pomocą taśm komputerowych, jednak zastosowaniu tu prosty trick: nałożono na nie ferrytowe obejmy i owinięto folią aluminiową, eliminując w ten sposób w znacznej mierze szum RF pochodzący od części cyfrowej i od transformatora. A ten jest wyjątkowy, R-Core, stosowany rzadko w nawet drogich urządzeniach, ze względu na wysoki koszt. Reszta zasilacza oraz układ audio znalazł się na dużej płytce po prawej stronie napędu. A mamy tutaj dwa kompletne zasilacze, z osobnymi mostkami i wtórnymi uzwojeniami, jeden dla części cyfrowej a drugi dla napędu. Wielobitowy przetwornik D/A typu delta-sigma Analog Devices AD1955. Jakby nie było, jest to bardzo dobry układ o wyjątkowo wysokiej realnej rozdzielczości 20 bitów. W konwersji I/U oraz filtrach pracują bardzo ładne układy scalone Analog Devices OP275 oraz należące do prestiżowej linii SoundPlus Burr-Browny OPA2134. Wyjście zbudowano jednak na elementach dyskretnych w technice SMD. Całość wygląda na zaawansowany technologicznie projekt, na tym poziomie cenowym niespotykany nigdzie indziej.
Piekarze chyba tego nie piszą (nie obrażając piekarzy)
SPECYFIKACJA

Sygnał:

dane PCM
16 do 24 bit; 30 - 96 kHz
interface DAC
24 bit / 384 kHz
przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC)
20 bit , Multibit Sigma-Delta

Odtwarzanie:

pasmo przenoszenia
20 Hz - 20 kHz +0/-0,5 dB
stosunek sygnał / szum
117 dBA
współczynnik zniekształceń THD
<0,0009% /1kHz
poziom wyjściowy - LINE
2 V RMS
zakres dynamiki
> 116 dB
separacja kanałów
> 115 dB

Dane ogólne:

napięcie zasilania
220-240V/50 Hz
pobór mocy
10 W
wymiary (szer. x wys. x gł.)
440 x 63 x 332 mm
waga
4,6 kg


Skibus napisał:
Napisałeś jak bys był wyroczną. Czas zejśc na ziemię. Masz tylko niskie wymagania co do jakości i dlatego możesz być z tego odtwarzacza zadowolony.
Skibus napisał:

Do listy lepiej grających Cd warto jeszcze dopisac NAD 521BEE


NAD 521BEE słuchałem i nie przypadł mi do gustu...ja nie zapisałem go do listy lepiej grających.

Za wyrocznię to Ty siebie uważasz…http://forum.idg.pl/index.php?showuser=13467
Słyszałeś jak to u mnie wszystko gra, że wypisujesz TAKIE BZDURY…myślisz, że skoro Twój CD jest 4 razy droższy (CD: Naim CD5x + FlatCap2x prawie jak CDX2) to 4x lepiej jakościowo gra, nie rozśmieszaj mnie… sam wróć na ziemię, bo na razie to jesteś chyba na marsie i szukasz tam wody.
I myslisz pewnie, że Twój stolik za 1tys. jest też lepszy od mojego za 400zł.
A z ludźmi, którzy na KD lub stereo wydadzą 2000-5000zł to pewnie w ogóle nie rozmawiasz.
Uważaj bo zaraz o Twoim sprzęcie ktoś (np. Marantz SA11S1) napisze, to co Ty o moim i co wtedy.
Szkoda, że musze tracić czas na takie posty i mądrali (6 postów na forum i taki do przodu).
Nie chce mi się już z Tobą licytować, chyba lepiej wróć tam skąd przybyłeś, bo tu obowiązuje pewna kultura a nie takie klimaty jak ….
EOT

Wracając do tematu nadal polecam HK HD970
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Rafix, mógłbyś nie zmieniać koloru tekstu. Szczególnie biały tekst jest nieczytelny w jasnej wersji forum. Dzięki.

ArtS :)
 

Skibus

New member
rafix01 napisał:
NAD 521BEE słuchałem i nie przypadł mi do gustu...ja nie zapisałem go do listy lepiej grających.

