płyty do testowania dzwięku stereo -użytkownicy polecają

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
supmario napisał:
Mam nadzieję, że warto bo zamówiłem w ciemno to SACD :D

Płytka przyszła - brzmie rzeczywiści świetnie. Polecam !!
Bardzo bardzo również fajnie słucha się The Cars "Heartbeat city" Gold CD z Audio Fidelity.
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napiszę oczywistą oczywistość: wymienialiście Pink Floyd DSOTM - bądąc fanem tej gupy wiedziałem, że tak jest. Do dzisiaj miałem wydanie tej płyty z 1992 - Digitally Remastered i SACD. Dzisiaj otrzymałem wydanie tej płytki z wytwórni MFSL (24 karat gold) wydanie japońskie Ultradisc I. Porównałem to do wydania z 1992 roku i ... płyta, którą znam na wylot zagrała zupełnie inaczej, subtelniej, bardziej detalicznie - bajka (zaróno na kolumnach jak i słuchawkach). Myślę, że nie nośnik jest tutaj ważny (raczej efekt placebo) ale mastering z taśm matek. Jeśłi ktoś może kupić sobie te płytę w takim wydaniu to gorąco polecam. Rewelacja!!
 

Henryk55

New member
Polecam audiofilski sampler Naim True Stereo. Kiedyś był dołączony do magazynu HiFi i Muzyka. Muzyczna zawartość to takie jazzopodobne klimaty, nic szczególnego, ale jakość nagrania wyśmienita. Scena stereo budowana jest bardzo precyzyjnie, pozorne źródła dźwięku punktowe a instrumenty niemal namacalne.
Dobra rzecz do testów własnego systemu i poprawności ustawienia głośników (do płyty dołączona była książeczka z prawidłowym rozmieszczeniem instrumentów)
 

rock76

New member
ROBERT PLANT&ALISON KRAUSS
ERIC CLAPTON - UNPLUGGED
DEPECHE MODE - EXCITER

ostatnio robiłem odsłuch słuchawek(AKG 601) na tych płytach
wypadło fantastycznie

pozdrawiam
 

Jimmy

New member
Z samplerów jakie przećwiczyłem dobry jest Marantz High-End Audiophile Test Demo SACD 10th Edition. Jednak dla osób, które chcą słuchać świetnej muzyki w bardzo dobrej jakości, a nie tylko "słuchać sprzętu" szczególnie polecam Audiophile Eternal - Love Songs. Płyta znakomita i do testów, i do posłuchania w fotelu, i jako tło eleganckiego przyjęcia, gdzie można pochwalić się jakością sprzętu, który to odtwarza, jak również jako tło kolacji we dwoje.
 

MacGege

New member
No to może kilka pozycji z różnych gatunków :
- muzyka elektroniczna : Yello - Touch
- lekki jazzik : Peter Cincotti - Angel Town, Harry Connick Jr - Chanson du Vieux Carré
- muzyka poważana i okolice : Joshua Bell - Vivaldi: The Four Seasons, L'Opera Stravagante - Ivano Zanenghi - Vivaldi - Cetra Ritrovata, Marcin Wyrostek Tango Corazon Quintet - Magia del Tango
- z tzw płyt testowych napewno warto posłuchać : serii Best Audiohile Voices (3 płyty) oraz Supreme Stereo Sound Series No 5 - Audiophile Voices

... to tak na szybko kilka pozycji, które ostatnio miałem okazję posłuchać. Miłych i udanych odsłuchów
 

Jimmy

New member
Odkryłem niedawno sklep Club CD, kopalnia audiofilskich płyt nie tylko do testowania, ale i do słuchania.Istotne jest to, że można tam odsłuchać obszernych fragmentów prawie każdej płyty. Znalazłem tam m.in. płyty Craiga Chaquico, gitarzysty prawie zupełnie nieznanego w Polsce, a moim zdaniem znakomitego. Pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się, że płytę odsłuchałem drugi raz natychmiast po odsłuchaniu pierwszy raz (Acoustic Highway).
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
do testowania to lepiej sobie stworzyc wav w 24/192 w paśmie 5-96kHz (logarytmicznie albo liniowo) w 5 kanałach w dodatku skorzystac z obwiedni co by dźwiek sie ruszał.......
i tak wyregulowac sprzet by kazde pasmo grało z równa dynamika...potem mozna słuchać
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Do stereo polecam najnowszą płytkę "Sarah McLachlan - Laws Of Illusion" - dla mnie sam miód :) jak i starsze albumy.

Do wieloknałowego - "Sony Music - forsenses - A Fascinating Journey into Nature & Sound" na Blu-Ray.
Audio Formats
English DTS-HD HR 7.1 (48 kHz / 2046 kbps / 24-bit)
English DTS-HD HR 7.1 (48 kHz / 2046 kbps / 24-bit) [3-D Mix]
English DTS-HD MA 5.1 (48 kHz / 3967 kbps / 24-bit)
English DTS-HD MA 2.0 (48 kHz / 1835 kbps / 24-bit) [Headphone-Surround 3D]
 

stach334

New member
Chesky 2k sampler - zdecydowanie polecam, przede wszystkim, ze względu na różnorodne nagrania, a poza tym, można się zorientować czym wytwórnia Chesky pachnie.
 

Rudeford

New member
Dla fanów mocnego brzmienia Arch Enemy „Doomsday Machine” niesamowita dynamika, świetnie nagrana.
Cała płyta (nawet jeśli komuś nie pasi) to świetny test na zestaw audio metal/rock.

P.S. Fajny temat, dzięki niemu poznałem Acoustic Alchemy:)
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
z moich ulubionych ostatnio płyt - "Satoshi Bandoh - Happy Life" jazz z kraju kwitnącej wiśni, kto troszke interesuje sie grami na konsole wie o co chodzi ;)
Brzmi to rewelacyjnie, najlepszy kawałek oczywiście z płyty Aftergrow
 
Do góry