Marantz PM8005 vs Denon PMA-1520AE

Daniyal9

New member
Witam,
to troche smieszne, jak nie wiesz co porownywales.
Jaki ma sens pisanie, ze Tobie lepiej pasowal klocek, ktory moglbyc 10x drozszy. Moze IN50 nie dal rady i tak sobie mozemy gdybac.

Pozdr.

Witaj.
Mysle,ze cena klockow nie idzie w parze z jakoscia muzyki...
A sednem mej wypowiedzi jest samodzielny odsluch.

Trzymaj sie cieplutko:D
 

SDman

Banned
Witaj.
Mysle,ze cena klockow nie idzie w parze z jakoscia muzyki...
A sednem mej wypowiedzi jest samodzielny odsluch.

Trzymaj sie cieplutko:D

Witam,
co do ceny zgodzę się, ale umiar musi być.
Samodzielny odsłuch nie ma nic wspólnego z pisaniem, że firma X pasuje Ci lepiej od Y
jak nie podasz dokładnie czego słuchasz i z czym i czym połączone od gniazdka począwszy.

Nie zapomnij parasola :-o

Pozdr.
 

Daniyal9

New member
Witam,
co do ceny zgodzę się, ale umiar musi być.
Samodzielny odsłuch nie ma nic wspólnego z pisaniem, że firma X pasuje Ci lepiej od Y
jak nie podasz dokładnie czego słuchasz i z czym i czym połączone od gniazdka począwszy.

Nie zapomnij parasola :-o

Pozdr.

Witam.

Rozumiem, że brakuje Ci w mojej wypowiedzi dokładnej serii Atolla.:shock:

Powtórzę ...nie pamiętam ale cena była podobna do PM 8005 ...Nie zaszkodzi w trakcie odsłuchu wziąć i poprosić o kilka modeli Atoll - a i porównać samemu a następnie wyciągnąć wnioski.

Nawet gdybym podał dokładny model nie znaczy to,że koledze by się to podobało. ..
Nadal podtrzymuje, że nic nie zastąpi samodzielnego słuchania klocków.

Każdy kupuje to na co go stać więc umiar to rzecz względna. ..a sprzęt za miliony nie musi grać równie dobrze jak za tysiące.
A jeśli chodzi o odsłuch to przecież wcześniej napisałem, że trzeba wziąć każdy element pod uwagę...:?

Ps.deszczu się nie boję :p

Pozdrawiam.:bober:
 

vectra1

Member
Bez reklam
Daniyal9 jak grają te Sonus Fabery z Marantzem ?
Z czym je porównywałeś ? Kręcą mnie te głośniki niesamowicie w kwestii designu, słuchać nie miałem jeszcze okazji.
Porównywałeś wersję 2.5 z 3.0 ?
 

Daniyal9

New member
Daniyal9 jak grają te Sonus Fabery z Marantzem ?
Z czym je porównywałeś ? Kręcą mnie te głośniki niesamowicie w kwestii designu, słuchać nie miałem jeszcze okazji.
Porównywałeś wersję 2.5 z 3.0 ?

Wlasnie napisalem caly laborat na tv i mi go wcielo ...:sad:
Nie mam sily by znowu pisac na tv...wybacz.
Jak bede przy kompie to cos wysmerfuje.

Pozdrawiam.

ps.ZESTAW MARZENIE!!!
 

kopi

New member
W moim przypadku nie nazwałbym Marantza jazgotliwym, nie wiem jak PMA 2020 ale PMA1520 to moc i dynamika a Marantz to muzykalność.
Wiadomo że wpływ będą miały kolumny, reszta sprzętu czy pomieszczenie, no i każdy ma inne ucho, ale zanim porównałem osobiście chyba w trzech salonach audio łącznie z salonem Denona mówili mi to samo.
Na szczęście każdy może posłuchać i zdecydować samemu, nudno by było jakby wszystkim podobał się ten sam dźwięk/marka


No i Twoje odczucia potwierdzają tezę, że właściwie każdy ma inny gust inny słuch i inne oczekiwania. Barwę dźwięku można porównać do koloru, niektórym pasuje czerwony, innym zielony.....:)
 

SDman

Banned
No i Twoje odczucia potwierdzają tezę, że właściwie każdy ma inny gust inny słuch i inne oczekiwania. Barwę dźwięku można porównać do koloru, niektórym pasuje czerwony, innym zielony.....:)

Witam,
z kolorami czerwonym i zielonym to lekka przesada porównywać dźwięk.
Skłaniałbym się raczej do dyskusji o odcieniu np. koloru czerwonego, dla jednego ten bardziej czerwony,
a dla drugiej osoby inny.
Moim zdaniem jest coś co nazywa się wzorcem i zawsze rację będzie miała osoba, która wskaże najbliższy
wzorcowi odcień.
Tak samo jest z jakością dźwięku.