Za wyrocznię to Ty siebie uważasz…http://forum.idg.pl/index.php?showuser=13467
Słyszałeś jak to u mnie wszystko gra, że wypisujesz TAKIE BZDURY…myślisz, że skoro Twój CD jest 4 razy droższy (CD: Naim CD5x + FlatCap2x prawie jak CDX2) to 4x lepiej jakościowo gra, nie rozśmieszaj mnie… sam wróć na ziemię, bo na razie to jesteś chyba na marsie i szukasz tam wody.
I myslisz pewnie, że Twój stolik za 1tys. jest też lepszy od mojego za 400zł.
A z ludźmi, którzy na KD lub stereo wydadzą 2000-5000zł to pewnie w ogóle nie rozmawiasz.
Uważaj bo zaraz o Twoim sprzęcie ktoś (np. Marantz SA11S1) napisze, to co Ty o moim i co wtedy.
Szkoda, że musze tracić czas na takie posty i mądrali (6 postów na forum i taki do przodu).
Nie chce mi się już z Tobą licytować, chyba lepiej wróć tam skąd przybyłeś, bo tu obowiązuje pewna kultura a nie takie klimaty jak ….
EOT

Wracając do tematu nadal polecam HK HD970
Po pierwsze przestań bredzić i wmawiac cos czego nigdy nie powiedziałem.
Po drugie gratuluję wklepiłes kawał czyjejś recenzji i co z tego ? A no nic, tyle, że ctrl+c ctrl+v opanowałeś.

Umiesz ocenić, że sprzet gra 2 a nawet 4 razy lepiej od innego ? Gratuluje ja tego jeszcze nie potrafię, a bawię sie od troszke ponad 13 lat w audio.

Ilość postów ( jak widać na Twoim przykładzie ) niestety nie śwadczy o doświadczeniu i znajomości tematu.

Uwaga o kulturze co najmniej nie na miejscu. Najpierw sam się do niej zastosuj.

Sugeruję pobawiś sie lepszym sprzetem a zrozumiesz, że Twój CD gra po prostu słabo i Twoje żale, płacze, wyzywanie i tupanie tego nie zmieni.

A na koniec: Zrozum, że to nie cena gra. Takich jak Ty narzekających na wszytko po za posiadanym systemem budżetowym są dziesiątki, trochę więcej obiektywizmu. a mniej zapatrzenia w swój sprzęt ( co mi, nie wiem dlaczego, starasz się wmówić ).

ps. Stolik kupiłem bo mi sie podobał. I nie doszukuj się w tym nie wiadomo czego, bo tego tam nie ma. Żaden inny, w zbliżonej cenie, nie przypadł mi do gustu.
 
Ostatnia edycja:

rafix01

Member
Bez reklam
Ad.1
Skibus napisał:
Po pierwsze przestań bredzić i wmawiac cos czego nigdy nie powiedziałem.
a to kto napisał jako odpowiedź na mojego posta.
Skibus napisał:
Napisałeś jak bys był wyroczną. Czas zejśc na ziemię. Masz tylko niskie wymagania co do jakości i dlatego możesz być z tego odtwarzacza zadowolony

Ad.2
Skibus napisał:
Po drugie gratuluję wklepiłes kawał czyjejś recenzji i co z tego ? A no nic, tyle, że ctrl+c ctrl+v opanowałeś.
Nic? To po co udostępniają sprzęt do testów, skoro one nic nie dają. Moja znajomość Word-a nie kończy sią na kopiuj wklej i jest OK.

Ad3.
Skibus napisał:
Umiesz ocenić, że sprzet gra 2 a nawet 4 razy lepiej od innego ? Gratuluje ja tego jeszcze nie potrafię, a bawię sie od troszke ponad 13 lat w audio.
To przykre, że nie umiesz po 13 latach. Może nie masz określonego wzorca na podstawie, którego oceniasz jakość. Przecież chyba słyszysz jak gra Twój sprzet przy danym rodzaju muzyki, to co np. nie może być on punktem '0" w tej klasie cenowej a pozostałe grają albo lepiej albo gorzej przy tym samym rodzaju muzyki.
To na jakiej podstawie oceniłeś HK HD970 ? Gdzie tu wiarygodność Twojej wypowiedzi.

