Miniwieza do sypialnii (z DVD)

jezikk

New member
Witam,

stanalem przed problemem wyboru jakiegos malego sprzetu do sypialnia. Pomieszczenie male (ok 12m2-14m2), sprzet bedzie głównie sluzylo do muzyki (mp3, komp) i radia ale troche plytek z filmami i muzyka DVD (Video i Audio) a moze i SACD (jesli bedzie potrafily to odtworzyc) pewnie sie przez niego przewinie. Jesli chodzi o upodobania to raczej muzyka spokojna to bedzie (jak to w sypialnii, przed snem..., cos lekkiego romantycznego :D). Muzyka relaksacyjna (kobietka to lubi), rock, jazz, pop, r'n'b.

Proporcje muzyka/filmy ok 80/20 albo wrecz 90/10.

Chcialbym aby na zapas sprzet mial jakies dobre wyjscie AUDIO (SPDIF/COAX) i VIDEO (najchetniej HDMI (lol - chyba nierealne), Component 3xRCA lub EURO RGB) aby moc w przyszlosci cieszyc sie dobrym obrazem na jakiejsc plazmie/lcdku (28-32cale).

Niestety ze wzdlegu na "sile wyzsza" zestraw musi tez kolorystycznie pasowac do wystroju sypialnia (shit) ktora to jest w kolorach bardzo jasnych (dab sloneczny czy cos takiego) z elementami srebrenego (szarego).

Co moglibyscie mi polecic za sprzet ???

Po przejrzeniu roznych forów internetowych, wedrowce po sklepchach AV (MM, i inne bardziej specjalistyczne) wpadlo mi w oko kilka modeli, co o nich sadzicie:

- Sony DVD CMT-WS2D
- JVC UX-G70 (G60)
- Philips MDC708
- Philips MDC288
- Yamaha PianoCraft E-810 (troche duzo kosztuje ale ladnie gra...)
- AIVIO LS ...
- kenwood ax7

Na sprzet najchetniej bym wydal do 1200-1300zl (z malym marginesikiem jesli cos bedzie naprawde dobrego i wartego dolorzenienia tych max 300zl)

Dzieki z gory za wszelka pomoc, mam nadzieje ze wspolnie uda mi sie kupic cos dabrego.....
 

Kemp

New member
Witam,
Miałem ten sam problem. Widziałem wszystkie te modele w MM i Euro RTV. Zdecydowałem się na poprzedni model JVC i jestem bardzo zadowolony. Muzyka brzmi zaskakująco dobrze jak na tak mały zestaw. W modelu G60 masz niesamowity przetwornik video z progressive scanem co rzeczywiście docenisz przy LCD. Kilka dodatkowych opcji typu USB czy DivX tylko ułatwia decyzję. Oczywiście wchodzi jeszcze w rachubę czynnik WAF co do wyglądu.
Pozdrawiam,
 

jezikk

New member
Kemp napisał:
Witam,
Muzyka brzmi zaskakująco dobrze jak na tak mały zestaw. [...] Kilka dodatkowych opcji typu USB czy DivX tylko ułatwia decyzję. Oczywiście wchodzi jeszcze w rachubę czynnik WAF co do wyglądu.
Pozdrawiam,

A mozesz napisac cos wiecej ??
Sprzet bedzie glownie eksplatowany przez kobietke - wiec bedzie tam gralo radio i mp3 z dvd. To wlasnie o te ostatnie chcialem sie zapytac czy mozna sobie za pomoca pilota poradzic z wyborem katalogow/plikow, czy czyta ID3(IDTagi), czy do wykonywania tego typu operacji potrzebne jest wlaczone OSD ??

Czy testowales go moze z plytami DVD-Audio/SACD ???

Jakie sa Twoje wrarzenia z urzytkowania po uplywie jakiegos czasu, czy cos Cie drazni, irytuje ???

wielkie dzieki za odpowiedz :)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeżeli liczysz na jakość dźwięku to polecam modele JVC z Wood cone'ami, czyli drewnianymi membranami, dodatkowo, wieża przygotowana jest do formatu DVD-AUDIO. W przypadku dobrze nagranych płyt można się zaskoczyć na +

Pozdrawiam
 

jasa

New member
PianoCraft

Witam,
Jestem użytkownikiem Yamahy PianoCraft E610 (teraz jest nowszy model E810) który wymieniłeś. Powiem krótko Yamaha nie powinna się znaleźć na tej liście ponieważ jest to sprzęt z innej półki. Nie da się jej porównać do JVC czy Philipsów. Piano jest sprzętem dla początkujących (i nawet nie tylko) audiofili. Gdyby nie ograniczona kwota jaką masz na wydanie, nie byłoby sie absolutnie nad czym zastanawiać, Yamaha bije wymienione modele na głowę, muzyka brzmi znakomicie a i DVD jest niezłej jakosci. Ma wyjścia Kopmonentowe i Euro, progresywne skanowanie i obraz i dźwięk w filmach jest naprawdę znakomity, dleikatny bez zbędnego dudnienia basów (sypialnia jest wprost wymarzona dla Piano) Czyta wszystkie formaty, jest prosty w obsłudze (moja żona jest zachwycona tym sprzętem). O muzyce nie ma co pisać jak na mini wieżę nie ma absolutnie żadnej konkurencji (inne firmy graja podobnie ale powyżej 3000 zł). Wiem że budżet jest zawsze decydujacy ale gdybys jednak miał te 1600 zł kup Yamahe - nie pożałujesz a i kobieta będzie zachwycona. Pozdrawiam i zyczę dobrego wyboru.
 

jezikk

New member
No widze ze wreszcie sie cos w temacie ruszylo.

No bardzo powaznie sie zastanawialem nad Piano E-600, E-710, E-810 ale czytalem duzo ze nie radzi sobie np z mp3 z plyty dvd. Ze nie mozna odczytac ID3 i nawigowac po katalogach z muza bez osd, a i w osd nazwy plikow/id3 sa ograniczone do 14znakow co moze skutkowac w zapisue autor_utwor ze zobaczymy duza liczbe takich samuch plikow.

Czy mozesz potwierdzic te dolegliwosci ???
 

jasa

New member
PianoCraft

Pewnie trudno w to uwierzyć ale nigdy nie odsłuchiwałem plików mp3 z płyty DVD tylko zawsze z CD więc w kwesti twojego pytania ci nie odpowiem. Mp3 z CD działa bez zarzutu i nie ma większych problemów z szukaniem czy skakniem po katalogach. Niestety jesli chodzi o wyświetlanie nazw utworów i autorów to są problemy (czasami potrafi wogóle nic nie wyświetlić), niestety nam to wogóle nie przeszkadza bo 90% naszej muzy to orginały. Zachwalajac Piano pisałem raczej o jej brzmieniu (muzyka to bajka) i jakości wyświetlania filmów i dźwięku DVD, obsługa nie jest silną stroną Yamahy to trzeba przyznać (masz 2 piloty jeden do DVD drugi do "pozostałych" funkcji - obydwa nie rzucaja na kolana :( ). Jednak dźwiek wart jest tych poświęceń. To oczywiście moja prywatna opinia i wiem że "durny" pilot i czy "idiotyczna" obsługa każdego sprzętu moze zepsuć wrazenie z jego użytkowania.
 
Ostatnia edycja:

jezikk

New member
zgadzam sie z Toba w 100%. Dzwiek mi sie naprawde podoba ale te 2 piloty, problemy z ID3 i inne problemy z obsluga (np braku mozliwosci operawania na mp3 bez osd) znacznie studza zapal do jej zakupu, szczegolnie przy tak wygórowanej cenie.

Uwazam ze 4-5 pilotów w sypialni to zdecydowanie za duzo, a zakup kolejnego Harmana to kolejne wydatki.

Dlatego wlasnie szukam kompromisu pomiedzy ladnym dzwiekiem i lawoscia obslugi (mnie tam te piloty, OSD, i drobne niedociagniecia nie przeszkadzaja - stawiajac dzwik jakby ponad nie, ALE niestety ta 2 polowa... - sami wiece ;) )
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeżeli głównie ma to być mp3 to Wood Cone'y czy Piano Craft to przerost formy nad treścią lepiej kupić tańszą wieżę.

Pozdrawiam
 

Kemp

New member
jezikk napisał:
A mozesz napisac cos wiecej ??
Sprzet bedzie glownie eksplatowany przez kobietke - wiec bedzie tam gralo radio i mp3 z dvd. To wlasnie o te ostatnie chcialem sie zapytac czy mozna sobie za pomoca pilota poradzic z wyborem katalogow/plikow, czy czyta ID3(IDTagi), czy do wykonywania tego typu operacji potrzebne jest wlaczone OSD ??

Czy testowales go moze z plytami DVD-Audio/SACD ???

Jakie sa Twoje wrarzenia z urzytkowania po uplywie jakiegos czasu, czy cos Cie drazni, irytuje ???

