Wybór wzmacniacza do Dali Zensor 7

Chlecho

New member
Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post i pierwsze doświadczenie jeśli chodzi o wybór "poważnego" stereo.

Po paru odsłuchach zdecydowałem że moimi pierwszymi kolumnami zostaną Dali Zensor 7.
Pozostaje mi teraz dobrać do nich odpowiedni wzmacniacz lub amplituner stereo. Zależy mi na dosyć uniwersalnym wzmacniaczu, ponieważ słucham różnych rodzajów muzyki. Nie ukrywam że poza dźwiękiem najważniejsze są dla mnie "funkcje sieciowe" pudełka , żeby korzystać z serwisów takich jak Spotify i Tidal i mieć możliwość odtwarzania muzyki bezprzewodowo z dysków podłączonych do sieci. I tu pojawia się problem , ponieważ jak już przeczytałem wzmacniacze z takimi opcjami to już nie wzmacniacze tylko amplitunery stereo. Budżet na skrzynkę około 2000 zł.

W związku z tym mam następujące pytania:
1. Czy jakość dźwięku rzeczywiście z takim sprzętem jest niższa niż w standardowym wzmaku ?
2. Czy istnieje możliwość żeby uzyskać takie "funkcje sieciowe" w normalnym wzmacniaczu?

Będąc w sklepie Denona pokazano mi coś takiego jak HEOS LINK, jednak cena tego cuda jest lekko zwarriowana.

3. Czy istnieją jakieś tańsze odpowiedniki takiego HEOS LINK?

4. Czy wzmacniacz w tej cenie, to nie za niska półka do kolumn ZENSOR 7?

Znalazłem kilka propozycji , a mianowicie:
- Yamaha R-N500
- Onkyo 8050
- HK 3770

W przyszłym tygodniu chciałem wybrać się na ich odsłuch. Z góry dziękuje za pomoc i zapraszam do dyskusji .
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Znalazłem kilka propozycji , a mianowicie:
- Yamaha R-N500
- Onkyo 8050
- HK 3770

Jeżeli mam być szczery to żaden się nie nadaje do Dali ,tzn oczywiście po podłączeniu do kolumn grać to będzie tylko trochę Zensorów szkoda .Jeśli to ma być poważne stereo, to raczej trzeba będzie zrezygnować z funkcji multimedialnych i rozglądnąć się za klasycznym wzmacniaczem

"lobos" dobrze doradza Marantz będzie niezły do tych kolumn
 

Chlecho

New member
Przepraszam, właśnie usunąłem komentarz �� wczytałem się głębiej i teraz już wiem.

Czyli nie ma żadnych innych propozycji poza klasycznymi wzmacniaczami?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
...
Po paru odsłuchach zdecydowałem że moimi pierwszymi kolumnami zostaną Dali Zensor 7.
...Nie ukrywam że poza dźwiękiem najważniejsze są dla mnie "funkcje sieciowe" ...
Budżet na skrzynkę około 2000 zł.
W związku z tym mam następujące pytania:
...
2. Czy istnieje możliwość żeby uzyskać takie "funkcje sieciowe" w normalnym wzmacniaczu?
4. Czy wzmacniacz w tej cenie, to nie za niska półka do kolumn ZENSOR 7?..

AD.2 Do wzmacniacza dokupujesz odtwarzacz sieciowy. Są też takie wraz z napędem CD (Onkyo C-N 7050). Ale niestety musiałbyś dołożyć do budżetu.

AD.4 Można odwrócić pytanie czy Zensor to nie za niska półka do jakiegoś porządnego wzmacniacza? Nie przejmuj się tym. Zawsze coś od czegoś ma większe możliwości a ważne jest jedynie jak razem grają i czy ci się to podoba.
 

Chlecho

New member
Kontynuując temat, mam głupie pytanie, które chodzi mi po głowie . Czy sam odtwarzacz sieciowy podłączony do wzmacniacza ma wpływ na jakość dźwięku ?
 
Do góry