Ad.4
Skibus napisał:
Ilość postów ( jak widać na Twoim przykładzie ) niestety nie śwadczy o doświadczeniu i znajomości tematu.
Liczba postów zależy od możliwości poświęcenia czasu jaki można spędzać przy kompie i na forum. Ponadto dla mnie liczy sie jakość a nie ilość (liczba) wypowiedzi. Ale na szczęście teraz nadbije liczbę (chyba, że Modery usuną nasze dywagacje)
Jednakże, skoro Ty na przytoczonym przeze mnie forum masz prawie 4800 postów no to musisz sie znac bezgranicznie na sprzecie czyt. jesteś wyrocznią.
Ja juz analizowałem "sprzęty" (jesli można to tak teraz nazwać) jeszcze jak istniały "Pewex-y" jeśli wiesz o czym pisze.

Ad.5
Skibus napisał:
Uwaga o kulturze co najmniej nie na miejscu. Najpierw sam się do niej zastosuj.
Uwagi o kulturze czyt. może źle zrozumiałem Twój post...wyrocznia może miałem odczytać jako komplement, ale chyba nie ... powrót na ziemię i niskie wymagania temu zaprzeczają. No i chodziło mi też o Twoją kulturę na drugim forum (gdzie sie bardzo czynnie udzielasz), którą starasz sie tu wprowadzić.

Ad.6
Skibus napisał:
Sugeruję pobawiś sie lepszym sprzetem a zrozumiesz, że Twój CD gra po prostu słabo i Twoje żale, płacze, wyzywanie i tupanie tego nie zmieni.
sam sobie zaprzeczasz. Piszesz, że po 13 latach zabawy ze sprzetem nie potrafisz ocenić, który gra lepiej a dalej wypisujesz farmazony, że HK HD970 gra po prostu słabo. To pytam się ponownie: jak to oceniłeś ? (chyba nie z testów, bo piszesz, że są subiektywne:
Skibus napisał:
Niestety Audio pisze często bardzo duże bzdury, a testy nie są obiektywne. W szczególności redaktora P ( bez nazwisk ). Sugeruję daleko posuniętą ostrożność. Zaznaczam, że opieram się na testach wyższej półki ( od 3 tyś w górę ).
może kolega Ci naopowiadał.

Ad.7
Skibus napisał:
A na koniec: Zrozum, że to nie cena gra. Takich jak Ty narzekających na wszytko po za posiadanym systemem budżetowym są dziesiątki, trochę więcej obiektywizmu. a mniej zapatrzenia w swój sprzęt ( co mi, nie wiem dlaczego, starasz się wmówić ).
Ja to rozumiem, że cena nie gra.
"Niestety" jestem obiektywny i nie neguje innego sprzętu po za moim. Przeciez nie polecam wszystkim Yamahy, JBL-a i Audioquesta. Sądząc z linków w Twoim podpisie na wcześniej przytoczonym forum, Ty chyba jesteś zapatrzony w swoje, bo jak pisałem wyżej, testy w gazetach wg Ciebie sa subiektywne i nic nie znaczace (no może uczą Ctrl+C i Ctrl+V).
Skompletowałem już kilka KD (i do stereo) za 4000-7000zł i jakos nikt nie narzekał. Jednakże w Twoim odczuciu Ci ludzie pewnie też są zapatrzeni w swoje.

Na koniec może napisz jaka jest dla Ciebie definicja "budżetowy sprzet" aby temat powrócił jako konstruktywny.
Bo ja sprzet z okablowaniem, za który swego czasu mozna było kupic dwuletni samochód klasy średniej nie uważam za budzetowy w odsłuchu.

ps. jedyna odpowiedź, ktora coś "wnosi"
Skibus napisał:
ps. Stolik kupiłem bo mi sie podobał. I nie doszukuj się w tym nie wiadomo czego, bo tego tam nie ma. Żaden inny, w zbliżonej cenie, nie przypadł mi do gustu.
 

Skibus

New member
rafix01 napisał:
Ad.1

a to kto napisał jako odpowiedź na mojego posta.


Ad.2

Nic? To po co udostępniają sprzęt do testów, skoro one nic nie dają. Moja znajomość Word-a nie kończy sią na kopiuj wklej i jest OK.

Ad3.

