płyty do testowania dzwięku stereo -użytkownicy polecają

bacradi

New member
Jakie proponujecie płytki do odsłuchu sprzętu??

Amplituner - ROTEL 1057
DVD - ROTEL 1092 - cd lub dvd audio - rotelik w kinie nie czyta sacd (niestety)
KEF IQ9

Z jazziku rewelacyjnie gra Aga Zaryan, natomiast z klubowych klimatów nieźle spisuje się faithless.

Czekam na listę propozycji dobrze grających
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Z hiphopu, dobrze nagrane są Wyclef Jean - The Carnival, szczególnie fajny 2 kawałek z głębokim , niskim basem i JAY -Z black album
 

bacradi

New member
test

:) Jay-z tez był testowany, z czarnej bardzo dobrze chodzi klasyczna już płyta Fugees album THE SCORE - cała płyta idealnie jest nasączona niskimi brzmieniami. Szczegónie polecam Ready or Not i Killing me softly...
 

JACEK2

New member
bacradi napisał:
Jakie proponujecie płytki do odsłuchu sprzętu??

Amplituner - ROTEL 1057
DVD - ROTEL 1092 - cd lub dvd audio - rotelik w kinie nie czyta sacd (niestety)
KEF IQ9

Z jazziku rewelacyjnie gra Aga Zaryan, natomiast z klubowych klimatów nieźle spisuje się faithless.

Czekam na listę propozycji dobrze grających
Z DVD Audio polecam
The Eagels - Hotel California
Julian Cannonball Adderley - Somethin' Else
Obydwie plyty nagrane w 192Khz/24bity
Brzmia wysmienicie !!!!!:)
 

rollex

New member
Witam. Z DVD-Video polecam The Eagles - Hell Freezes Over. Płyta, która na prawdę jest pięknie zrealizowana. Obraz, referencyjny, szkoda tylko, że w formacie 4:3. Dźwięk do wyboru stereo PCM, lub DTS.
CD, to Charlie Haden - Nocturne. Pięknie zrealizowana, wspaniale brzmienie, wyśmienity dźwięk.
SACD - Mike Oldfield - Tubular Bells i Pink Floyd - The Dark Side of The Moon. Dwie wspaniałe płyty, których nie trzeba chyba rekomendować. Mniamuśne :D
Niestety, nie posiadam płyt DVD-Audio :(
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
O rzeczywiście Fugees wypadło mi z głowy, także obstawiam Killing me softly.

Z DVD-Audio jest taka płyta demo JVC nagrana w stereo w 192Khz niestety ciężko ją dostać, miałem jedną ale została lekko zmasakrowana.

P.S. Da się zgrać DVD-Audio na HDD ?
 

bacradi

New member
ar2 napisał:
O rzeczywiście Fugees wypadło mi z głowy, także obstawiam Killing me softly.

Z DVD-Audio jest taka płyta demo JVC nagrana w stereo w 192Khz niestety ciężko ją dostać, miałem jedną ale została lekko zmasakrowana.

P.S. Da się zgrać DVD-Audio na HDD ?

Ja miałem tą płytkę JVC Jazz coś tam, ale utknęła mi w zepsutym odtwarzaczu DVD i do dzisiaj nie mogę jej odzyskać. Nagrana była rewelacyjnie, tylko CD tekst nie działał jak należy.
Jeżeli chodzi o testowanie sprzętu kina domowego to bezapelacyjnie polecam wszystkim drugi rozdział filmu chińskiego reżysera Yimou Zhang - "Dom Latających Sztyletów". Od bardzo głębokich niskich tonów po tłukące się szkło!! Poezja!! Dostał nawet nagrodę za najlepszą ścieszkę dziwiękową. Oczywiście DTS.
 

Groszek

New member
Witam!

Do testowania walorów stereofonicznych i przestrzennych
Roger Waters - Amused to death

Do ogólnego testowania sprzętu dobre są płytki dołączane to fachowych pism - np. Naim True Stereo z Hi Fi Choice, lub inne z np. Hi Fi i Muzyka - trzeba polować, lub popatrzeć czy można kupić w redakcji

Audiofilsko zrealizowana płyta to np. Leszek Możdżer - Piano


Na początek wystarczy... :D

Pozdr
 
Ostatnia edycja:

crazy joe

New member
z jazziku polecam Kenny G...
z czarnej oczywiscie JAY I GANGSTARR...
z klubowej swietne kawalki sa Tomcrafta i Blank & Jones...Atb....
z rocka niezawodny Queen......



