Czegoś mi brak

abdul0412

New member
Bez reklam
Jeszcze odnosnie basu - zwiekszajac jego ilosc na denonie 720ae przybywalo dziwnego basu (pudelkowaty buczacy). Na marantz pm6004 przybywalo po prostu mięsa w basie. Na cxa80 zauwazylem ze czasami potrafil nieprzyjemnie zabuczec bas ale nie pamietam czy to zaobserwowalem na zensorach 7 czy to juz na focal aria 926 to wystepowalo.
Jak nie chcesz sie zameczyc finansowo to obczaj tego marantza (w sklepach jest bardzo podobny pm6005 - gra praktycznie tak samo) i nad 326bee. Marantza pm6004 nada 326 bee upolujesz w podobnych pieniadzach czyli okolo tysiaczka w uzywkach. Dorzuc jeszcze jakis wzmacniacz z tych polecanych przez pozostalych uzytkownikow i zadecyduj tak jak uszy i serce Ci podpowiadaja.
Tego denka za jakies 700 zl sprzedasz wiec 300 zl dozbierac to dasz rade spokojnie


Ten Marantz niszczy PMA 720 - niema sie nad czym zastanwiac w mojej ocenie.
Zreszta linia od 6003 do 6005 jest bardzo pozytywnie odbierana nie tylko w testach ale przez samych uzytkownikow.

pzdr
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Każde kolumny zasługują na jak najlepszy wzmacniacz. Różnice na plus słychać nawet na relatywnie tanich kolumnach.

Za to highendowe kolumny nie zagrają dobrze na budżetowej elektronice.
Bo kolumny grają prądem ;) a nie same z siebie..

Także cała elektronika powinna być jak najlepsza.
 

Digimonix

New member
Dzisiaj miałem okazję pierwszy raz przesłuchać (przelotnie i w spartańskich warunkach, bo w Media Markcie) parę zestawów kolumn podłogowych podpiętych akurat do PMA 720ae. Były to: Canton 509DC, Dali Lector 8, Dali Zensor 7 oraz Heco Music Style 500.

Porównania wyglądały tak, że zestawione zostały ze sobą najpierw Cantony i Lectory, a następnie Zensory i Heco.

W 1. pojedynku nie byłem w stanie wyłonić zwycięzce, ale skłaniałbym się ku Lectorom. Miały bowiem lepsze zejście, choć to wrażenie zostało sztucznie wytworzone, gdyż prezentujący pan, zanim puścił dźwięk, załączył loudness, przez co wydawało się, że Cantony w ogóle nie mają basu w porównaniu do Lectorów, dlatego nie skreślałbym Cantonów, bo miały naprawdę ładną górę i średnicę, w moim odczuciu lepszą od Dali Lector 8.

W porównaniu Zensorów z Heco wyszło, że bliżej mi do Zensorów (może to kwestia przyzwyczajenia do grania Zensorów, 3-ki bowiem grają pewnie podobnie bardzo). Ciekawostką jest, że przy Heco usłyszałem coś, czego nie miałem okazji nigdy wcześniej spotkać - różnica kabli. Po podłączeniu Heco doświadczyłem, że jedna z kolumn gra jakby spod koca. Okazało się, że jedna z kolumn była podpięta innym kablem. Nie mam pojęcia, co to były za kable, ale różnica była spora. Co śmieszne, w przypadku Zensor 7 różnicy prawie nie było pomiędzy kablami. Także na własne uszy przekonałem się, że kable jednak grają i to bardzo, bo różnica w przypadku Heco była spora.

Mam również wrażenie, że wzmacniacz ten ograniczał bardzo te wszystkie kolumny, szczególnie Heco, których dźwięk nie był w stanie się oderwać od nich w porównaniu do Zensor 7 - one są chyba łatwiejsze do wysterowania. Niestety nie mieli lepszego wzmacniacza stereo.

Na koniec odsłuchałem JBL Studio 230 (zrobiły na mnie wrażenie swoją wielkością, bardzo duże w porównaniu do moich Zensor 3) z PMA 520ae i stwierdziłem, że chyba podstawkowe nie dostarczą mi takiego basu, jakiego bym chciał słyszeć za każdym razem. Już nie chciałem, aby zostały podłączone do 720ae, bo już byłem zmęczony. Problem jest taki, że w moim niewielkim pomieszczeniu odsłuchowym kolumny podłogowe mogłyby się marnować i dudnić - nic więcej.
 

yooro

New member
Hehehehe w media markt? No co Ty ;) we Wrocku nie ma powazniejszych sklepow audio? Na pewno koledzy z forum sypna jakimis fajnymi miejscowkami do odsluchow. Moim zdaniem w MM to jedyne co wyrwiesz to odkurzacz full hd amoled 4 giga bez Vat ;)
Co do kabli to moze obsluga z MM kabelki zle podlaczyla i dlatego taka roznica bycza. Nie twierdze ze kable nie graja ale kable zle podlaczone robia swoje.

Wez sie umow do jakiejs audio miejscowki na odsluchy z jakims kumplem/kolezanka co tez ma uszy, siorbnij expresso na kanapie odsluchowej i zaprzegnij zmysla do znalezienia tego co najblizsze dla Twojej duszy. To nie wizyta u proktologa wiec nie ma co sie bac ;)
Polaczenie wzmacniacz / kolumny jest istotne.
 

Digimonix

New member
Nie szedłem tam z myślą o profesjonalnych odsłuchach, skorzystałem tylko z okazji, będąc tam przelotem. Jak będę nastawiony już na konkretny zakup, na pewno wybiorę się do sensownego salonu audio. ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak będziesz miał ochotę to daj znać, wyślę Ci na priv kilka adresów wrocławskich salonów, gdzie w miłej atmosferze można spokojnie posłuchać ;)

Słuchałeś Monitor Audio? Z niedużych podłogówek mogłyby ci się spodobać Silver 6, no i dobrze by się wkomponowały koło stolika...dodatkowo, trochę już monotematycznie - ale Tannoy XT6F posłuchaj :)
 

Digimonix

New member
@Henry, na pewno się odezwę w tej sprawie. A Twój wątek również śledzę i Tannoye na pewno będę chciał kiedyś przetestować. ;) MA również, swego czasu napalałem się na RX2.
 

kodku90

New member
Co do opinii o media mark się zgodze ;) jest więcej profesjonalnych sklepów, nie tylko to co promowane stanowi sensowny wybór
 
Do góry