To przykre, że nie umiesz po 13 latach. Może nie masz określonego wzorca na podstawie, którego oceniasz jakość. Przecież chyba słyszysz jak gra Twój sprzet przy danym rodzaju muzyki, to co np. nie może być on punktem '0" w tej klasie cenowej a pozostałe grają albo lepiej albo gorzej przy tym samym rodzaju muzyki.
To na jakiej podstawie oceniłeś HK HD970 ? Gdzie tu wiarygodność Twojej wypowiedzi.

Ad.4

Liczba postów zależy od możliwości poświęcenia czasu jaki można spędzać przy kompie i na forum. Ponadto dla mnie liczy sie jakość a nie ilość (liczba) wypowiedzi. Ale na szczęście teraz nadbije liczbę (chyba, że Modery usuną nasze dywagacje)
Jednakże, skoro Ty na przytoczonym przeze mnie forum masz prawie 4800 postów no to musisz sie znac bezgranicznie na sprzecie czyt. jesteś wyrocznią.
Ja juz analizowałem "sprzęty" (jesli można to tak teraz nazwać) jeszcze jak istniały "Pewex-y" jeśli wiesz o czym pisze.

Ad.5

Uwagi o kulturze czyt. może źle zrozumiałem Twój post...wyrocznia może miałem odczytać jako komplement, ale chyba nie ... powrót na ziemię i niskie wymagania temu zaprzeczają. No i chodziło mi też o Twoją kulturę na drugim forum (gdzie sie bardzo czynnie udzielasz), którą starasz sie tu wprowadzić.

Ad.6

sam sobie zaprzeczasz. Piszesz, że po 13 latach zabawy ze sprzetem nie potrafisz ocenić, który gra lepiej a dalej wypisujesz farmazony, że HK HD970 gra po prostu słabo. To pytam się ponownie: jak to oceniłeś ? (chyba nie z testów, bo piszesz, że są subiektywne:

może kolega Ci naopowiadał.

Ad.7

Ja to rozumiem, że cena nie gra.
"Niestety" jestem obiektywny i nie neguje innego sprzętu po za moim. Przeciez nie polecam wszystkim Yamahy, JBL-a i Audioquesta. Sądząc z linków w Twoim podpisie na wcześniej przytoczonym forum, Ty chyba jesteś zapatrzony w swoje, bo jak pisałem wyżej, testy w gazetach wg Ciebie sa subiektywne i nic nie znaczace (no może uczą Ctrl+C i Ctrl+V).
Skompletowałem już kilka KD (i do stereo) za 4000-7000zł i jakos nikt nie narzekał. Jednakże w Twoim odczuciu Ci ludzie pewnie też są zapatrzeni w swoje.

Na koniec może napisz jaka jest dla Ciebie definicja "budżetowy sprzet" aby temat powrócił jako konstruktywny.
Bo ja sprzet z okablowaniem, za który swego czasu mozna było kupic dwuletni samochód klasy średniej nie uważam za budzetowy w odsłuchu.

ps. jedyna odpowiedź, ktora coś "wnosi"
Ad.1.
Napisałem prawde. Boli ?
Ad.2.
Poczytaj recenzję Pana Pacuły. Potem posłuchaj tego sprzetu co on recenzował. Będziesz wiedział o czym mówię.
Ad.3.
Każdy kto pisze, że jeden sprzet gra 2,3,4 razy lepiej od drugiego bredzi. Nie ma skali bezwzględnej by móc to ocenić. Gra lepiej llub gorzej w okreslonych aspektach brzmienia. Ale mnożyc brzmienie ? HK Gra słabo i o tym napisałem, nie napisałem, że gra 4 razy gorzej od mojego, nawet do mojego się nie odwoływałem.
Ad.4.
no comment
Ad.5.
ha ha ha ha. znowu mi wmawiasz. Wytykasz mi liczbę postów a zobacz, że większośc dotyczy notebooków, nie wspominając o tym, że na tamtym forum mineło kilka dobrych lat i nie jest to powalający wynik, wręcz sie lenię jak na tamtejsze standardy. Nie ma co unośić sie honorem, bo moja uwaga nie miała byc złośliwa, raczej rozweselająca ale merytoryczna. Mogłem napisać to dużo poważniej i byś się obraził ( co nie było moim celem ).
Ad.6.
Tak się składa, że słuchałem go u siebie, w dobrze znanym pokoju adoptowanym akustycznie z kilkoma wzmacniaczami różnej klasy, na dobrych kolumnach ( kilku parach )i umiem ocenić czy gra słabo czy nie. Ale nie mnożę jakości dźwięku x2,x4. Pisanie, że dżwięk jest 2 razy lepszy to jedna wielka bujda i świadczy o tym, że nie autor nie ma pojęcia o czym pisze( bez obrazy ).
Ad.7.
Zadowolenie posiadacza to jedno, a obiektywna ocena brzmienia to zupełnie coś innego. Oczywiście w branży audio zawsze każda wypowiedź odnośnie brzmienia powinna być poprzedaona: moim zdaniem. Są jednak cechy dzięku jakie musza być spełnione ( trichę niezręcznie to brzmi ) by dźwięk okreslić jako dobry ( jak zakres, kontrola, mikrodetale, przestrzeń, neutralność ... -ok, wiem, że możemy inaczej rozumiec te pojęcia ).

