Czegoś mi brak

Borixon

Active member
Bez reklam
Purple Rain, seria. To chyba te, popatrz na te z bananami, gotowe za 200 zlapiesz.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Pan_Borowik

New member
jak pisałem wcześniej kable nie grają.
No, tutaj to Pan możesz powstanie prawdziwe wzniecić takim stwierdzeniem :)

Ja różnicę słyszałem w swoim systemie, ale to już taka kosmetyka brzmieniowa jest, "wykończeniówka" - jak coś Ci w którymś zakresie przeszkadza odrobinę to można próbować takie małe różnice niwelować kablami, bo marginalny wpływ mają.

Tak czy inaczej ja polecam poszukać flx-slip 14/4, moim zdaniem stosunek ceny do jakości bardzo sensowny.
Miałem jakieś tanie no-name kable ze szpuli i zmiana na te kable zlikwidowała mi problem ciut zbyt "metalicznej" góry, przestało kłuć w uszy. No i wykonane są bardzo ok.
 

Digimonix

New member
Standy przyszły, rozmieściłem to tak:


Efekt zadowalający: poprawiła się stereofonia, lepsza szczegółowość, dźwięk lepiej "odrywa się" od monitorów. Co do basu - lepiej się niesie, ale niestety musiałem wrócić do trybu loudness, bo bez niego było mi go za mało. Tak jest w porządku. Może inne ustawienie by dało coś więcej, ale sam nie wiem już, jak mógłbym je inaczej ustawić.

Kabli na razie nie zmieniałem jeszcze.

Myślę, czy je zasypywać piaskiem i czy to coś da, tj. standy oczywiście.
 

Digimonix

New member
Niestety do Poznania nie jeżdżę i w najbliższym czasie się nie wybieram, ale dzięki za propozycję. ;)

W takim razie poszukam czegoś o mniejszej ziarnistości.
 

Digimonix

New member
Właśnie chyba nie, bo nie można bezpośrednio podłączyć przy pomocy np. kabla USB-B PC do odtwarzacza DNP-730ae. Ten odtwarzacz nie może służyć jako DAC. Ja go osobiście nie posiadam, więc więcej nie mogę powiedzieć. Natomiast może jest jakaś opcja z wykorzystaniem aplikacji bubbleupnp i przez DLNA. Ktoś się wypowie, czy można z niej skorzystać w tym przypadku, aby streamować z PC YouTube na DNP-730ae?

Postanowiłem, że jeśli miałbym rozglądać się za strumieniowcem, to już minimum półka CA SM6 i wyżej brana byłaby pod uwagę.
 
Ostatnia edycja:

yooro

New member
Dorzuce 3 grosze do tematu - oprocz akustyki to zwroc uwage na wzmacniacz. Mozesz popatrzec na wzmacniacze polecane do zensor 7 bo praktycznie jak tam sie zgrywaja z tymi kolumnami to z zensami 3 tez beda sie zgrywac. W sferze budzetowej odsluchaj sobie marantza pm6004 jak masz mozliwosc zeby zobaczyc czy robi to zmiane. Ponizej 1 tysia powinienes go upolowac.
Pma720ae mialem z zensorami 5 a potem z zensorami 7 i tez meczylem sie z basem. Zmienilem na pm6004 i bylem bardzo zadowolony. Jednak slucham muzy typu pop / RnB. Do metalu i rocka to juz troche za spokojna byla ta kombinacja.
Poczytaj potestuj i dobierz pod swoje ucho tylko pozbadz sie tego pma720ae ;)
Milej zabawy ;)
 

yooro

New member
Aaaa ten pm6004 to o uzywanym mowilem. Osobiscie dlugo szukalem wzmacniacza i nawet na tym forum opisywalem swoje polowania - jak zerkniesz na moje posty to znajdziesz moje wypociny
 

Digimonix

New member
Jeśli chodzi o wzmacniacz, to rozważałbym coś w stylu: Nad CE356BEE, Exposure 1010, Music Hall-a a35.2 oraz Atoll IN100SE. Wyżej wymienione dają ogromne perspektywy, jeśli chodzi o przyszłą wymianę kolumn na coś lepszego. Myślę, że te wzmacniacze sprawdziłyby się w muzyce, jakiej słucham. Mam również nadzieję, że przy tych wzmacniaczach żadne loudness nie byłoby mi potrzebne.
 

yooro

New member
Napalilem sie tez na tego atolla jednak pomimo fajnej dynamiki potrafil sypnac wysokimi nieprzyjemnie po uszach na zensorach. Koniecznie posluchaj przed zakupem. Moze trafilem na niewygrzany egzemplarz tego atolla a moze zensory sa za krotkie do niego, nie wiem.
Music hall tez sie zastanawialem ale finalnie nie mialem okazji odsluchac.
 

Digimonix

New member
Słyszałem, że do Zensorów również dobrze pasuje Cambridge CXA60.