Zauważyłem zachwyt kolumnami Sonus faber Venere 2.5, trzeba wiedzieć, że oczy też grają :) .
Nie chcieli byście wiedzieć co mówiono o tych kolumnach w salonie.
Ale nie zwykłemu klientowi bo temu sprzedawać trzeba.

Pozdr.
 

Henry

Active member
Bez reklam
SDman, wiesz jak to jest z gustami ;)
Wiadomo, że poza sprzętem, to własnie "oczy" mają spory wpływ na nasz wybór/ ocenę brzmienia.
Przy pewnym pułapie cenowym znajdziemy sprzęt bardzo przyzwoicie grający, który da nam satysfakcję przy codziennym słuchaniu naszej ulubionej muzyki i nie trzeba wcale wydawać na niego dziesiątków tyś ( o czym sam najlepiej wiesz ;) )
Wielu z nas wybierając audio zwraca uwagę na design, w tym ja. Przy wyborze wytypowałem kilka zestawów odpowiadających mi cenowo i wizualnie i spośród nich wytypowałem najlepiej wg. mnie grający, nie ma tu mowy o referencji, a o preferencji, myślę, że nie będę tutaj odosobniony.
Ważne, aby nasz wybór był świadomy.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Każdy musi naleźć swoje brzmienie. Żeby sprawiało przyjemność. Czasem za dużo się słucha sprzętu, a nie muzyki. Ciągłe zmiany, przepinanie kabli i potem brak czasu na słuchanie muzy.Sam to też przechodziłem. Zastanawianie się co by tu zmienić i "poprawić". Teraz siadam na kanapie i słucham i sprawia mi to dużą przyjemność.

Co do brzmienia wzorcowego to pytanie jakie to brzmienie? Sam się kiedyś zastanawiałem czy coś takiego istnieje?
 

MarcinW83

New member
dokładnie i niestety

+ to
Organy są komputerem analogowym zawierającym komplet wibracji dostępnych dla ludzkiego słuchu. (16Hz do 16 kHz ) . Przez fizyczny rezonans z małżowiną uszną i membraną ucha zewnętrznego , wywołując drgania strzemiączka, kowadełka i młoteczka w uchu wewnętrznym, wchodzą w sferę wewnętrzną organizmu Człowieka. Jest 9 oktaw dźwięku słyszalnego ( oktawa Subkontra,Kontra,Wielka, Mała, Razkreślna, Dwukreślna, Trzykreślna, Czterokreślna , Pięciokreślna , oraz dwie oktawy skrajne poza skalą słyszalną uchem : infradźwięki są odbierane całą powierzchnią ciała , kości i zębów , ultradźwięki - płynami ustrojowymi, gałkami ocznymi , gruczołami ,szyszynką i przysadką mózgową (razem: 11 oktaw dźwiękowych , a tylko 1 oktawa światła widzialnego (7 kolorów) . Muzyka jest spowolnioną wibracją Światła. Dzięki powszechnemu prawu rezonansu - wibracje fraktalnie przenoszą się do struktury wody zawartej w organizmie Człowieka wywołując efekt zapisu (pamięć DNA ). Jest to wymiana informacji między komputerem analogowym opartym na drganiach powietrza (organy) a komputerem biologicznym opartym na wodzie, która posiada pamięć. Organizm ludzki zbudowany jest na prawach Świętej Geometrii i ma m.in. proporcje liczby Fi (1,618....) oraz Pi (3,14...) Zmiana stroju dokonana przez Fundację Rockefellera w N.Y. w 1917 roku na 440Hz miała na celu odcięcie połączenia rezonansowego muzyki z organizmem. Ciekawe, ,że w tym samym czasie Fundacja ta wykupiła po I Wojnie Światowej za bezcen wszystkie szkoły pielęgniarskie i kształcące felczerów wojskowych na całym świecie przekształcając je w szkoły medyczne powiązane z przemysłem farmaceutycznym. Lekarze stali się dealerami szkodliwych, chemicznych substancji nazwanych lekarstwami, a nauka o "walce z chorobami" nazwana została medycyną (od Medyceuszy).Także Sanepid (i jego odpowiedniki w innych krajach) został powołany jako środek przymusu bezpośredniego - skuteczniejszy od policji i wojska.


