Wzmacniacz do kolumn *********************a bl 30 .

b-irek

New member
Witam , gdyż jestem pierwszy raz tu na forum wszystkich serdecznie .
Przechodząc do meritum sprawy poszukuję wzmacniacza do 1500zł , do kolumn stereo podłogówek bl 30 ( dawnych roth oli ) .
Precyzując dalej , dysponuję pomieszczeniem mniej więcej 14m2 , baza -rozstaw kolumn 2,5 .
Źródłem będzie odtwarzacz strumieniowy ( najprawdopodobniej denon 720 ) , bazą pliki bezstratne typu falc .
Preferują charakter brzmienia : ciepły , z soczystym i głębokim , miękkim basem o niskim zejściu i dobrej kontroli , nie dominującą średnicę lecz dobrze zszytą z resztą pasma , nie wybijającą się do przodu , detaliczną łagodną górę , generalnie zrównoważone brzmienie bez podkolorowywania pasm z dobrą stereofonią .
Muzyka jaką preferują jest zróżnicowana dużo chillout, trochę pop , smooth jazz , instrumentalno -elektroniczna , do szybszych rytmów hause .
Wytypowałem do moich kryteriów wzmacniacze , preferuję nowe ( nie z rynku wtórnego ) do kwoty 1500zł :
Nad C326 BEE ( był droższy , ale są już obniżki cen na niego )
BC Acoustique EX-222 mało mi wiadomo o tej francuskiej marce .
Denon PMA-720AE
Marantz PM 5005

Ponoć dość użyteczna jest opcja filtra " kontur " , przy cichym odsłuchu co ja będę praktykował dość często .

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i porady osób mających kontakt , obcujących z w/w amplifikacjami .

Pozdrawiam

Bartłomiej
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem wcześniej PMA-720AE z Oli40 (poprzednik kolumn o które pytasz tylko rozmiar większe) i całkiem fajnie to razem brzmiało. Basu sporo i dobrze kontrolowany i wyraźne wysokie tony. Nad jeszcze bardziej dynamiczny, więcej basu tylko trochę bardziej ospały, ale może się spodobać - odsłuchaj. Jeśli Marantz to bym celował w półkę wyżej 6004/6005. BC Acoustique nie słyszałem. W tym budżecie masz jeszcze np. Xindak-a A-06, Yamahę A-S500/700. Z ciepło grający (powiedziałbym, że trochę analogowo) jest jeszcze Advance Acoustic X-i60.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Harman Kardon HK 990, kosztuje blisko 5000 zł i oferuje mnóstwo audiofilskich atrakcji, jak przedwzmacniacze phono MM i MC oraz gniazda XLR. HK 980 jest trzykrotnie tańszy, ale zachowuje większość funkcji flagowca.
 

b-irek

New member
Dzięki za pierwsze sugestie , czy w tym denon 720 kontur naprawdę poprawia dynamikę przy cichym odsłuchu , bo taki nad 326 nie posiada tej opcji ale za to jest bardziej wydajny prądowo ( patrząc na tor zasilający ) - jego torid .
 

xgutti

New member
Bez reklam
HK 980 posiada bogate wyposażenie i pod tym względem wzmacniacz nie znajduje równie wszechstronnego konkurenta. Do dyspozycji jest regulacja barwy, balans oraz funkcja „source direct”, pozwalająca ominąć dodatki. A co istotne jest także wyjście pre out do dodatkowej końcówki mocy.
 

b-irek

New member
OK, HK też zatem wezmę pod uwagę przy odsłuchach , ale tam nie widzę fizycznie opcji kontur na panelu , może się mylę bo direct to znowu pominięcie korekcji tonalnej , nie twierdzę że kontur jest panaceum ,ale przy cichym odsłuchu może się przydać poprawiając dynamikę przy niskim poziomie głośności .

Dzięki za wszystkie sugestie i szybką pomoc .
 

b-irek

New member
Ok, dzięki czy ktoś z Was szanowi forumowicze obcował z tym francuskim wzmacniaczem , będę starał się wypożyczyć i sprawdzić w swoich warunkach akustycznych i źródle , kolumnach wzmacniacze , no ale 4 mi nie prześlą co najwyżej 2 i może reszta wybierając się na odsłuchy tak planuję .
 

b-irek

New member
Sorry że odbiegnę do meritum wątku , ale strona dział dziwnie co chwilę muszę kasować historię , przeskakuje na inne tematy .
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
NAD z BL kiepsko się zgrywał. Jeżeli lubisz spokojniejsze brzmienia posłuchaj jeszcze sprzetów CA Azur. Jeżeli udalo by Ci się gdzieś dorwać, to posłuchaj Music Hall A15.2 lub 25.2. Ja polecam też od siebie Exposure 1010, tylko cena trochę wyższa. Masz fajny bas i nie natarczywą górę, dobrą dynamikę i detaliczność. Brzmienie bardziej idące w ocieplenie. Ceny są oczywiście do dogadania w salonach, więc się tymi w internecie zbytnio nie sugeruj.
 

b-irek

New member
Ok, dzięki za tyle sugestii i porad no nic trzeba będzie organoleptycznie skonfrontować to najlepiej w swoich warunkach , pewnie za kaucją nie będzie problemu po 2 wzmacniacze wypożyczyć i testować .
Nad z BL się słabo zgrywa , piszesz Krzysiek może dlatego że BL ciepłe no i Nad jest ciepłym wzmacniaczem , to też chciałbym przetestować .
Napisał do mnie , ale nie tu gość co ma właśnie Nad 326 i Dali Zensory , że odsłuchiwał denon 720 i marantz 6004 i to straszne " suchary " znaczy mało dynamiczne wzmacniacze przy nie głośnym odsłuchu , także nie ma innej rady jak dzwonić i wypożyczyć te wzmacniacze .
Interesuje mnie ten francuski klocek , mało popularny w salonach jego trzeba będzie chyba odsłuchać w jakimś sklepie .
 

xgutti

New member
Bez reklam
Musisz sam posłuchać i dokonać wyboru. Niby są pisma, fora, znajomi itp. Ale jest ogromne tu pole do nadużyć, niekompetencji, manipulacji, uprzedzeń, zachowań stadnych, snobizmu, naiwności... Nie ustalono bowiem pewnych, uniwersalnych i łatwych zasad oceniania jakości sprzętu. Większość szuka po omacku, używając jako drogowskazów ogólnie uznanych "prawd" i często niemądrych przekonań. Najczęściej w tym wszystkim zapominamy o tym że chodziło nam jedynie o słuchanie muzyki a nie o zaspokojenie swojego ego w posiadaniu.
 

b-irek

New member
Tak zamierzam zrobić , mając na względzie różne oczekiwania , doświadczenia , gust i percepcję muzyczną dochodzi kwestia akustyki , sprzętu można się pogubić fakt , ale podchodząc spokojnie i z dystansem da się skonfrontować te urządzenia i samemu ocenić ich różnice soniczne i inne .
 

b-irek

New member
BN czyli po nowym roku pojawi się następca HK 980 , pytam tylko o sam wzmacniacz , wiadomo że nowe na początku będzie droższe .
 
Do góry