Problem z basem na PMA720ae występował w jakim trybie słuchania? Direct czy loudness?
 

yooro

New member
Cxa80 sluchalem i zamiatal kuprem calkiem fajnie. Jednak musialbys posluchac czy pasuje do Twojej muzyki ten cxa60.
Na denonie w trybie loudness brzmialo to chyba najlepiej jak dla mnie. W source direct bylo bardzo sucho i bardzo bez basu. W trybie normalnym dodawanie basu powodowalo ze stawal sie on nieprzyjemny i buczacy. Po zmianie na pm6004 bylo o niebo bardziej muzykalnie i bas bardzo mi sie podobal. Jednak tak jak napisalem wczesniej - troche anemicznie. W porownaniu do denona to mialem wrazenie ze ktos ukradl te piekne gitary z kazdego utworu ktore tak zachwycaly ;)
Finalnie dojechalem do roksan kandy k2 i tak juz zostalem. Obecnie po zensorach gra to u mnie na ikonach 6 mk2 i jest bardzo przyjemnie. Kandy do zensorow 3 to bedzie chyba przerost formy wiec jakos nie zachecam do tego rozwiazania w tym przypadku
 

yooro

New member
Aha jeszcze odnosnie DAC - testowalem 4 rozne DAC z zensorami i denonem/marantzem (arcam rdac, dacmagic jakis za 2 tysiace, nostromo wolf v4 i cos jeszcze juz nie pamietam na kosciach burr brown) i wniosek mialem jeden - nie slyszalem zadnej roznicy. Zrzucilem to na to ze pewnie stary i gluchy sie zrobilem ale dla mnie ta inwestycja nie miala sensu finalnie a bardzo chcialem DAC miec. Zostawilem te DAC dla tych co nie sa glusi i dalem sobie z DAC spokoj. Plumkania zaby w stawie o poranku nie slucham i nie sprawia mi radosci to ze slysze jak pan w 4 rzedzie wciaga cos nosem ;)
 

Digimonix

New member
O Roksanie też myślałem, tyle wzmacniaczy do przesłuchania i to w niemałej kwocie. Koszt zakupu niemal trzykrotnie przewyższa wartość kolumn. Ale w przyszłości zmiana kolumn też pewnie będzie mnie czekała, bowiem apetyt rośnie w miarę jedzenia. ;) Dlatego wydaje mi się, że z tego względu nie będzie to przerost formy nad treścią. Tylko cały czas się zastanawiam, czy nie lepiej byłoby najpierw właśnie kupić lepsze kolumny i wtedy do nich dobrać wzmacniacz, niż najpierw dobierać do Zensorów 3 lepszy wzmak, a później do niego w przyszłości kolumny. Nie zmienia to faktu, że na razie to jest w sferze czystych dywagacji, bowiem budżetu nie mam na nic obecnie. ;) To jest wręcz smutne.

Spytam jeszcze precyzyjniej, bo w sumie nie wyczerpałeś mojej ciekawości. Chodzi mi o to cały czasy, czy jeżeli kupię lepszy wzmacniacz, to uzyskam dół bez żadnych upiększeń taki, jak w trybie loudness na PMA720ae (a dzięki temu nie będzie tej nieco męczącej góry)? Ty możesz dużo na ten temat powiedzieć, bo porównywałeś sporo wzmacniaczy.
 

yooro

New member
Loudness zaburza dzwiek i ogolnie niby tak sluchac sie nie powinno bo psuje przekaz muzyczny. Aaaaale mi ten loudness w pma720ae sie podobal nawet, zwlaszcza wieczorami. Dokladnie takiego samego efektu nie uzyskasz moim zdaniem. Czy bardziej bedzie Ci sie podobalo? Sam musisz ocenic. Na tym zabawa z audio wlasnie polega.
Jak masz problem z akustyka - nie pakuj sie we wzmacniacze bez regulacji tonow bo sie zafrustrujesz.
Umow sie do salonu audio i posluchaj roznych wzmacniaczy na zensorach. Tak ja szukalem.
A wiadomo, lepszy wzmacniacz to i lepsze kolumny by sie przydaly. Zmienisz kolumny to znowu zasluguja na jeszcze lepszy wzmacniacz. I tak dalej i dalej. Fajna zabawa ;)
 

yooro

New member
Jeszcze odnosnie basu - zwiekszajac jego ilosc na denonie 720ae przybywalo dziwnego basu (pudelkowaty buczacy). Na marantz pm6004 przybywalo po prostu mięsa w basie. Na cxa80 zauwazylem ze czasami potrafil nieprzyjemnie zabuczec bas ale nie pamietam czy to zaobserwowalem na zensorach 7 czy to juz na focal aria 926 to wystepowalo.
Jak nie chcesz sie zameczyc finansowo to obczaj tego marantza (w sklepach jest bardzo podobny pm6005 - gra praktycznie tak samo) i nad 326bee. Marantza pm6004 nada 326 bee upolujesz w podobnych pieniadzach czyli okolo tysiaczka w uzywkach. Dorzuc jeszcze jakis wzmacniacz z tych polecanych przez pozostalych uzytkownikow i zadecyduj tak jak uszy i serce Ci podpowiadaja.
Tego denka za jakies 700 zl sprzedasz wiec 300 zl dozbierac to dasz rade spokojnie
 
Do góry