Recenzent poszukiwany

Status
Zamknięty.

Lemil

Banned
Zauważyłem, że czasem ktoś się szarpnie na recenzję sprzętu. Więc może znajdzie się chętny, który na podstawie dwóch krótkich fragmentów muzyki postara się opisać charakterystykę brzmienia dwóch wkładek gramofonowych?

Pierwsza z nich to Clearaudio Performer V2 i wkładka ta kosztuje około 300 Euro. Wkładka jest typu MM. Druga wkładka to Highendowa Lyra Etna. Wkładka kosztuje budzące respekt 6.000 Euro i oczywiście jest to przetwornik typu MC. Każda z tych wkładek została użyta, przy użyciu sprzętu najwyższej klasy, do nagrania krótkich fragmentów, które mogą dać pewien obraz ich charakteru brzmienia. Pliki z nagraniami są do pobrania tu: http://www.audio.de/ratgeber/1/2/9/1/2/0/7/Lyra_Etna_48kHz_24Bit.wav oraz tu: http://www.audio.de/ratgeber/1/2/9/1/2/0/7/Clearaudio_PerformerV2_48kHz_24Bit.wav

Oczywiście recenzent nie otrzyma żadnego wynagrodzenia. Można liczyć natomiast na mile spędzony czas na pisaniu recenzji i oczywiście słuchaniu.

Zapraszam.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Widzę że przerzuciłeś się na "analog" :D

Takie porównanie jest bez sensu
Po pierwsze są to różne typy wkładek ,generalnie wkładki MC są lepsze mają z reguły wysokie napięcie wyjściowe a ich impedancja jest przeważnie (chociaż nie zawsze) ustawiona na 47ohm aby preampy MM dały sobie radę

Po drugie decydujący wpływ ma budowa ramienia i jego długość, a w Twoim poście nie pisze jaki został użyty gramofon

Po trzecie w przypadku płyt analogowych elementem czytającym jest igła i głownie jakość dźwięku zależy od szlifu igły . Najprostsze szlify sferyczne zastąpiono eliptycznymi , a później binarnie -eliptycznymi ,hiper-eliptycznymi ,oprócz tego wykorzystuje się firmowe szlify SAS ,Shibata są to w chwili obecnej najbardziej zaawansowane konstrukcje na świecie

Po czwarte kompletnie chorym pomysłem jest tworzenie plików nagrań z wykorzystaniem wkładek MM ,MC i szukanie w nich różnic
 

Lemil

Banned
1)Takie porównanie jest bez sensu

2)generalnie wkładki MC [...] mają z reguły wysokie napięcie wyjściowe a ich impedancja jest przeważnie (chociaż nie zawsze) ustawiona na 47ohm aby preampy MM dały sobie radę

3)Po drugie decydujący wpływ ma budowa ramienia i jego długość, a w Twoim poście nie pisze jaki został użyty gramofon

4)głownie jakość dźwięku zależy od szlifu igły

5)kompletnie chorym pomysłem jest tworzenie plików nagrań z wykorzystaniem wkładek MM ,MC i szukanie w nich różnic
1)Czyżby?
2)Generalnie to ci się po je ba ło wszystko kompletnie, aczkolwiek skłonny byłbym stwierdzić, że nie masz pojęcia o pojęciu pojęcia. MM ma wyższe i to o o wiele napięcie wyjściowe niż MC. Są wkładki MC, które mogą być używane jeśli ktoś ma tylko wejście MM we wzmacniaczu, ale to raczej wyjątek niż reguła. Impedancja MC nie ma nic do rzeczy z wejściem MM, jak to już wspomniałem.
3)Budowa ramienia ma wpływ, ale raczej w aspekcie czy to solidna i dobrze wykonana konstrukcja. Długość ramienia nie ma prawie żadnego wpływu na jakość, przy czym akcent tu pada na słowo "żadnego". No ale dobrze. Gramofon, który został użyty w teście to Dr. Feickert Firebird, trzysilnikowy referencyjny gramofon z dwoma 12 calowymi ramionami Kuzma.
4)Kolekcjonerzy winyli ozłocą cię za tą "złotą" myśl.
5)Porównywanie wkładek MM z MC jak najbardziej ma sens, gdyż... (kto by na to wpadł?) są to wkładki gramofonowe i zarówno wkładki MM służą do odtwarzania płyt winylowych, jak również wkładki MC słuzą do odtwarzania płyt winylowych. Gdyby tak było, że jedne służą do odtwarzania płyt winylowych, a drugie - chodnikowych, to porównanie nie miałoby sensu. A skoro oba typy służą do grania z winyla, to można je spokojnie porównać. A zwłaszcza, że można zagrać raz jedną wkładką, eaz drugą ten sam winyl. Nie ma więc już bardziej obiektywnego porównania. To zupełnie jak zagranie płyty CD z odtwarzacza "zwykłego" i takiego, który ma na wyjściu lampy.

No ale ja liczę na wasze audiofilskie uszy i odsłuch na waszych audiofilskich zestawach. I czekam na recenzje. Ktoś się odważy?
 

Lemil

Banned
To jest naprawdę pocieszne. Napisać o wkładkach MC, że mają wysokie napięcie wyjściowe podczas, gdy najważniejszą cechą tych wkładek jest niskie, o wiele niższe niż w MM, napięcie wyjściowe, a potem zarzucać komuś niewiedzę. Oczywiście bez jakichkolwiek merytorycznych argumentów, przez posługiwanie się inwektywami.

Upierać się, że długość ramienia ma znaczenie, a potem przyznać, że w powszechnym użytku są ramiona krótsze. Czyli jak jest dłuższe ramię, to jest dobrze, a jak krótkie to źle, ale wszyscy w domach mają krótsze 9" ramiona, więc wszyscy mają źle? :fool:

No dobrze. W każdym razie recenzent jest wciąż pilnie poszukiwany! Kto znajdzie różnice w brzmieniu dwóch nagrań? Kto opisze charakter dźwięku obu wkładek? Zadanie wydaje się być proste, przecież do porównania macie dwie wkładki o różnej klasie jakościowej i cenowej. Różnica w cenie jest ogromna. Droższy przetwornik kosztuje 20x więcej.

Linki do nagrań w pierwszym poście.
 

SDman

Banned
Nie ma problemu, zapraszam do dyskusji, aczkolwiek czy mi wypada? W sumie to ja się tu zaprosiłem, nikt mnie nie zapraszał. Dyskusja na forum jest trudna, bo nie mamy możliwości posłuchania i pogadania. I wychodzi na to, że piszecie, że słyszycie, a jak piszę, że nie. I nie da się na to nic poradzić, bo wy nie słyszeliście tego, co ja słyszałem i vice versa. Ale jest coś, co wszyscy możemy usłyszeć i możemy o tym pogadać

Na tej stronie Tonabnehmer-Vergleich - Musikbeispiele zum Download - AUDIO są pliki do posłuchania z nagraniami jak grają różne wkładki gramofonowe. Ściągnijcie sobie pliki, posłuchajcie, napiszcie.

To jest trochę nie na temat, więc napisałem nowy wątek w dziale stereo. Można pisać i tu i tam. Chodzi mi przede wszystkim o jedno. Żebyśmy mieli wreszcie jakąś podstawę do dyskusji.

Witam,
nie obraź się ale jak mogę dyskutować z Tobą o czymkolwiek po tekstach wcześniej napisanych przesz Ciebie.
Ziemia jest okrągła i nikt tego nie zmieni -nawet TY.

Trochę w Twoim stylu -dokształć się:
Kiedy i czemu potrzebny jest wzmacniacz słuchawkowy? | Audiofanatyk.pl - niezależny blog audio o tematyce słuchawkowej
https://www.google.pl/search?q=wzma...6MPMHKOMmVgcgK&ved=0CJEBELAE&biw=1264&bih=639

Zarób pieniążki kup sobie posłuchaj nie wiem co jeszcze mógłbym Ci doradzić.

Jestem w stanie założyć się o praktycznie wszystko różnice usłyszy nawet niewprawione ucho porównując w moim domu:
MICROMEGA MNIUM AMP2 (z dziurką na słuchawki) vs Bushmaster Mk. II (TC-7533) wzmacniacz słuchawkowy źródło Bushmaster Mk. II (TC-7533).
Rożne słuchawki: AKG K 940 AFC, Grado sr125i, żałuję bo parę lat temu sprzedałem Sennheiser HD600 (nie miałem jeszcze wzmacniacza słuchawkowego).

