Wzmacniacz stereo

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam wszystkich! Planuję sprzedać mój wzmacniacz Denona PMA-720AE i kupić nowy do moich Oli40. Mam zielone światło od żony:-D Podstawowe kryterium to możliwość połączenia go z amplitunerem AV i kolor czarny. Budżet to koło 2500zł max 3000zł. Moi faworyci do odsłuchania to:

1. Advance Acoustic X-i60 lub X-i90 - nowe modele będę miał możliwość ich posłuchać w przyszłym tygodniu. Mało popularna u nas marka. Jak ktoś miał bądź ma jakieś doświadczenia ze starszymi wzmacniaczami AA to poproszę o wyrażenie swojego zdania na ich temat.

2. Music Hall a35.2 - tu jest trochę problem z odsłuchem. Musiałbym ze 100km jechać.

3.Creek Evolution 50A

Szukam wzmacniacza głównie do muzyki rockowej. Jeśli ktoś miał styczność w tymi wzmacniaczami co wymieniłem to czekam na opinie i oczywiście inne propozycje warte odsłuchania.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ja bym się nie ograniczał i poprosił w salonie którym będziesz (chyba tym gdzie będzie Advance Acoustic) aby podłączyli Tobie wszystko ze wzmaków jakie mają na stanie w tym budżecie :)

Swoją drogą za do 3k. masz z używki Advance Acoustic 305 (widziałem ostatnio w dobrym stanie) i inne AA mocniejsze starsze.
Albo Musical Fidelity M3i:
Musical Fidelity M3i - ogłoszenie z działu Wzmacniacze zintegrowane tranzystorowe od 2.000 do 3.000 zł

Ogólnie zobacz sobie ciekawe oferty:
http://www.hifi.pl/gielda/audio-lista.php?grupa=wzmint2000

Ogólnie to czeka Cię fajna i ciekawa droga z wyborami, aż sam nabrałem ochoty :)
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest możliwość rozpięcia przedwzmacniacza i końcówki mocy. Tylko jest zabawa ze zworką.

Witt dzięki za propozycje. Wiem, że używkę mógłbym kupić wyższej klasy, ale jakoś się nie mogę przekonać, trochę boję się ryzyka.
 

WiTT

New member
Bez reklam
To zawsze możesz szukać w swojej okolicy, tak żeby osobiście brać towar, ew. sprawdzić u tego kogoś sprzęt. Za tę odrobinę ryzyka zyskuje się niewspółmiernie lepszy sprzęt, często zadbany jak nówki - zwłaszcza w tym budżecie :)

A co do zworki - ja u siebie w NAD'zie też mam zworkę. Ale teraz aktualnie mam podłączone pod wejście liniowe AUX. Gałka na godz. 12 (czyli u mnie połowa skali) i kalibracja pod to w ampli. Potem jak słucham CD to gałka oczywiście w dół, a jak przełączam na AUX to gałka na godz. 12tą i jest pod kino we wzmaku :) Także można na dwa sposoby wzmaki powpinać do ampli :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Paweł, ty jesteś z Łodzi jesli dobrze pamiętam? Music Hall odsłuchasz w Pabianicach w Q..:) AA też pamiętam że byl w pewnym salonie w Łodzi, ale już mi brakło czasu na podjechanie. MH bardzo fajny wzmak.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
O, fajnie szykuje się nowy zakup mi do gustu przypadają AA i MH :)

A który bardziej do moich Oli40? I szykuj już jakąś promocje dla mnie:)

Krzychu tak jestem z Łodzi. AA odsłucham bez problemu w Łodzi. Co do MH to dzwoniłem do dystrybutora i powiedzieli mi, że w okolicach Łodzi nikt na półce go nie ma. Najbliżej Konin. Zapytam jeszcze w salonie w Pabianicach, ale jak byłem u nich kilka miesięcy temu to mi się wydaje, że mnie mieli, ale nie jestem pewien.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozumiem ze z jakis powodow odrzuciles brzmienie PM7004?
Nie pamietam juz, czy odsluchiwales wczesniej (?)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Łatwiej mi będzie odsłuchać PM6005. Jak przypadnie mi do gustu to wtedy rozważę PM7004, który powinien zagrać lepiej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ty to byś ślepemu okulary sprzedał:D

:D
No kurcze, tyle klockow Pawel bierze pod uwage, a pominal ten ktory powinien byc pierwszy na liscie.
Fakt ze PM7004 teraz trudno dostac, ale ja bym mimo wszystko szukal do odsluchu.
PM6005 do odsluchu, to tez dobra mysl. Chociaz to nie ta polka.
Black juz nie ma?
 

myty

New member
Witam wszystkich! Planuję sprzedać mój wzmacniacz Denona PMA-720AE

Rozumiem że chcesz polepszyć tak sprzęt, jak i odsłuch. Ale co z Denonem nie tak?
Wlasnie jedzie do mnie z Anglii (980PLN) i hasło w stylu "sprzedam PNA720AE" lekko mnie przeraziło.

pozdrawiam myty
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To dobry wzmacniacz w swoim przedziale cenowym. Jestem z niego zadowolony. Gra czysto, dynamicznie i do tego jak na mój gust ładnie wygląda. Będę zmieniał bo chcę zrobić krok do przodu i najchętniej teraz kupie wzmacniacz z możliwością podłączenia do amplitunerem av żeby nie przepinać kabli. Nie martw się będziesz zadowolony:)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Można tylko podłączyć pod wejście liniowe tak jak pisał Witt na pierwszej stronie. Jak chcesz podłączyć wzmacniacz do amplitunera av to szukaj najlepiej wzmacniacza z power amp in, main in - różnie się to nazywa w zależności od producenta. Wtedy wzmacniacz działa jak końcówka mocy i regulację głośności regulujesz w amplitunerze. Zresztą do X4000 przydałby się lepszy wzmacniacz. Albo pomyśl o końcówce mocy bo ten amplituner ma już niezły przedwzmacniacz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry