zestaw stereo, do 5k

klinsmann

New member
cześć,
rozglądam się na zestawem stereo. odsłuch będzie w pomiesczeniu ok. 15 m^2.

wstępnie myślałem nad yamahą r-n500 lub nad'em c725. no i tutaj zaczyna się dylemat. jak dobrze podejść do decyzji o wyborze czy amplituner z dlna czy jednak analog ?

w chwili obecnej odsłuch nastąpi w zasadzie tylko ze źródeł cyfrowych, więc zakładam, że do nada trzeba podłączyć DAC(np. audinst mx-2, ktorego mam i tak do innych celow) i dopiero wtedy możemy ten byt uruchomić

za jakimi kolumnami do tych wzmacniaczy można się rozglądać ?

dali zenso 5, zenso 7 ? MONITOR AUDIO BX5 / BX 6; Yamaha NS-555 ? warunek ma być jedno - czarny mat

optymalnie całość było by zamknac w budzecie 5000 zł brutto
 

klinsmann

New member
ciężko sprecyzować jednoznacznie gatunek, kiedyś słuchałem tylko hip hopu, dzisiaj jest to pop, r'n'b, muzyka elektroniczna, na dobrą sprawę unikam "ciężkich" brzmień, typu metal

no ten połysk jeszcze może bym przełknął, więc to na razie odstawmy na bok
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ostatnio sprzedałem moje Oli40, które dobrze się sprawdzały przy hip hopie i rnb. Bas był mocny i potrafił nisko zejść. Do tego brzmienie dość ciepłe. Teraz występują pod krajową marką Melodyka. Dla porównania możesz odsłuchać JBL Studio 270, Klipsch RF52, Paradigm Monitor 7 v.7. Zensory i BX-y też warte odsłuchania. Choć kolumny, które Ci podałem moim zdaniem lepiej się odnajdą przy Twoich gatunkach muzycznych.
 

klinsmann

New member
a Monitor Audio RX6? one są bardziej basowe od Rx ?

nie ukrywam, że dobrze "mruczący" bas to czysta esencja przyjemności w odsłuchu

pytanie tylko czy pozostać przy Yamasze czy pchać się w Nada ?

czy lepiej kupić tańszy ampli i dołożyć do kolumn czy na odwrót ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozumiem, że chodzi o porównanie serii RX do BX? Odpowiednikiem wielkościowym RX6 są BX5. Nie liczyłbym na większą ilość basu w RX. Jest to jednak wyższa seria więc powinna zagrać lepiej. Ja słuchałem monitorów Silver 2 (następca RX2) i miały dość fajne ofensywne brzmienie. Na pewno mogą się podobać. Jeśli budżet pozwoli to lepiej zainwestować w serię RX. Co do podziału kasy to nie ma reguły. Najlepiej pewnie 50/50 lub trochę więcej na kolumny. Czy koniecznie musi być amplituner stereo? Nie lepiej kupić wzmacniacz stereo?
 

klinsmann

New member
oczywiście chodziło o porównanie rx do bx ;)

wzmacniacz :) ? co proponujesz ? rozumiem, że amplituner ma tylko funkcję radia więcej i tyle ? czy jest jeszcze jakaś różnica ? napiszesz coś więcej w tym wątku ?

co do kolumn,
słuchałem tych jbl 270/280 i 290, są mało naturalne, przy moim pomieszczeniu będzie za duży bas... przypoluję jeszcze na klipscha.

zastanawiam się nad tym rx6(chociaż jeszcze go nie słuchałem...) albo może fokal 714v ? widzę, że nieco będzie trzeba przekroczyć budżet
 

SDman

Banned
wzmacniacz :) ? co proponujesz ?

Witam,
poszedłbym w kierunku wzmacniacza.
Miałem w domu na odsłuchu droższego BC Acoustique EX-322D i wiem co potrafi (sprzęt dla
niewytrawnego audiofila -mega)
Do tego dokładasz Blu samsunga serię H6500 lub starszą F6500 (sam mam), który zapewni Ci wszystko.
Strumień, kino, audio (flac i bardzo fajny player), multimedia wszelakie radia internetowe -całe mnóstwo.
Podłączasz go optykiem z EX-332D i masz świetny zestawem za ok . 3000 -potarguj.
Zapytasz gdzie masz wyświetlacz -odpowiem , ja mam w 50ST60 jaki TV Ty masz nie wiem.
Wzmacniacz spokojnie napędził monitory Spendor S1 -choć one nie są wymagające -świetnie graja z lampą.
Jak chcesz taniej aby więcej zostało na kolumny weź BC Acoustique EX-222 dodatkowo da Ci jeszcze zabawę z Bluetooth -aż kusi

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak SDman napisał, lepiej będzie zainwestował w wzmacniacz z DAC bądź kupić osobny przetwornik. Z DAC kojarzę na szybko jeszcze Marantz-a PM6005, Nad-a C356 BEE DAC, Yamahę A-S701, Advance Acoustic X-i90. Co do kolumn to posłuchaj jak najwięcej się da.
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
oczywiście chodziło o porównanie rx do bx ;)

wzmacniacz :) ? co proponujesz ? rozumiem, że amplituner ma tylko funkcję radia więcej i tyle ? czy jest jeszcze jakaś różnica ? napiszesz coś więcej w tym wątku ?

co do kolumn,
słuchałem tych jbl 270/280 i 290, są mało naturalne, przy moim pomieszczeniu będzie za duży bas... przypoluję jeszcze na klipscha.

zastanawiam się nad tym rx6(chociaż jeszcze go nie słuchałem...) albo może fokal 714v ? widzę, że nieco będzie trzeba przekroczyć budżet
JBL Studio 270 przy Twoim pomieszczeniu to właściwe kolumny, także biorąc pod uwagę to czego słuchasz, teraz trzeba dobrac elektronikę.

