Wzmacniacz do kolumn *********************a bl 30 .

xgutti

New member
Bez reklam
A czy nowe modele znaczy to samo co lepsze? Ja swoich wyborów dokonałem w dużej mierze na podstawie wagi :)
 
Ostatnia edycja:

b-irek

New member
Pytałem o nowego HK raczej z ciekawości , no ale trudno nie przewidzieć , że cena na początku będzie zaporowa - nawet jeżeli to będzie seria niższa , to przez analogię tak jest zawsze z nowościami .

Co do wagi to raczej odwrotnie , przy cięciach kosztów , z roku na rok sprzęt waży mniej , tylko funkcjonalność wzrasta .
 

xgutti

New member
Bez reklam
Funkcjonalność? hmm to są jedynie często gadżety które są nie wykorzystywane a służą bardziej marketingowym zagraniom. Widzę to na przykładzie TV 3D w dwa lata obejrzałem raptem 3 filmy nie mówiąc już o aparatach cyfrowych z milionami pikseli i mega zoomem. Parametry są lepsze ale na papierze ale czy z tego faktycznie korzystamy? A może po prostu chodzi jedynie o poprawę naszego samopoczucia.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jesli chodzi o aparaty cyfrowe, to te hybrydy/megazoomy nawet na papierze nie wyglądają lepiej. Wystarczy zobaczyc jaką posiadają wielkość matrycy przy ilości mln pikseli. Jedynie wygląd mają fajny, bo dobrze leżą w dłoni i przypominają lustrzanki. Ja tak ostatnio przeglądalem różne aparaty i porównywalem zdjęcia, to dużo lepsze parametry mają np. Canon G1 czy Sony DSC-RX100, czyli z pozoru niewielkie kompakty od tych wypasionych megazoomów.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Parametry na papierze czy gadżety z których na ogół nie korzystamy są to tylko chwyty marketingowe mające na celu zachęcić nas do wymiany sprzęty lub do zakupu nowego.
 

SDman

Banned
.
Wytypowałem do moich kryteriów wzmacniacze , preferuję nowe ( nie z rynku wtórnego ) do kwoty 1500zł :
Nad C326 BEE ( był droższy , ale są już obniżki cen na niego )
BC Acoustique EX-222 mało mi wiadomo o tej francuskiej marce .
Ponoć dość użyteczna jest opcja filtra " kontur " , przy cichym odsłuchu co ja będę praktykował dość często .

Bartłomiej

Witam,
Tylko te dwa, chociaż BC A będzie fajniejszym rozwiązaniem, gra żwawo ma spory zapas mocy.
To nie jest audiofilski sprzęt, ale wymieniane przez ciebie również.
Gratis dostaniesz Bluetooth strim, oraz DAC`a wbudowanego również nie najwyższych lotów ale
może pozytywnie zaskoczyć.

Pozdrawiam
 

b-irek

New member
Witam tak zamierzam zrobić na pierwszym miejscu BC A kontra Nad 326 , wew. topologia bardzo podobna co świadczy o solidnym zasilaniu - dużo toroid , to się przekłada na pewno na dynamikę , kontrolę i ogólnie wydajność prądowa , moim iż BL 30/40 mają wysoką skuteczność i nie są trudne do wysterowania jak wiadomo .

pozdrawiam i dzięki za rzeczową dyskusję .
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak ja testowalem Oli 40 na NAD , to grało to bardzo zwyczajnie, bez polotu. W tej samej sali podłączył koleś Paradigm Monitor, i pierwsze wrażenie dużo lepsze niż z Oli. Na innych wzmakach było już zdecydowanie lepiej. Dlatego uważam że BL i NAD to nie jest jakieś dobre połączenie, ale oczywiście to kwestia gustu i posłuchania.
 

b-irek

New member
Moja lista wzmacniaczy do posłuchania / wypożyczenia ( jak się uda ) :
BC A
HK 980
XINDAK A06
NAD 326
DENON PMA 720
MARANTZ PMA 5005

Zobaczymy co z tego wyniknie i jakie są możliwość , warunki wypożyczenia .

Pozdrawiam i dzięki za pomocne wskazówki .
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma czegoś takiego jak PMA, to u i Denka, ale jak już PM6005, to lepiej zapoluj na PM7004 (jak znajdziesz, w co wątpie).
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie ma czegoś takiego jak PMA, to u i Denka, ale jak już PM6005, to lepiej zapoluj na PM7004 (jak znajdziesz, w co wątpie).

7004 praktycznie nieosiągalne, rzadko się na aukcjach pojawia. Chyba, że swojego chcesz się pozbyć, to chętnie się nim zaopiekuję ;)
 

b-irek

New member
Witam , miałem na myśli wzmacniacz stereofoniczny Denon PMA-720AE , wzmacniacz stereofoniczny Marantz PM 5005 .
Co kwestii HK 980 faktycznie chyba nieosiągalny , tylko chyba z rynku wtórnego , to samo analogicznie ceniony Marantz PM 7004 .
Co do kwestii dac - przetwornika wbudowanego to , bazą będzie strumieniowiec więc podejrzewam że ta wysoka cena PM 6005 ( wynika właśnie ze zintegrowanego przetwornika ) .
 

Henry

Active member
Bez reklam
Już niedługo, myślę, że wraz z Nowym Rokiem się pojawi :)
Black ma takie ceny, że grzech nie brać. Zresztą sam najlepiej wiesz ;)
 
Do góry