Jaki wzmacniacz do Klipsch RP 160M???

Jashu

New member
Witam Panowie i proszę o pomoc. O 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem kolumienek ja w tytule. Na tę okoliczność zaopatrzyłem się w grube kabelki Monstera oraz wzmacniacz Fisher CA2320. Wszystko było pięknie, wzmacniacz ma cudowny dźwięk i doskonale współpracuje z Klipschami tylko, że...przy słuchaniu lekko ponad minium głośności (do 6 na skali potencjometru) powyżej zaczyna się przesterowywanie i niskie tony charczą jak diabli. Byłem pewien, że 60 watowy wzmak napędzi 100 watowe kolumny ale jednak nie, pomimo, że mają opinię łatwych do napędzenia. I tu pytanie: Na co zmienić wzmacniacz? Zastanawiałem się nad Yamahą A-700 (ok 500-600 na alledrogo) lub nówką Yamahą r-s201/a-s201 (ok 800)ale może znajdzie się coś ciekawszego?? Może jakas lampa?? chociaz obawiam się, że mimo, że lamy sa wydajniejsze i lepiej znoszą przestery to efekt będzie podobny. Słucham przede wszystkim rocka, indie (Mumford and Sons, REM, Bruce Springsteen, The Beautiful south, Bell and Sebastian, Iron Maiden, Judas Priest), czasem jakiś pop lub r'n'b, również jazz (Pat Metheny, Charlie Parker, Coltrane, Miłość)
Pokój to ok 17m2 w połowie otwarty na jadalnię.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Winę za ten stan rzeczy ponosi konstrukcja wzmacniacza ,a nie 60 watowe wzmocnienie
Yamaha owszem może być z tym, że dźwięk tych nowych modeli jest lekko rozjaśniony,poszukaj coś ze starszej serii z serii AX .Dobrym wyborem może być też wzmacniacz Harman/Kardon

Lampa to nie najlepszy pomysł
 

Jashu

New member
Winę za ten stan rzeczy ponosi konstrukcja wzmacniacza ,a nie 60 watowe wzmocnienie
Yamaha owszem może być z tym, że dźwięk tych nowych modeli jest lekko rozjaśniony,poszukaj coś ze starszej serii z serii AX .Dobrym wyborem może być też wzmacniacz Harman/Kardon

Lampa to nie najlepszy pomysł

dzięki wielkie, co masz na myśli pisząc o konstrukcji??
a ta yamaha a-700 będzie ok? Jak uzywka to chciałbym się zmieścić w 500-600 zł, jak drożej to wolałbym postawić na nówkę (max 1400 zł). Ale wolałbym cos tańszego bo żona się wkurzy, że kupuje kolejny sprzęt (chociaż jest entuzjastką dobrze brzmiącej muzy):):)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Budowa wzmacniacza musi być przemyślana .Jest dużo drogich wzmacniaczy które mają 40-50W na kanał i żaden nie charcze z tego powodu

Yamaha to ogólnie dobry wybór szczególnie starsze modele ,będzie dobry bas ,dynamika i muzykalność .Ten model który wymieniłeś będzie OK

Może to zabrzmi trywialnie ale Yamaha umiejętnie czerpie doświadczenie z budowy instrumentów i wykorzystuje to przy urządzeniach audio .Zawsze Yamaha kojarzyła się z kulturą brzmienia .Ostatnie modele wzmacniaczy pomimo że delikatnie rozjaśnione to jednak muzykalne
 

Jashu

New member
A mógłbyś przy okazji opisać ich brzmienie. Jeśli masz jakieś porównanie do innych to byłoby super jakbyś sie odniósł.

Nie mam doświadczenia "audiofilskiego" ale napiszę tak:podczas odsłuchów porównywałem ok 4 kolumn. Nie pamietam dokładnie jakich, na pewno były tam Dali 3, i jakieś na "C" z z dwiema literkami "s" w nazwie :) innych nie pamiętam. Wszystko były w przedziale cenowym od 2 do 3,5 tys. W każdym razie po podłączeniu Klipschy w ciemnym pomieszczeniu odsłuchowym zrobiło się jakby jaśniej:) i mnie i żonę zatkało... Piękny nisko schodzący bas, wyrazista średnica, spora przestrzeń i równa góra. Na odsłuch przyniosłem kilka płyt i muszę powiedzieć, że słuchając Air, usłyszałem dźwięki jakich wcześniej tam nie było:) i ten wygląd... W domu nie miałem jeszcze wzmacniacza więc podłączyłem je do amplitunera Harmana AVR147 i ... musiałem posiłkować się subwooferem. Szybko kupiłem wzmaka Fishera CA2320, grube kable Monstera i znowu usłyszałem to czego pragnąłem słyszeć. Rewelacyjny dźwięk. Potem oczywiście zapuściłem Nicka Cave i zrobiłem głośniej i zaczęło charczeć.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlaczego lampy nie? Podoba mi się yaqin mc 10l. Powinien napędzić mi głośniki.

Nie mam dużego doświadczenia z lampami więc za bardzo nie pomogę. Miałem okazje słuchać ze 2-3 razy zestawów na lampie i bardzo mi się podobało.

Czysto teoretycznie lampa powinna do Twoich kolumn pasować. Po pierwsze mają wysoką skuteczność, po drugie charakterem brzmienia też lampa powinna pasować. Klipsch dość efektowne brzmienie, lampa delikatniejsze, cieplejsze z dobrze wypełnioną średnicą i basem. mc 10l powinien napędzić Twoje kolumny. Nie wiem tylko jak to będzie przy dużych poziomach głośności. Idealnie by było przed zakupem odsłuchać.
 

Jashu

New member

Ten Harman ma fatalne recenzje odsłuchowe. Podaruję go sobie. Ale dzięki. Może coś innego? Zakup planuję w grudniu więc jeszcze mam trochę czasu. Póki co kogę słuchać nie za głośno mojego Fishera, który ma naprawdę cudne brzmienie:). Szkoda mi będzie go sprzedawać...
 

Jashu

New member
Nie mam dużego doświadczenia z lampami więc za bardzo nie pomogę. Miałem okazje słuchać ze 2-3 razy zestawów na lampie i bardzo mi się podobało.

Czysto teoretycznie lampa powinna do Twoich kolumn pasować. Po pierwsze mają wysoką skuteczność, po drugie charakterem brzmienia też lampa powinna pasować. Klipsch dość efektowne brzmienie, lampa delikatniejsze, cieplejsze z dobrze wypełnioną średnicą i basem. mc 10l powinien napędzić Twoje kolumny. Nie wiem tylko jak to będzie przy dużych poziomach głośności. Idealnie by było przed zakupem odsłuchać.
Jeśli się na to zdecyduję na pewno wezmę głośniki i pojadę na nich posłuchać.
 

Jashu

New member
po przegrzebaniu Internetów zastanawiam się bardzo poważnie nad Yamahą as501. Tylko boję sie, że w połączeniu z Klipschami będzie grała zbyt jasno. Czy gruby kabel poprawi sprawę?
 

vectra1

Member
Bez reklam
Fatalne recenzje odsłuchowe to już nie jego wina :)

Słuchałem i mnie zadziwiał w połączeniu z RX6.

Kolega ma HK970 i będziemy chcieli zrobić porównanie z PMA-1520; PMA-720 i PM8005.
Wiem, że odsłuchy to kwestia ucha, pomieszczenia itp ale tak teoretycznie czego się spodziewać po Harmanie ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
po przegrzebaniu Internetów zastanawiam się bardzo poważnie nad Yamahą as501. Tylko boję sie, że w połączeniu z Klipschami będzie grała zbyt jasno. Czy gruby kabel poprawi sprawę?

Nie poprawi sprawy gruby kabel .Rzeczywiście Yamahy serii AS brzmią trochę jasno .Słuchałem tańszego modelu z kolumnami Monitor Audio i wyszło blado ,dla przykładu po podłączeniu Cambridge Audio pomimo że wzmacniacz starszy grało o niebo lepiej
 

Jashu

New member
Nie poprawi sprawy gruby kabel .Rzeczywiście Yamahy serii AS brzmią trochę jasno .Słuchałem tańszego modelu z kolumnami Monitor Audio i wyszło blado ,dla przykładu po podłączeniu Cambridge Audio pomimo że wzmacniacz starszy grało o niebo lepiej

No tak, ale Cambridge Audio to kompletnie inna półka.... Chyba sporo odsłuchów mnie czeka, a skończy się tym, że kupię jeszcze coś innego. Tak było z kolumnami. Pojechałem po Castle Knight a przyjechałem z Klipschami:)

Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to chętnie przeczytam...
 
Ostatnia edycja:

Jashu

New member
Zaciekawił mnie jeszcze BC ACOUSTIQUE EX 222, CAMBRIDGE TOPAZ AM10, Rotel RA10. Co myślicie? Zgra się któryś ładnie z moimi kolumienkami? No i oczywiście wspomniana wyżej Yamaha A S501.
 
Do góry