fajny temacik
 

Goliat

New member
Bez reklam
o dobry temacik :)
Moje typy:
Dire Straits-"On Every Street" szczególnie 6 i 7 numer
John Lee Hooker-"Boomboom"
Loreena Mc Kennitt-"The Visit"
Acoustic Alchemy-"Back On The Case"
The Alan Parsons Project-"The Definitive Collection"
Metallica-Czarna ale polecam wydanie na rynek Amerykański Electra!
p.s. napisz jakie kabelki ci przypasowały bo ze swoim Rotelem miałem niezłą wycieczkę ;)
 

Skibus

New member
Roger Waters "Amused to Death" - to juz chyba klasyka płyt do testowania
Pink Floyd "The Wall"
Manowar "Gods of War" - mało który sprzęt sobie z tym radzi i potrafi zagrać dobrze i czysto.
Metallica "S&M" - ale wydanie Japońskie.
Diana Krall "The Girl in The Other Room"
AC/DC - Live CD1 utwór "The Razors Edge" i CD2 "We Salute You"
 

fazer58

Member
Bez reklam
W zasadzie,wszystkie płyty oznaczone logo Q-sound,mają wyśmienitą stereofonię,niezwykłe efekty przestrzenne z dwóch kolumn.Wiele gatunków muzycznych jest zapisanych tą techniką,także każdy znajdzie coś dla siebie.Ja, stereo testuję DEAD CAN DANCE spiritchaser(drugi utwór),bas MIKE OLDFIELD The Songs Of The Distand Earth 1994(utwór Tubular World),oraz FISH RAINGODS WITH ZIPPOS(utwór wawing at stars),myślę,że jest to perełka wśród basowych dopalaczy,ja musiałem uszczelnić wszystkie osłony na balkonie,ale...panowie,miłego testowania:)
 

Piotrbim

New member
Faktycznie - ciekawy temat !
Poniżej moje propozycje:
Jean Michel Jarre "AERO" - wydanie podwójne jako CD + DVD w formacie Dts - uczta dla ucha
Alan Parsons "On Air" - świetna
Barbra Streisand "Guilty Pleasures" - bardzo dobra

Natomiast mam pytanie czy ktoś z Szanownych zna płytę firmy DENSEN "DeMagic Disc Gold" - rzekomo demagnetyzuje tor sygnałowy w sprzęcie hi-fi poprawiając reprodukcję dźwięku.
 
Ostatnia edycja:

piotrq

New member
bacradi napisał:
Ja miałem tą płytkę JVC Jazz coś tam, ale utknęła mi w zepsutym odtwarzaczu DVD i do dzisiaj nie mogę jej odzyskać. Nagrana była rewelacyjnie, tylko CD tekst nie działał jak należy. .

... np: JVC Jazz Festival Newport 2001 - ale to DVD-VIDEO, dzwięk w Linear PCM STEREO .

Przy odsłuchu oprócz w.w. , Pink Floyd The Dark Side Of The Moon i The Wall , używam jeszcze : ( tylko się nieśmiać :grin: )
23am Robert Miles
 

piqs

New member
Nic specjalnie nowego nie wniosę:
Roger Waters - Amused to Death
Możdżer - Piano,
Możdzer i Makowicz
Pure naima dołączona do HiFi Choice
Gregorio Paniagua - La Folia de la Spagna

ale mam pytanko odnośnie The Fugees - The Score. Czy wydanie Sony The Complete Score z 2001 roku jest równie dobre jak oryginał wydany przez BMG?

Lubię fugeesów i chętnie zanabędę sobie Score tylko teraz nie wiem, na którą się zdecydować. Sony oferuje więcej utwórów (2 płyty, oryginał + trochę ciekawych remixów), ale jest droższy, a jeśli na dodatek gorzej gra...

Ma ktoś z Was taką wiedzę jakie są różnice dźwiękowe pomiędzy tymi wydaniami??

Pozdrawiam,

Piqs

EDIT: Właśnie zauważyłem, że na stereo.pl jest też wydanie 2 płytowe z 2007 (Sony) The Score i Blunted on Reality - to co radzicie?
 
Ostatnia edycja:

bacradi

New member
Dvd - Video

Do testowania DVD Video polecam z całą odpowiedzialnością :) Madonne - Conffesions on the dance floor. Słuchałem jej długo i głośno, na ampli i dvd rotela + KEF IQ9, po "dołączeniu" suba B&W ASW610 przeżywam renesans:) Jest jeszcze lepiej...
 

MJot

Member
dość ciekawą propozycją jest płyta Deep Forest "Deep forest"
wpleciono dużo naturalnych dźwięków
 

Marcell_80

New member
Groszek napisał:
Witam!

Do testowania walorów stereofonicznych i przestrzennych
Roger Waters - Amused to death

zgadzam sie z kolega!
Amused to deat watersa ze sprzetu stereo robi kino domowe na systemach stereo dzwiek otacza z kazdej strony....przybnajmniej u mnie tak jest :)
 
Do góry