Brak nazw utworów i odtwórców.. Liczy się tylko a1=432Hz, c2=528 Hz - tzw. strój pitagorejski dostosowany do stroju równomiernie temperowanego , organy Silbermanna i geniusz Bacha. HARMONIA MUNDI .
Bach Organ Works
 

Pan_Borowik

New member
Muzyka jest spowolnioną wibracją Światła. Dzięki powszechnemu prawu rezonansu - wibracje fraktalnie przenoszą się do struktury wody zawartej w organizmie Człowieka wywołując efekt zapisu (pamięć DNA ). Jest to wymiana informacji między komputerem analogowym opartym na drganiach powietrza (organy) a komputerem biologicznym opartym na wodzie, która posiada pamięć. Organizm ludzki zbudowany jest na prawach Świętej Geometrii i ma m.in. proporcje liczby Fi (1,618....) oraz Pi (3,14...) Zmiana stroju dokonana przez Fundację Rockefellera w N.Y. w 1917 roku na 440Hz miała na celu odcięcie połączenia rezonansowego muzyki z organizmem. Ciekawe, ,że w tym samym czasie Fundacja ta wykupiła po I Wojnie Światowej za bezcen wszystkie szkoły pielęgniarskie i kształcące felczerów wojskowych na całym świecie przekształcając je w szkoły medyczne powiązane z przemysłem farmaceutycznym. Lekarze stali się dealerami szkodliwych, chemicznych substancji nazwanych lekarstwami, a nauka o "walce z chorobami" nazwana została medycyną (od Medyceuszy).Także Sanepid (i jego odpowiedniki w innych krajach) został powołany jako środek przymusu bezpośredniego - skuteczniejszy od policji i wojska.


Brak nazw utworów i odtwórców.. Liczy się tylko a1=432Hz, c2=528 Hz - tzw. strój pitagorejski dostosowany do stroju równomiernie temperowanego , organy Silbermanna i geniusz Bacha. HARMONIA MUNDI .
Bach Organ Works

Zapomniałeś o jaszczuroludziach i chemtrails.
 

Pan_Borowik

New member
Żarty żartami, ale autentycznie ciekawi mnie skąd wziąłeś ten cytat?
Bo mam nadzieję, że wiesz że to jakiś pseudonaukowo-spiskowy bełkot.
W zasadzie to żadne ze zdań nie ma podstawy w faktach.
 

MarcinW83

New member
źródła nie podam bo nie pamiętam ,kiedys znajomy mi podesłał i zrobiłem kopię ale od czego google?;)
Ale zmiana częstliwości ponoć miała miejsce.
Zresztą nie ma co kminic żyjemy w czasach że chyba kazdy jest swiadomy wszechobecnej sciemy wiec polemika na temat teorii spiskowych mija się z celem tego forum
 

Pan_Borowik

New member
Masz rację - od czego google. W jednym z pierwszych linków o "zmianie stroju 440" kieruje do strony Davida Ickle.
To ten pan od Reptilian. Dużo się nie pomyliłem :)

Tak czy inaczej masz słuszność, debatować nie ma co, ale i tym bardziej wklejać takich bzdur do tematu gdzie ludzie dyskutują o porównaniu Denona do Marantza.


Wracając jednak do tematu - zastanawiam się nad "upgrade" pm6005 na pm8005.
Jako źródło zostanie NA6005, z którego słucham plików oraz Spotify.

W chwili obecnej gra to z Zensorami 7, ale stwierdzam że w moim pokoju (21m) są za "głośne" do bloku - tzn. jak sobie zrobię głośniej żeby posłuchać gitary, to dolne rejestry grają trochę za mocno.
Chciałbym więc jakieś monitory z dużym średnio-niskotonowcem (z 18cm) i mocniejszy wzmacniacz, żeby brzmiały jak trzeba przy niskich poziomach głośności.

Jest sens w takim przypadku myśleć o PM8005?
 

Pan_Borowik

New member
No właśnie głównie chodzi o zmianę kolumn, ale celem jest dosyć cichy odsłuch, a ~50W z PM6005 to może być mało żeby przy niskich poziomach poruszać sporymi membranami jak trzeba.
Porównywałem PM6005 (z Zensor 7) do 100W końcówki Audiolaba 8200P i przy cichym słuchaniu różnica była bardzo duża (głównie w kwestii dynamiki).
Brzmienie Marantza mi odpowiada, dlatego zastanawiałem się czy przy zmianie na monitory nie pomyślec również o wymianie wzmacniacza na większy/lepszy.
 
Do góry