Jaki wzmacniacz do Klipsch RP 160M???

Jashu

New member
Zaciekawił mnie jeszcze BC ACOUSTIQUE EX 222, CAMBRIDGE TOPAZ AM10, Rotel RA10. Co myślicie? Zgra się któryś ładnie z moimi kolumienkami? No i oczywiście wspomniana wyżej Yamaha A S501.

Na innym forum polecają mi tego bc acoustique. Co Wy na to? Ma niezłe recenzje i całkiem dobrą cenę.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na pewno Topaz-a bym odrzucił. Grają niespecjalnie. Yamaha + Twoje kolumny to może być krew z uszu. EX 222 nie słyszałem, ale jak się patrzy na budowę to ciekawy wzmacniacz. I jest dobrze wyposażony : dac, bluetooth.
 

Jashu

New member
AMC XIA/XINDAK A-06/PIONEER A-50-K te polecę od siebie ;)

Dzięki wielkie. A ktoś słyszał jednak tego BC Acoustique ex222? Podobno ciepło gra więc może z Klipschami ładnie by się zgrał. No i ma wbudowanego DACa i Blutooth. Mógłbym podłączyć kompa czy iPada/iPhone i słuchać sobie muzy z Apple Music też. Poza tym słucham głównie z CD -starego ale jarego Philipsa. Muza to Indie, rock, folk, czasiem pop lub rnb
 

worms

New member
Pozwolę sobie odświeżyć temat wzmacniacza do kolumn Klipsch RP 160M.
Spraw przedstawia się tak iż 160M mam spięte z Denon PMA 1520AE i czegoś mi tutaj barkuje, zastanawiam się jaki wzmacniacz by mógł się okazać lepszym.
Przeszkadza mi to iż przy 75 decybelach na Pure Direct, dźwięk traci spójność, się rozlatuje, wysokie chciałoby się utemperować.
Mogę to okiełznać gdy pobawię się Treble, Bass we wzmacniaczu, wyłączając Pure Direct.
Zastanawiam się czy kabelkiem RCA mogę coś zdziałać, bo w tej chwili jakiś Thompson jest wpięty między DBT 3313, a PMA 1520.
Dość stary kabelek, pewnie za małe pieniążki.
Kolega który założył temat nawet nie pochwalił się z czym został i jak mu się udało te podstawki zgrać ze wzmacniaczem, szkoda.
Panowie co radzicie?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Tak naprawdę ten wzmacniacz Denon jest lepszy od tych kolumn ,Klipch gra odważnie to nie są kolumny dla miłośników romantycznego brzmienia .Można spróbować z bardziej plastycznym wzmacniaczem a takim jest Rotel .Jeżeli używasz zwykłego interkonektu to warto wymienić kable na pewno w jakimś stopniu poprawi się brzmienie ,na Allegro widziałem Cable Talk to bardzo miękko (analogowo) brzmiący interknekt o bardzo nasyconym dźwięku i łagodnej górze pasma ,alternatywą może być przewód VDH który "utemperuje" brzmienie i wprowadzi odrobinę spokoju
 

worms

New member
Dziękuję za odpowiedź, super że jest jakaś nadzieja na uzyskanie lepszego efektu.
Czy będzie problem podanie konkretnych linków do tych kabli które kolega wymienił?



Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

worms

New member
Rozumiem że wybrałbyś ten droższy, czy ten tańszy w zupełności wystarczy?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

worms

New member
Jak się okazuje ten Van Den Hul, to kabelek 10 letni i nie wiem czy jeszcze posiada właściwości kabla, który tak dobre recenzje zbiera w sieci.
Kable z czasem przestają grać jak powinny , czy w tym przypadku lepiej nie ryzykować?
 

worms

New member
Głośnikowych to mam do wyboru do koloru, hehe.
Był Chord Silver, później TQ Blue, teraz jest Bi Ware Oasis 7. W szafie leży Taga Harmony.

Dziś wypożyczyłem na odsłuch dwa interkonekty: Rega Copule 2, Albedo Begining.
Po pierwszych odsłuchach są zmiany względem Monster 350i, o Thompson nie wspomnę, bo to jakaś padają która się wypaliła.
Zastanawiam się jak do testu podejść by być względem siebie uczciwym, bo już mnie ciągnie do Copule 2.



Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Posluchaj jak najdluzej to mozliwe, bo zwykle najpierw skupiamy sie na zmianach pozytywnych a te gorsze aspekty przykuwaja nasza uwage czasem dopiero pozniej.
 

worms

New member
Czas na odsłuch jest poniekąd ograniczony, w czwartek trzeba zwrócić kabelki.
Denerwuje mnie fakt że jednak mimo zaświadczeń większości doradców że Denon to zły wzmacniacz dla 160M mi udało się osiągnąć to czego oczekiwałem.
Ból jest jeden Rega Copule 2 ma coś w sobie i to ona robi najlepszą robotę, choć Albedo Begining wcale nie jest zły, jeżeli wybiorę to Copule 2, tylko ta cena.
Niedługo się okaże że kable mam droższe od kolumn, oby się sprawdziły gdy przyjdzie mi ochota na ich wymianę.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wypożycz VDH - The Name ,jest znacznie tańszy od Regi ale wnioski mogą mogą być ciekawe
Jeżeli wierzyć testom :
..The Name ładnie wykreował przestrzeń i poustawiał wszystkie instrumenty Skutecznie wprowadził porządek ,ale nie stłumił dynamiki ,zarazem można mieć pewność że system spięty holenderskim przewodem nie będzie brzmiał ostro czy nachalnie .Podkreśleniu uległa głębia i struktura ,górny zakres jest zabezpieczany przed jaskrawością ,natomiast bas ani trochę ograniczany w rozciągnięciu ... (test z magazynu Audio )

Jeszcze jedna ciekawa rzecz - jest to kabel 75 ohmowy ,a więc da się wykorzystać również w połączeniu cyfrowym
 

worms

New member
Dziękuję za informację o VDH, sklep w Warszawie z tymi kablami już zlokalizowany, jak będzie możliwość to do testu wypożyczę, możliwe że się sprawdzi, kasiorka mniejsza, więc i satysfakcja będzie większa.
 
Do góry