Jbl studio 290

sprezyn

New member
Witam czy warto wymienić jbl es 100 na nowe jbl studio 290 czy poprawi sie dzwiek bedą chodzić pod onkyo 5007 do muzyki house dance miałem przez chwile kolumny dali lektor 8 i dla mnie porazka zaciemnione mało dynamiczne pozdrawiam:hihi:
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi osobiście bardziej pasuje brzmienie Studio niż ES. Słyszałem co prawda poprzednika (Studio I) i brzmiały lepiej niż es-y. Najlepiej posłuchaj jeszcze przed zakupem żebyś był zadowolony.
 

palusik

Member
Dla mnie JBL Studio 280 odpadają w muzyce syntetyczne, elektronicznej ale są***poprawne w muzyce rock/metal. Generalnie radzę***posłuchać .
 

sprezyn

New member
Dzięki chłopaki a jeszcze myśle tak o b w 683 s 2 albo monitor audio silver 10 co o nich sądzicie pozdrawiam
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dorzuć do listy odsłuchowej Focal Aria 926/936 - słuchałem niedawno 926 i brzmienie I liga ;)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To do listy dopisałbym jeszcze Paradigm Monitor 11 v.7 , Klipsch RF-82 II , JBL Studio 590. Przy tej muzyce powinny się sprawdzić.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Panowie tak z ciekawości byłem ostatnio na odsłuchaniu kilku kolumn które będą używane zarówno w kinie jak i w stereo i tak się zastanawiam jak te jbl studio 290 będą się miały do tych kolumn które odsłuchiwałem? Od razu zaznaczam iż lubię słuchać muzyki dynamicznej z głębszym basem niż płytkim oraz z czystą górą. Z tego co zauważyłem lubię kolumny które podkręcają skrajne pasma...;-). Kolumny były podłączane do zestawu denona 1510ae i tak:
- dali ikon 6 mk2: jak dla mnie kolumny grają tak troszkę bez wyrazu, dół za nisko nie schodził, góra była lekko wyeksponowana. Zaznaczam że są to kolumny które odnajdują się w innym rodzaju muzyki ale w tej co ja słucham tj. pop, rock czyli raczej dynamicznej nie zrobiły na mnie najmniejszego wrażenia.
- następnie podniosłem poprzeczkę i podłączono mi kolumny za prawie 15tyś tj.sonus faber 3,0: dźwięk jaki z nich usłyszałem to mnie przeraził ponieważ pomyślałem że ktoś przysłonił głośnik jakimś gęstym materiałem. Cały dźwięk był przymulony, górne rejestry było słychać tak jak bym gałkę od wzmacniacza dał maksymalnie na odcięcie wysokich tonów a niskie to już kartonowy bas...;-) Pomyślałem że albo coś jest nie tak bo idąc w górę kolumny i ich dźwięk mi się coraz bardziej nie podoba. Postanowiłem pójść znowu w dół i wybór padł na dali zensor 7.
- dalin zensor 7: dźwięk mnie po prostu rozwalił: kolumienki wyglądające nie pozornie zagrały niskoschodzącym basem takim jak mam na słuchawkach a góra była czyściutka i Eric Clapton z Leylą zagrał dla mnie fenomenalnie....;-) Pan zauważył w którym kierunku pójść z kolumnami i jaka barwa mi odpowiada dlatego z miejsca zaproponował mi abym jeszcze posłuchał:
- boston aqustic m340 - wąziutkie głośniczki ale dynamika i bas bardzo głęboki, tylko mnie osobiście odstraszył wygląd. Głośniki nie pozorne ale grały dla mnie zarówno na górze jak i na dole b.dobrze z tym że góra bardziej mi się podobała na zesnorach 7.
- kiedyś byłem u kolegi który ma denon x500 a do tego kolumny jbl es80: powiem tak dźwięk mi się podobał: bas dynamiczny nie zamulał i góra nie kuła w uszy(słuchaliśmy kilka utworów Sabatona)
Reasumując: mam zamiar zmienić głośniki ale nie osłuchawszy się się nawet z kilkoma parami głośników w życiu bym nie kupił kolumn opierając się na opiniach z forum. Zauważyłem że wielu kolegą podobają się dali ikon 6 mk2 a mnie te kolumny totalnie nie podeszły. Okazało się że nawet kolumny 2-3 krotnie droższe nie podały dla mnie akceptowalnego dźwięku. Natomiast bostony grały niższym dołem ale słabszą górą w stosunku do dali ale dali na dzień dzisiejszy mnie urzekły i są na pierwszym miejscu do kupienia..;-) Głęboki bas i czysta góra w tych kolumnach jest dla mnie akceptowalny.
Pytanie do was które zestawy widząc co mi się w dźwięku najbardziej podoba moglibyście polecić abym przy okazji mógł odsłuchać (salon 27m2+rozbudowa do 5.1, stereo podpięte pod denon pma1500ae)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Tak mi się coś zdaję że Klipsch też mi podejdzie ale możesz podać dokładnie modele które bo ich troszkę jest: może coś z klipsch rf-82 czy coś podobnego?
 