wielkie dzieki za odpowiedz :)
Wieżę obsługuje tylko żona, która słucha oryginalnych płyt. Specjalnie teraz sprawdziłem płytę z mp3 i wszystko chodzi bez problemu. Odsłuch trudny do oceny bo to nagrania z mikrofonu. Ja mam poprzedni model UX-G4 bez DVD ale wzmacniacz i głośniki są takie same jak w G60. Powtórzę, że brzmienie jest nadzwyczaj dobre. Za 819 zł (Skąpiec) możesz mieć świetny sprzęt w sypialni.
Pozdrawiam,
 

creep22

New member
ja miałem ten sam problem i zdecydowałem się na yamahe pianocraft e810....powiem krótko, to jest bajka...dźwięk taki, że serce sie ściska (nawet na mp3 w dobrej jakości), a filmy (aktualnie przez component dobrej jakości i na lcd samsung) wymiatają....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
musisz się określić jednoznacznie z kwotą .
Najdziwniejsze że wszyscy mają rację. Bo w każdej klasie cenowej są inne oczekiwania i inna jakość.
Bez ustalenia ścisłej Kwoty - możemy jedynie się rozwodzić nad zachwytami zestawów.
pozdrawiam
 

jezikk

New member
Rozumiem z w kwocie ok 1500-1800zl to prym wierzisz Jamaha PianoCraft serii E (700,810). To jest pewne, bo tez sluchalem tego zestawu i rowniez bardzo mi sie podoba. Ale obsluga siestety kuleje...

Powiedzmy ze maksymalna kwota to 1200zl i powiedzcie Co w tych pieniadzach dobrze radzace sobie z mp3 mozna kupic. Posiadam 2 duzy system A/V ktory oferuje duzo wieksze mozliwosci. A niestety w salonie chodzi o dobry dzwiek jak na ta klase cenowa i LATWOSC obslugi dobre radzenie sobie z mp3, bo wiekszosc oryginalnych plyt z ktorych chce wycisnac ile sie da bedzie odtwarzane w salonie.

W takim razie co mozecie polecic?? Na co sie skusic??
 

Kemp

New member
Przy budżecie 1200 zł moja propozycja JVC wydaje się bardzo korzystna. Wziąłbym kilka płyt z mp3 i posłuchał je, w którymś ze sklepów. Przekonasz się jak sobie radzi z tym formatem. Dodatkowo wypróbujesz brzmienie w niekorzystnych warunkach sklepowych.
 

saltom

New member
witam

moje obiektywne zdanie:

do sypialni, do sluchania i do ogladania to tylko Craft Yamaha! Osobiscie uwazam ze lepiej "odrobine" dolozyc i kupic Yamahe ktora dzisiaj i jutro bedzie Cie pozytywnie satysfakjonowala obrazem i dzwiekiem!

Zreszta w rankingach "Mini" liderem bezdyskusyjnym jest Piano Craft!

Audiofilskim juz podejsciem... ale zastosowanie DOBREGO interkonektu oraz DOBRYCH kabli glosnikowych pozwoli na uzyskanie pelnego o wspanialym klangu dzwieku!

( DOBRY = inny niz w zestawie )

ja postawilbym na Crafta!

serdecznie pozdrawiam

saltom
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Od stycznia wymarł troche ten wątek więc odświeżam zapytaniem:

Noszę się z zamiarem kupna małej wieży do sypialni ale na nieco wyższym pułapie
(teraz gra tam stara, duża wieża Pioneera PD-104 i SX203RDS z kolumnami od jeszcze starszej wieży Aiwa CX-70).
Ponieważ bedę jej używał również do odsłuchu klasyki na słuchawkach (a propos - jakie polecacie?) to...
...Mój wybór na razie padł na:

- Philips 908
- Denon D-F102
- Yamaha Pianocraft 320 (nowy model)
- Onkyo 515

Video ani DVD nie będę używał. Chetnie bym sobie kupił Pianocrafta 410 ale mój problem polega na tym, że nie może mieć on na głębokośc więcej niż 30 cm (+kable = 35), ponieważ pkomoda ma 37 cm głębokości. Słuchałem już wszystkich wymienionych.
  • Philips - przyjemny przedwzmak na lampach, zarąbisty designersko, bardzo przyzwoite kolumny ze wstęgami ale... dźwięk trochę przytłumiony, jak spod koca. Słaba góra, mało detaliczna.
  • Denon - jak mu powyłączac wszystkie filtry muza na prawdę przyjemna.
  • Onkyo - troche płasko i góra sucha dosyć jak na moje ucho, chociaż brytyjski Hi-Fi magazyn zaleca "Nie kupuj żadnej mini wieźy zanim nie posłuchasz tej" i daje jej 5 gwiazdek.
  • Yamaha Pianocraft 410/810 - pięknie, pięknie tylko, że ma 37 cm, dwa piloty i... dosyć niepochlebneopinie (np. na forum ausiostereo) jeżeli chodzi o to sterowanie.
  • Yamaha Pianocraft 320 - nowy model, właśnie zauważyłem, że wszedł. Chetnie go gdzieś posłucham. Wymiary i cena - OK.
Skłaniam się powoli w kierunku Denona. O ile w duzych zestawach Denon mnie nie przekonał to ten mały brzmi OK.Jak dostane dobrą cenę to się skuszę. na allegro był w lipcu za 1679 pln
Inna alternatywa to Denon duży 500 + 500 i jakieś monitorki.

Co sądzicie ?
 
Do góry