Zestaw stereo do 3000 zł

RayBan91

New member
Kupiłem tego Denona 720 :)
Mam kilka kolumn stereo w mojej okolicy do przesłuchania mi. Moradunt Short Mezzo 8 i Dali Zensor 5, które są 6ohm, a wzmacniacz 8 ohm. Jak to teraz wygląda ze sprzętem? Czy są jakieś zabezpieczenia we wzmacniaczach? Mam się obawiać mniejszego oporu na głośnikach, czy lepiej podłączać do 4 ohm (tylko do speakers A) na wzmacniaczu?
 

RayBan91

New member
Wiem, i stąd moje pytanie we wcześniejszym poście czy lepiej je podpiąć pod 4 czy 8 ohm...
wg. producenta można je podłączyć pod 8 ohm, ale w teście wyszło 6.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bez znaczenia czy podłączysz pod A czy B. Masz z tyłu napisane A or B 4-16 ohm. Inaczej jest przy podłączeniu dwóch par kolumny A+B 8-16 ohm.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czytam i możliwe, że czegoś nie rozumiem. Chcesz podłączyć kolumny i zastanawiasz się czy podłączyć pod A czy B? Jak źle rozumiem to mnie popraw. Jeśli tak to tym wzmacniaczu nie jest tak, że speaker A odsługuje od 4ohm, a speaker B od 8ohm. Chyba, że pytasz o bi wire?
 
Ostatnia edycja:

RayBan91

New member
Chcę podłączyć pod A+B, czyli 8ohm na wzmaku, kolumny które wg. producenta można tak podłączyć, ale na teście audio.com.pl wyszło, że mają 6ohm. I rodzi się pytanie czy podłączyć je pod 4ohm (Tylko Spkrs A lub Spkrs B), czy 8ohm (Spkrs A + Spkrs B).
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli chodzi Ci o bi-wire.

bwireoption3.jpg


Moim zdaniem możesz spokojnie tak podłączyć. Czy coś to wniesie do brzmienia to już inna sprawa.

Edit. Teraz mi się przypomniało, że Dali Zensor nie podłączysz w bi-wire. Mają jedną parę zacisków.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Problem polega na czym innym :) RayBan91 nie rozumie oznaczeń na tyle wzmaka.

Jak podłączasz jedna parę to możesz podłączyć pod A lub B.
 

RayBan91

New member
@Pawel_Sz85
Miałem na myśli Moradunt Short Mezzo 8, je można tak podłączyći własnie o coś takiego mi chodziło. dzięki za odp.
@blackninja
co ty nie powiesz... jak nie mam bi-wire to mogę pod A lub B? dzięki! ;)
 

RayBan91

New member
Byłem, posłuchałem z tym wzmacniaczem Dali Zensor 5, Monitor Audio BX5, Melodika BL40, Klipsch, jakieś polskie w podobnym przedziale cenowym i Melodika wygrała z nimi wszystkimi.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem ten wzmacniacz własnie z Oli40 (obecnymi BL40), które mam do dziś. Przyjemne, dość ciepłe brzmienie z mocnym basem. Kolumny te są dość uniwersalne, bronią się w wielu gatunkach muzycznych. Mnie ich brzmienie się podoba, przede wszystkim nie jest męczące, więc możne słuchać godzinami:)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak szukałem zestawu dla siebie, to miałem ofertę na 5.0 za jakieś 3100, więc pewnie 2.0 mógłbyś dostać do 2 tyś
 
Do góry