Zestaw stereo do małego pokoju

snd

New member
Witam
Zastanawiam się nad wymianą zestawu stereo. Mój obecny zestaw to wzmacniacz Technics SU-VZ220 i 2 kolumny JVC S-P33. Chciałbym wymienić zarówno wzmacniacz jak i kolumny. Powierzchnia pokoju to 14m2, słucham głownie hip-hopu. Myślałem o zestawie złożonym z następujących elementów:
wzmacniacz - Harman Kardon HK 980,
kolumny - JBL Studio 190.
Co myślicie o takim zestawieniu? Liczę na jakieś porady i pozdrawiam :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zestaw wybrałeś niezły. Harman dobrze gra z JBL-em. Tylko te kolumny trochę za duże na taki metraż. Może być problem z ilością (jakością) basu. Może dudnić. Może lepiej zwróć uwagę na nowa serię Studio 2 tylko kolumny rozmiar mniejsze czyli 270.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Hmm, widzę iż kolega koniecznie chce coś zmienić ;) dopiero co dał sobie wytłumaczyć iż zmiana na amplituner nie da mu pozytywnych zmian, a teraz tego fajnego Technicsa koniecznie chce się pozbyć :)

Zestaw ok, tylko co chcesz osiągnąć tymi zmianami? Co takiego złego jest w tym Technicsie który posiadasz?
 

snd

New member
Chcę wymienić wzmacniacz ponieważ coś w nim nie działa, tzn. co jakiś czas przestaje grać. Już raz był naprawiany, teraz ciężko nawet wytłumaczyć fachowcowi co jest nie tak, bo po prostu większość czasu gra a czasami nie gra :) Jestem laikiem w temacie, jeżeli ten wzmacniacz naprawdę jest taki dobry, to może rzeczywiście warto go naprawić i dokupić jakieś kolumny? Kolumny chcę zmienić bo jedna z nich ma uszkodzoną membranę (jest naprawiona, ale chciałbym je wymienić ze względów estetycznych). Generalnie chcę osiągnąć lepsze lub podobne brzmienie. Nie jestem audiofilem, muzyki słucham zwykle z MP3 i YouTube.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
A widzisz, czyli sprzęt siada. Czy warto naprawiać czy lepiej nowy, hmm. Szkoda ze tak dużo często w serwisach za diagnozę biorą, tak to by wiadomo było ile by kosztowała naprawa.

Coś z nowych sprzętów słuchałeś, będziesz słuchał czy w ciemno chcesz kupować?
 

snd

New member
Byłem dziś w MM, w pomieszczeniu do odsłuchu był podłączony amplituner Onkyo TX-NR828B i kolumny JBL Studio 580. Powiem szczerze że ten zestaw nie wywarł na mnie szczególnego wrażenia.
Przed zakupem chętnie posłuchałbym tego wzmacniacza HK 980, najlepiej z kolumnami Studio 270. Może ktoś z was gdzie w Warszawie jest to możliwe? Ewentualnie jaki sprzęt zagra podobnie?
 

collider

New member
Bez reklam
Jezeli porownujesz amplituner ze wzmakiem stereo to trudno oczekiwac by zagral lepiej nawet w porownaniu z tym poczciwym Technicsem, ktory do tej pory nie musi sie wstydzic za dzwiek. Harman ktorego wybrales to dobry klocek ale najpierw zmien glosniki bo z duzym prawdopodobienstwem mocno poprawisz brzmienie.
 
Do góry