Co do sprzetu budżetowego. Dość trudne pytanie i wcale nie banalne. Nie przyjmuje za kryterium absolutnie ceny. Raczej traktuję to w formie jakości brzmienia, uwzględniając równiez możliwości sprzetu ( w końcu nie każde połącznie "klocków" nawet high-endowych gra dobrze ).
Czy więc zestaw CA640v2 z kolumnami B&W 801 i okablowaniem Nordost Valhalla będzie zestawem budżetowym ? Zdecydowanie tak.
Już szybciej przychylę się do stwierdzenia, że zdeyduje o tym najsłabszy istotny element toru ( choć nie jest to do końca precyzyjne ) I niestety co byś nie podłączył do swojego CD po za klase budżetowa nie wyjdziesz. To CD po prostu nie da rady więcej z siebie dać.
 
Ostatnia edycja:

rafix01

Member
Bez reklam
Skibus napisał:
Skibus napisał:
Napisałem prawde. Boli ? .
Nie boli, bo niby, dlaczego…to prawda wg Twoich kryteriów postawionych wobec sprzętów. Każdy ma swój słuch i swoje wymagania jakościowe, co do dźwięku. Dla mnie Twój typ lepszego okazał się gorszy (o czym już pisałem).
Po to są „fora”, aby dyskutować.

Skibus napisał:
Skibus napisał:
Poczytaj recenzję Pana Pacuły. Potem posłuchaj tego sprzetu co on recenzował. Będziesz wiedział o czym mówię.
No widzisz, może on ma inne kryteria i wymagania niż Ty i stąd te różnice (każdy jest człowiekiem – nie bronię Pana P.)…ale żeby również „kwestionować” EISA … oczywiście masz prawo, dla Ciebie HK może być cienki a NAD 521BEE „super” – czyżbyś był indywidualistą
ps. uczył mnie człowiek (dwa semestry), który swego czasu próbował obalić twierdzenie Talesa…ale jednak w te klocki był naprawdę dobry i umiał przekazać wiedzę celująco. Także „coś w tym jest” (co piszesz).

Skibus napisał:
Skibus napisał:
Każdy kto pisze, że jeden sprzet gra 2,3,4 razy lepiej od drugiego bredzi. Nie ma skali bezwzględnej by móc to ocenić. Gra lepiej llub gorzej w okreslonych aspektach brzmienia. Ale mnożyc brzmienie ? HK Gra słabo i o tym napisałem, nie napisałem, że gra 4 razy gorzej od mojego, nawet do mojego się nie odwoływałem.
Pisząc, że gra 4x lepiej zrobiłem takie małe „uproszczenie” zagadnienia (mój błąd), ale dobrze, że to wytłumaczyłeś „po chłopsku” już nikt nie będzie stosował uproszczeń.
Wiadomo, o czym także pisałem, że sprzęt gra lepiej lub gorzej przy danym rodzaju muzyki…rozszerzając to zagadnienie oznacza (to co Ty napisałeś) określone aspekty brzmienia.

