zestaw stereo, do 5k

xgutti

New member
Bez reklam
Prawda jest taka że żyjemy w kraju absurdu i głupoty gdzie sloganem kryzys straszą każdego, ale tak naprawdę to nie kryzys tylko ogólny wyzysk. Rzadko kogo stać na drogi sprzęt audio, zwłaszcza nowy. Wśród moich znajomych marketowy zestaw kina domowego w granicach 1500-3000zł to już mega wypas i szczyt ich marzeń. A naprawdę czasami wystarczy być wytrwałym, trochę poszukać i można skompletować super zestawik i to wcale nie za mega wielkie pieniądze. Szybki przykład stosunku cen z dzisiejszych stron, B&W 803D nowe 40tyś używki na gwarancji 20tyś, Focal Electra 1038 nowe 43tyś używki 5tyś euro, Monitor Audio GX300 nowe 15 używki 9tyś, JBL LS 60 nowe 8tyś używki 5tyś, Dali Ikon 7 nowe 5tyś używki 3tyś, itp. wystarczy tylko wiedzieć gdzie i czego tak naprawdę szukamy.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
przy odsłuchu boję się tylko jednej rzeczy - że w moim domu jak je ustawie, to będą brzmieć zupełnie inaczej, no ale mam nadzieje, że to rzadki przypadek - macie jakieś doświadczenia w tym temacie ?

Witam,
ogromne, polecam (trochę to uciążliwe) ale odsłuchy w domu.
Tak ja robiłem, kolumienek (monitory) też już spoooro miałem Audium Comp 3, B&W CM5, Dali Mentor 2
wszystkie grzeczniutko wróciły do sklepu, najbliższe moim Spendorom S1
były ProAc studio 115 te wziął kolega do Hegla H80.

Pozdr.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Para lat temu myślałem jeszcze jak większość że kolumna głośnikowa różni się jedynie wyglądem, ceną oraz nazwą. Ale kiedyś z ciekawości sprzedawca w media markt przełączał mi za pomocą jednego przycisku dźwięk pomiędzy poszczególnymi zestawami głośników i dopiero wtedy zrozumiałem że z każdego głośnika wydobywa się inny dźwięk. Wyłapie różnice jak jest przełączanie pomiędzy danymi głośnikami ale nie wiem czy bym wyłapał różnicę gdybym musiał czekać na podpięcie innych głośników. Też tak macie?
 

SDman

Banned
..Wyłapie różnice jak jest przełączanie pomiędzy danymi głośnikami ale nie wiem czy bym wyłapał różnicę gdybym musiał czekać na podpięcie innych głośników. Też tak macie?

Powinieneś zacząć się uczyć, zacznij od różnic oczywistych poproś
o podpięcie kolumn podstawkowych, a następnie kolumny podłogowe.
Zapewniam, że różnica zostanie Ci w "uszach" nie na minuty ale na lata !

Pozdr.
 

klinsmann

New member
Witam,
ogromne, polecam (trochę to uciążliwe) ale odsłuchy w domu.
Tak ja robiłem, kolumienek (monitory) też już spoooro miałem Audium Comp 3, B&W CM5, Dali Mentor 2
wszystkie grzeczniutko wróciły do sklepu, najbliższe moim Spendorom S1
były ProAc studio 115 te wziął kolega do Hegla H80.

Pozdr.

przy 140km to nie takie proste :)
 

SDman

Banned
przy 140km to nie takie proste :)

Witam,
targujesz cenę, no i jedynie kurier zwrotny Cię czeka, Audium miały do mnie ponad 250km.
Owszem reszta lokalnie.

Prawdą jednak jest, ze dobrze mieć punkt odniesienia, ja mam, kolega który wybierał
monitory skorzystał z mojego sprzętu do wybrania dla siebie.
Na początku nie mógł uwierzyć, że z tak małych monitorów Spendor S1 może być tak
cyt. jego "ogromny dźwięk" w pokoju 22m2

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

xgutti

New member
Bez reklam
Jak ciupciać to byś pojechał na drugi koniec polski, gdzie byś musiał postawić jeszcze kolację a później kto wie, może byś miał coś do wyleczenia :) ale jak po głośniczki to już się nie chce :)
 
Ostatnia edycja:

klinsmann

New member
trochę popłynąłeś z tym ciupaniem,
z tego co widzę, większość kolumn ma bass reflex z tyłu. możecie polecić coś co będzie miało bass reflex z przodu ? na pewno Dali zensor 5/7 sie kwalifikuje, ale z tego co czytałem to mają one pewne braki w niskich tonach i grają dość wysoko, prawda toto ?

albo pytanie, w jakiej odległości trzeba odstawić kolumnę od ściany aby bass nie był tłumiony ? 25cm wystarczy ?
 

SDman

Banned
trochę popłynąłeś z tym ciupaniem,
z tego co widzę, większość kolumn ma bass reflex z tyłu. możecie polecić coś co będzie miało bass reflex z przodu ? na pewno Dali zensor 5/7 sie kwalifikuje, ale z tego co czytałem to mają one pewne braki w niskich tonach i grają dość wysoko, prawda toto ?

albo pytanie, w jakiej odległości trzeba odstawić kolumnę od ściany aby bass nie był tłumiony ? 25cm wystarczy ?

Witam,
z przednim basrefleksem też nie jest tak całkiem różowo, wymaga on tak samo odpowiedniego
umiejscowienia.
Każda konstrukcja musi być odsuwana (przysuwana) od ściany we własnym miejscu odsłuchu.
Tutaj cała masa właściwości indywidualnych pomieszczenia.
Tak więc nie ma uniwersalnej odległości od ściany.
Dobrze jest także pytać czy dany model ma zatyczki, najlepiej dwupoziomowe.

Pozdr.
 

klinsmann

New member
NAD zakupiony wraz z przetwornikiem DA audinst mx2.

słyszałem pylony 25 przy zakupie nada, grały spoko, ale w znacznie wiekszym pomieszczeniu, w czwartek słuchałem kolumn DIY(metoda chałupnicza), grały bardzo ładnie w 20m pomieszczeniu, jednak miałem niedosyt basu mimo bass refleksu puszczonego centralnie pod kolumnę(konstrukcja stożkowa)
środek i góra w tych kolumnach grała genialnie(materiał na całość kolumn około 3000)

dzisiaj jade na odsłuch innych kolumn z przednim bass reflexem, podłogowych monitorów

oba te rodzaje kolumn mają po jednym głośniku pełno zakresowym. czy to lepiej jak jest jeden głośnik zamiast 2-3 ? może ktoś coś tutaj napisać na te temat ?
 
Do góry