„Hi-Fi Choice” (06-07/2014)
- Nawet przy ustawieniu niższych poziomów głośności te kolumny brzmią naprawdę czarująco i z pewnością zrobią wrażenie na każdym, kto będzie miał z nimi styczność – zwłaszcza jeśli ta osoba weźmie pod uwagę ich cenę.
- Trójwymiarowa scena muzyczna, dźwięk nasycony energią i zapewniający słuchaczowi mnóstwo frajdy.
- Ujmujące kolumny podłogowe, które tworzą ciekawy spektakl dźwiękowy i wywołują uśmiech na twarzy odbiorcy.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Dzisiaj sprzęt ocenia się nie przez pryzmat parametrów, nawet nie odsłuchów, ale jego ceny i marki, jaka za nim stoi. Ludzie potrzebują jakichś przesłanek i kryteriów swoich wyborów. To, co było łatwo czytelne - czyli parametry - zostało uznane (po części słusznie, po części nie) za bezużyteczne. Mieliśmy słuchać. Ale tak naprawdę... nie wszyscy wierzą w to, co słyszą. Szukają więc podpowiedzi, co powinni usłyszeć? Podpowiadają pisma, fora, znajomi. Ogromne tu pole do nadużyć, niekompetencji, manipulacji, uprzedzeń, zachowań stadnych, snobizmu, naiwności... Nie ustalono bowiem pewnych, uniwersalnych i łatwych zasad oceniania jakości sprzętu. Większość szuka po omacku, używając jako drogowskazów ogólnie uznanych "prawd" i często niemądrych przekonań. Często nie chodzi nam o sam dźwięk a jedynie o zaspokojenie swojego ego w posiadaniu.
 

SDman

Banned
Dzisiaj sprzęt ocenia się nie przez pryzmat parametrów, nawet nie odsłuchów, ale jego ceny i marki, jaka za nim stoi...
używając jako drogowskazów ogólnie uznanych "prawd" i często niemądrych przekonań. Często nie chodzi nam o sam dźwięk a jedynie o zaspokojenie swojego ego w posiadaniu.

Witam,
zapewniam, że w moim przypadku tylko i wyłącznie odsłuch.
Jeżeli kolumny za 500 zł. zagrają lepiej od tych za 5000 zł. zostaną te pierwsze.

Pozdr.
 

klinsmann

New member
gdyby suche parametry z katalogu były podstawą do zakupu to nie pisałbym na tym forum :) gdybym kierował się marką, to pewnie bym kupił kolumny yamahy albo denona ;) bo tylko te firmy znam, cała reszta z Nadem na czele to dla mnie do tej pory były "no name"

jeżeli przykładowo pare jednym kolumn kosztuje 3000 a drugich 5000 a różnica jest niewielka(dla mojego ucha) to nie będę się zastanawiał i wezmę te tańsze. jeżeli między tymi za 3 a 4 tysiące będzie przepaść to pewnie dołożę.

przy odsłuchu boję się tylko jednej rzeczy - że w moim domu jak je ustawie, to będą brzmieć zupełnie inaczej, no ale mam nadzieje, że to rzadki przypadek - macie jakieś doświadczenia w tym temacie ?

na pierwszy rzut idą monitor bx6, dali zenso 5/7, potem focal 714 i na koniec monitor audio silver rx6.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Posłuchaj jak będziesz miał możliwość Audio Academy Phoebe III, Mel o d i ka B L 30/40 ( nie wiem czy 40 nie będą ciut za duże na twój metraż), coś z Indiana Line (np. Tesi 560 albo wyższe modele jak DIVA552), jest jeszcze Tannoy Mercury v4i.....
 

xgutti

New member
Bez reklam
Pomyśl lepiej o głośnikach z rynku wtórnego. Na ogół jak ktoś wydaje duże pieniądze na sprzęt audio to musi mieć na tym puncie bzika tak więc dba o swój kaprys jak o nowy samochód. Kolumny głośnikowe to teraz nie tylko zespół głośników zamkniętych w wspólną obudowę i urządzenie przekształcające prąd elektryczny w falę akustyczną ale także mebel który w jakiś sposób jest też po części ozdobą danego wnętrza. Używane kolumny głośnikowe są na ogół wstanie idealnym i niczym wizualnie nie odstają od nowych prosto wyjętych z kartonu. A technicznie hmm jeśli ktoś ma pojęcie, a musi mieć skoro kupił drogi sprzęt lub nie jest napalonym małolatem to technicznie też powinno być bez uwag. Trochę wystarczy poszukać i naprawdę można spotkać super używkę ( często nawet jeszcze na gwarancji ) w cenie niższej o 20-50% od nowego.
 
Ostatnia edycja:

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to już zależy do samego zainteresowanego czy używki bierze pod uwagę :)
Jak ostatnio przeglądałem wzmacniacze to znalazłem gościa który ma kilka ciekawych pozycji w swojej sprzedaży, tyle że UK
Przedmioty u a tak to trzeba śledzić rynek, bo można za "grosze" kupić sprzęt o klasę lub nawet dwie wyżej niż początkowo zakładany
 
Do góry