Skibus napisał:
Skibus napisał:
agree

Skibus napisał:
Skibus napisał:
ha ha ha ha. znowu mi wmawiasz. Wytykasz mi liczbę postów a zobacz, że większośc dotyczy notebooków, nie wspominając o tym, że na tamtym forum mineło kilka dobrych lat i nie jest to powalający wynik, wręcz sie lenię jak na tamtejsze standardy. Nie ma co unośić sie honorem, bo moja uwaga nie miała byc złośliwa, raczej rozweselająca ale merytoryczna. Mogłem napisać to dużo poważniej i byś się obraził ( co nie było moim celem ).
Nie wytykam tylko „przytaczam” liczby. He, he "leń" dobre. Nie unoszę się honorem i tak szybko się nie obrażam…nikt (przynajmniej ja i Ty) tu nie ma zamiaru nikogo obrażać.

Skibus napisał:
Skibus napisał:
Tak się składa, że słuchałem go u siebie, w dobrze znanym pokoju adoptowanym akustycznie z kilkoma wzmacniaczami różnej klasy, na dobrych kolumnach ( kilku parach )i umiem ocenić czy gra słabo czy nie. Ale nie mnożę jakości dźwięku x2,x4. Pisanie, że dżwięk jest 2 razy lepszy to jedna wielka bujda i świadczy o tym, że nie autor nie ma pojęcia o czym pisze( bez obrazy ).

Odpowiedź napisałem w punkcie 3 (cyt. sam siebie: „Wiadomo, o czym także pisałem, że sprzęt gra lepiej lub gorzej przy danym rodzaju muzyki…rozszerzając to zagadnienie oznacza (to, co Ty napisałeś) określone aspekty brzmienia.”)

Skibus napisał:
Skibus napisał:
Zadowolenie posiadacza to jedno, a obiektywna ocena brzmienia to zupełnie coś innego. Oczywiście w branży audio zawsze każda wypowiedź odnośnie brzmienia powinna być poprzedaona: moim zdaniem. Są jednak cechy dzięku jakie musza być spełnione ( trichę niezręcznie to brzmi ) by dźwięk okreslić jako dobry ( jak zakres, kontrola, mikrodetale, przestrzeń, neutralność ... -ok, wiem, że możemy inaczej rozumiec te pojęcia ).
Na pewno w/w pojęcia rozumiemy „tak samo” tylko Ty stawiasz sprzętom wyżej poprzeczkę. Jeszcze innym ludziom starcza do odtwarzania muzyki dvd (nie obrażając nikogo), które spełnia ich oczekiwania brzmieniowe.

Skibus napisał:
Co do sprzetu budżetowego. Dość trudne pytanie i wcale nie banalne. Nie przyjmuje za kryterium absolutnie ceny. Raczej traktuję to w formie jakości brzmienia, uwzględniając równiez możliwości sprzetu ( w końcu nie każde połącznie "klocków" nawet high-endowych gra dobrze ).
Wiem, że trudne, dlatego je zadałem. No właśnie nie zawsze wzrost jakości dźwięku idzie wprost proporcjonalnie ze wzrostem ceny sprzętu (z początku tak, potem coraz trudniej to wychwycić = usłyszeć, a płacić trzeba).

Skibus napisał:
Czy więc zestaw CA640v2 z kolumnami B&W 801 i okablowaniem Nordost Valhalla będzie zestawem budżetowym ? Zdecydowanie tak.
No, ale żeś dobrał serię CA 640v2 do reszty he, he. Ale przykład „prawidłowej budżetówki” w 100% poprawy wg poniższych kryteriów.

Skibus napisał:
Już szybciej przychylę się do stwierdzenia, że zdeyduje o tym najsłabszy istotny element toru ( choć nie jest to do końca precyzyjne ) I niestety co byś nie podłączył do swojego CD po za klase budżetowa nie wyjdziesz. To CD po prostu nie da rady więcej z siebie dać.
O tym też pisałem wcześniej na forum, że sprzęt zagra tak jak jego najsłabsze ogniwo.
Oczywiście można to rozszerzyć o klasę elektroniki i analogów wsadzonych w dane komponenty (mam na myśli tu budowę = wnętrze sprzętów), ale taka precyzja analizy najsłabszego elementu toru chyba nie każdego tu na forum interesuje.
I na pewno w tym temacie zdania są również podzielone (piszę to o ogóle).

Reasumując temat (w tej klasie cenowej):
HK HD970 be …
np. NAD 521BEE to jest to.
 
Ostatnia edycja:
Do góry