Przesunięty środek sceny - co może być przyczyną?

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie okno mam naprzeciw kolumn , tak jakby za miejscem w którym słucham sobie :) Sprawa jest co najmniej dziwna że nawet po tej kalibracji i po poprawkach manualnych dalej mam wrażenie że ten środek... nie jest w środku .. jutro jeszcze sprawdzę na innych kolumnach ;)
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hmmm powiem ci że raczej każdy zakres , choć czasem ten bas (zalezy od utworu czasem) jest bardziej równy niż reszta , najbardziej się czuje przesunięcie wysokich i w szczególności średnicy w lewo , ale bas też jakby trochę mocniej czuję się z lewej strony
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak jest w Harmanie, ale wrzuć tryb w którym jest pominięta kalibracja, taki czysty Pure Stereo. Potem odpal muzykę, jak będą różnice, zamień kable/kolumny (wszystkie kombinacje), to Ci da 100% odpowiedzi co jest przyczyną.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
I po wielu próbach przypadkiem odkryłem że najprawdopodobniej jest coś z kablem albo konkretnie mówiąc z wtykiem bananowym ... Zamieniłem z tyłu amplitunera kable tak że teoretycznie lewa kolumna grała za prawą i vice versa i nagle ku mojemu zdziwieniu środek znalazł swoje miejsce i co więcej basu przybyło :| Z powrotem zamieniłem kable aby były na swoich miejscach i już zostało ok , dziwi mnie jednak sprawa że teraz kolumny takiego kopniaka dostały i ze wcześniej nie usłyszałem różnic pod tym względem , takie moje założenie że może gdzieś coś źle stykało przy skręcaniu pod wtyki , jeszcze raz posprawdzałem kable i niby wszystko ok tak samo czy zworki kolumn odpowiednie spięte i dokręcone ... słuchałem po poprawce dziś 2h i jak na razie wszystko wróciło do normy :D
 
Do góry