Pozdr.
 

Lemil

Banned
@SDman Właśnie o to mi chodzi, dokładnie o to, żeby osoba posiadające dobry sprzęt(akurat tego, co podajesz nie znam, nie ma to jednak znaczenia) posłuchała zalinkowanych plików i napisała, co słyszy. Zwłaszcza interesuje mnie, co usłyszy słuchacz o dobrym słuchu i mający dobry sprzęt, jeśli porówna dźwięk z wkładki za 300 Euro oraz takiej za 6.000Euro.

Skusisz się, żeby posłuchać, ocenić i krótko opisać swoje wrażenia?
 

SDman

Banned
Podaj linki do konkretnych plików, które mam pobrać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SDman

Banned
Jak je pobrać ?
Przecież nie będę oceniał tego na notku !
To jakbym miał oceniać obraz TV z fotki na matrycy TN !!

Pozdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lemil

Banned
Jeśli używasz Chrome Ctrl+S i zapisujesz stronę. Jeśli używasz IE, to klikając na link wyświetli ci się komunikat czy chcesz odtworzyć lub zapisać plik.
 

SDman

Banned
Witam,
pobrałem dla czystej ciekawości, wiem z kim mam do czynienia :|
Zapewniam nie dam się wciągnąć, ani słowa jak to gra.

Pozdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lemil

Banned
SDman dziwię się Tobie dajesz się wciągać tumanowi

Trzeba być zboczonym umysłowo żeby oceniać jakość wkładki na podstawie plików ,to tak jakby odbił dwa zdjęcia na kserokopiarce i by się pytał które lepiej zostało zrobione
Jak zwykle merytoryczne argumenty i elegancja.

Dla zainteresowanych techniką cyfrową wyjaśnię. Zapis do pliku .wav z częstotliwością 48 kHz daje nam plik, który z najwyższą jakością oddaje to, jak grało oryginalne analogowe źródło dźwięku. I oddaje to do częstotliwości 24 kHz. Innymi słowy otrzymuje się plik o jakości identycznej ze źródłem analogowym lub mówiąc jeszcze inaczej plik gra identycznie jak testowane wkładki zagrały w czasie odtwarzania płyt winylowych
wiem z kim mam do czynienia :|
Zapewniam nie dam się wciągnąć, ani słowa jak to gra.
A możesz napisać chociaż w jaki sposób tego słuchałeś? Czy też się nie zdobędziesz na odwagę?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam

tdx

New member
Bez reklam
Lemil czemu w nazwie plików jest 48kHz a są to 44kHz?

graficznie oba pliki w różnych skalach czerwień to różnice

103.jpg
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Bo to są pliki little endian. Gratuluję, choć chodziło mi o to, co słychać, a nie co widać ;) Nawiasem mówiąc czym to analizowałeś? Tego programu nie znam.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jak u Was, ale ja dostałem od Lemila już wiadomość na PW :D
Przerzucił się chłopak na Priva. Twardy jest.
Lemil, nie życzę sobie tego typu i żadnych wiadomości do Ciebie. Inaczej pójdzie info do Admina.
 

Lemil

Banned
Info poszło do admina, jak i do wszystkich użytkowników forum, którzy zechcą wejść w ten wątek. Jednak z twojej strony jak zwykle zero treści merytorycznych. W ogóle nie wiem po co piszesz, skoro niczego nie piszesz poza jakimiś osobistymi wycieczkami.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tdx

New member
Bez reklam
Wiesz jak mam kiepskie uszy to mogę nie usłyszeć ale zobaczyć zawsze widać że inaczej szumią... I mają inną dynamikę...
Sound Forge.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Taką oto dostałem kolejną wiadomość od spamera:
Lemil napisał:
Chciałem ci dyskretnie, bez informowania o tym wszech i wobec, dać do zrozumienia, że nie cenię zbyt wysoko ciebie pod względem intelektualnym i mentalnym, oczywiście w kontekście braku jakichkolwiek argumentów merytorycznych.
Co sądzicie? :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry