Zestaw stereo do 5-5,5 tys

rob_7

New member
Witam.

Szukam zestawu stereo do nagłośnienia salonu 4,5m x 7m, czyli 31,5m^2. Dodam że do tej pory nie miałem żadnego konkretnego zestawu u siebie, ani nawet na oku.

Co lubię słuchać: pop, dance, czasami jakaś czarna muzyka, zdarza się techno, house. Ogólnie rzecz biorąc wolę bass od gitary. Płyty jakie często słucham to np: Kings Of Leon, Queen, U2, Bednarek, ATB.

Póki co nie za wiele słyszałem/widziałem, ale spodobał mi się zestaw Dali Zensor 7 + Denon PMA-720AE. Mieszkam w okolicach Krakowa i w sumie mógłbym się udać w jakieś miejsce na odsłuch.

Polecicie coś na takie upodobania jak moje?

PS. Dodam, że mógłbym się skusić na coś używanego.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zensory fajne kolumny. Niemęczące brzmienie, basu też im nie brakuję. Z bardziej dynamicznych kolumn polecam do odsłuchu Klipsch RF-62, Paradigm Monitor 9 v.7, Jbl Studio 280 i trochę łagodniejsze od tej trójki Melodyka BL 40. Oprócz Denona posłuchałbym jeszcze Xindak-a A-06, Yamaha A-S700, Nad C326, BC Acoustique EX-322, Exposure 1010 AMP, Music Hall a25.2/35.2. Z używek może Roksan Kandy K2, Atoll IN80. W Krakowie na pewnie nie będzie z odsłuchem. Słuchaj jak najwięcej i po odsłuchu napisz co Ci się spodobało.
 

rob_7

New member
Jeszcze musimy się w budżecie zmieścić ;) Na kolumny 3,5-4 tys, wzmacniacz 1,2-1,5 tys. Ogólnie można przesuwać suwaki ale myślę, że 5,5 tys to jest max nad max-y co mogę wycisnąć ;)
 

rob_7

New member
A może pytanie z innej strony. Co powinien mieć/posiadać wzmacniacz/amplituner w moim zakresie cenowym (czyli do 2000)? Jakieś we/wy które są przydatne do późniejszej rozbudowy?
 

dzik87

New member
Jak dobrze poszukasz, to kupisz Zensory 2 sztuki sporo poniżej 3 tys zł.
Ja tak kupiłem nowe kilka dni temu.

Wówczas zostaje Ci druga połowa na wzmacniacz. No i jeśli chcesz słuchać z kompa, to nie pomiń DACa.

Sluchałem Zensory, Monitor audio rx albo bx 5, parafigm monitor 9v7 i wybrałem te pierwsze.
 
Ostatnia edycja:

rob_7

New member
Póki co miałem przyjemność słuchać:

Dali Zensor 7 z wzmacniaczami HK 3770, Denon 720 i Marantz 6005.
Pierwsze dwa grają marnie w porównaniu z Marantzem.

Dziś z kolei słuchałem kolumn Melodyka BL 40 i Jamo C97 pod wzmacniaczem Arcam A19 i póki co Jamo C97 najbardziej mi się podobają. Melodyka też jest ok, ale gra trochę wyżej niż Jamo. Chciałbym jeszcze posłuchać JBL 290 jak sugeruje blackninja i Dali Lektor 6.

EDIT
No i jeszcze muszę dodać, że jednak Arcam zostawił w tyle resztę sprzętów które słuchałem.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Póki co miałem przyjemność słuchać:
Chciałbym jeszcze posłuchać JBL 290 jak sugeruje blackninja i Dali Lektor 6.
EDIT
No i jeszcze muszę dodać, że jednak Arcam zostawił w tyle resztę sprzętów które słuchałem.
W Krakowie masz sklep Ul. Sołtysowska 35A / Lu 1 posłuchaj JBLa.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli będziesz miał możliwość to posłuchaj polskich kolumn jak Audio Academy Phoebe III lub Pylon Audio Sapphire 25 :) Mogą cię miło zaskoczyć...
 

rob_7

New member
Zrobiłem dziś bardzo duży błąd, słuchałem Zensory pod Marantz 6005 i jakieś Cantony (nie pamiętam nawet modelu bo były tragiczne ;) ) a później podpiąłem Epicony, bo stały obok w sali odsłuchowej. No i później nic się człowiekowi nie podoba mając takie porównanie :(

A wracając do tematu, to muszę posłuchać JBL 290, bo BN jednak może znać się na temacie i mogą faktycznie być najlepszą dla mnie opcją.
 

dzik87

New member
Zrobiłem dziś bardzo duży błąd, słuchałem Zensory pod Marantz 6005 i jakieś Cantony (nie pamiętam nawet modelu bo były tragiczne ;) ) a później podpiąłem Epicony, bo stały obok w sali odsłuchowej. No i później nic się człowiekowi nie podoba mając takie porównanie :(

A wracając do tematu, to muszę posłuchać JBL 290, bo BN jednak może znać się na temacie i mogą faktycznie być najlepszą dla mnie opcją.


Az taka różnica między Zensorami i Epiconami?
 

rob_7

New member
Głównie chodzi o górę, widać znaczą różnice bo konstrukcja wysokotonowca jest inna. Dopiero od Icon jest montowana hybryda kopułka wstęga. W basie też było czuć różnice, ale jak by pomieszczenie było 2 razy większe to wtedy bym poczuł ich prawdziwe możliwości.

EDIT

Tak bardzo mi to dało do myślenia, że chyba kupię używane Ikon-y 6 mk2, a Marantz-a 6005 jakoś na raty. Chyba będzie to korzystniejsza opcja..
 
Ostatnia edycja:

dzik87

New member
Taki marantz do ikonów to słaby.

Ja do Zensorów brałbym PM8005 jeśli miałbym celować w Marantza.

Ale prawdopodobnie kupię używanego Hegla H 80, a kolumny się zmieni za dwa lata na coś minim jak ikon 6.
 

rob_7

New member
Taki marantz do ikonów to słaby.

Ja do Zensorów brałbym PM8005 jeśli miałbym celować w Marantza.

Ale prawdopodobnie kupię używanego Hegla H 80, a kolumny się zmieni za dwa lata na coś minim jak ikon 6.

Jak bym miał 4k na wzmacniacz to bym brał coś innego.

Albo wezmę Zensory + Arcam A19 i mi zostanie na kable,
albo Ikony + coś tańszego na raty.
 
Do góry