lobos

New member
Bez reklam
Klipsch seria Reference. Najlepiej duże byczki RF-82II ;-)
Trochę tańsze z nowej, niższej serii R-28F.
Teraz będzie wchodziła do sprzedaży najnowsza seria Reference Premier. Ciekawe jakie będą ceny? Następca RF-82II to model RP-280F i tym się przyjrzyj najbardziej jeśli chodzi o nowości ;-)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Panowie tak z ciekawości byłem ostatnio na odsłuchaniu kilku kolumn które będą używane zarówno w kinie jak i w stereo i tak się zastanawiam jak te jbl studio 290 będą się miały do tych kolumn które odsłuchiwałem? Od razu zaznaczam iż lubię słuchać muzyki dynamicznej z głębszym basem niż płytkim oraz z czystą górą. Z tego co zauważyłem lubię kolumny które podkręcają skrajne pasma...;-). Kolumny były podłączane do zestawu denona 1510ae i tak:
- dali ikon 6 mk2: jak dla mnie kolumny grają tak troszkę bez wyrazu, dół za nisko nie schodził, góra była lekko wyeksponowana. Zaznaczam że są to kolumny które odnajdują się w innym rodzaju muzyki ale w tej co ja słucham tj. pop, rock czyli raczej dynamicznej nie zrobiły na mnie najmniejszego wrażenia.
- następnie podniosłem poprzeczkę i podłączono mi kolumny za prawie 15tyś tj.sonus faber 3,0: dźwięk jaki z nich usłyszałem to mnie przeraził ponieważ pomyślałem że ktoś przysłonił głośnik jakimś gęstym materiałem. Cały dźwięk był przymulony, górne rejestry było słychać tak jak bym gałkę od wzmacniacza dał maksymalnie na odcięcie wysokich tonów a niskie to już kartonowy bas...;-) Pomyślałem że albo coś jest nie tak bo idąc w górę kolumny i ich dźwięk mi się coraz bardziej nie podoba. Postanowiłem pójść znowu w dół i wybór padł na dali zensor 7.
- dalin zensor 7: dźwięk mnie po prostu rozwalił: kolumienki wyglądające nie pozornie zagrały niskoschodzącym basem takim jak mam na słuchawkach a góra była czyściutka i Eric Clapton z Leylą zagrał dla mnie fenomenalnie....;-) Pan zauważył w którym kierunku pójść z kolumnami i jaka barwa mi odpowiada dlatego z miejsca zaproponował mi abym jeszcze posłuchał:
- boston aqustic m340 - wąziutkie głośniczki ale dynamika i bas bardzo głęboki, tylko mnie osobiście odstraszył wygląd. Głośniki nie pozorne ale grały dla mnie zarówno na górze jak i na dole b.dobrze z tym że góra bardziej mi się podobała na zesnorach 7.
- kiedyś byłem u kolegi który ma denon x500 a do tego kolumny jbl es80: powiem tak dźwięk mi się podobał: bas dynamiczny nie zamulał i góra nie kuła w uszy(słuchaliśmy kilka utworów Sabatona)
Reasumując: mam zamiar zmienić głośniki ale nie osłuchawszy się się nawet z kilkoma parami głośników w życiu bym nie kupił kolumn opierając się na opiniach z forum. Zauważyłem że wielu kolegą podobają się dali ikon 6 mk2 a mnie te kolumny totalnie nie podeszły. Okazało się że nawet kolumny 2-3 krotnie droższe nie podały dla mnie akceptowalnego dźwięku. Natomiast bostony grały niższym dołem ale słabszą górą w stosunku do dali ale dali na dzień dzisiejszy mnie urzekły i są na pierwszym miejscu do kupienia..;-) Głęboki bas i czysta góra w tych kolumnach jest dla mnie akceptowalny.
Pytanie do was które zestawy widząc co mi się w dźwięku najbardziej podoba moglibyście polecić abym przy okazji mógł odsłuchać (salon 27m2+rozbudowa do 5.1, stereo podpięte pod denon pma1500ae)

Studio 280/290 trzeba posłuchać koniecznie.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dzięki dommino za info ale tak jak napisałem muszę wcześniej usłyszeć dane kolumny chociaż na chwilę jak grają. Paradigma nie miałem okazji żadnego usłyszeć na własne uszy..;-). W pierwszej kolejności, jak będę miał okazje posłucham sobie właśnie jbl studio 290 oraz przynajmniej jednej pary paradigma m.in 9v7 lub 11v7 oraz chciałbym Paradigm Studio Reference 60v.5. Bo może się okazać że z paradigma struktura dźwięku mi nie podejdzie. Ponieważ ktoś mi kiedyś powiedział albo się polubi dźwięk z kolumn paradigm albo nie.Ciekaw jestem jak z monitor audio silver 8 lub 10..?Kiedyś słuchałem monitor audio gs60 już mi się dźwięk podobał.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Posłuchaj jak najwięcej się da. Monitor Audio Silver również. Ładnie wykonane i porządnie brzmiące. Co do Paradigma 9v7/11v7 to faktycznie często tak jest, że jednym się podoba, a innym nie. Są to kolumny ze swoim charakterem. Dynamiczne, potrafią zabrzmieć potężnie. Mają wyraźne (można powiedzieć ostre) wysokie tony. Serii Reference niestety nie słyszałem.
 

sprezyn

New member
No to fajnie ze ktoś opisał kolumienki ja tez słucham house trance i muzyki elektronicznej i na chwile wymienile moje es100 na dali lektor 8 to była porażka jakby koc zarzucił na głośnik bas twardy jak młotek jeszcze gozej jak w jbl a czy ktoś porównywał te dali Zenor 7 z jbl studio 290 jak to wypada
 
Do góry