Audio Show 2013 - ZBIÓRKA!!!

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Krzychu jak Krzychu, ale jakby Ciebie Armanig spotkał to Sogo wejście murowane:-D Co chcesz od chłopaka?, spokojny, ułożony, niepijący, rodzinny. He,he Głodnemu chleb na mysli
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Bywałem tam regularnie od pierwszej edycji gdy byłem wystawcą (w tym sprzętu Marantza i z Kenem jestem na ty :)) i powiem Wam, że fatycznie wystarczy bywać raz na 3 lata by być na czasie. Wcześniej będąc co roku miałem wrażenie, że nic się nie zmienia. W tym roku nie wpadnę ale za rok służe pomocą. Jestem zaprzyjaźniony z wieloma wystawcami i dla klubowiczów hdtv mogę zorganizować specjalne upusty.
 

eddielublin

New member
Bywałem tam regularnie od pierwszej edycji gdy byłem wystawcą (w tym sprzętu Marantza i z Kenem jestem na ty :)) i powiem Wam, że fatycznie wystarczy bywać raz na 3 lata by być na czasie. Wcześniej będąc co roku miałem wrażenie, że nic się nie zmienia. W tym roku nie wpadnę ale za rok służe pomocą. Jestem zaprzyjaźniony z wieloma wystawcami i dla klubowiczów hdtv mogę zorganizować specjalne upusty.

Marantz jakoś nie do końca mi leży ale jak się zdecyduję na coś (nowa kolekcja Advance Acoustic spodziewana na runku koniec 2013, hybryda Vincent lub Atoll) to sie odezwę :) narazie nie jestem pod presją...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Krzychu jak Krzychu, ale jakby Ciebie Armanig spotkał to Sogo wejście murowane:-D Co chcesz od chłopaka?, spokojny, ułożony, niepijący, rodzinny. He,he Głodnemu chleb na mysli

Witka! Jestetm juz w chałupie i padam. Postaram się jutro wkleic obszerny materiał wraz z opisem.
Na zachęte, szczególnie dla Armaniga wkleję tylko jedną fotke, reszta jutro. To tak apropos spokojny i rodzinny :D
Armanig, ja Ci tego nie wybaczę! ;)
 

Attachments

  • DSC07074 (Medium).jpg
    DSC07074 (Medium).jpg
    46,3 KB · Wyś: 1004

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
OK, do dzieła:

Najpierw większość dnia spędziłem w Sobieskim. 7 pięter , wszystko w zwykłych pokojach hotelowych, poza kilkoma większymi salami na parterze (Marantz, Focal, Monitor Audio).
Wszedłem o godz. 10 tej i do ok. 12 tej tłoku nie było. Niestety potem przybyło zwiedzających i ciężko było się przeciskać w wąskich przejściach. Panował niemiłosierny zaduch, nie było klimatyzacji, a mało kto pomyślał o otwarciu okna. Niektóre sale były puste, w innych było tłoczno.

Owszem są to sale i pokoje hotelowe, w większości przystosowane mniej lub bardziej różnego rodzaju ustrojami akustycznymi. Ale właśnie; problemem podkreślanym co roku tej wystawy jest zawsze akustyka. Wiele systemów nie zagrało tak jak powinny .

W Bristolu i Golden Tulip panowały zdecydowanie bardziej przyjazne warunki. Można było się napić kawy, zamienić parę zdań. Sale było zdecydowanie bardziej obszerne, klimatyzowane i nie obserwowałem takiego tłoku. Fakt, że większość zwiedzających nastawiała się głownie na Sobieskiego tez nie był tu bez różnicy.

Powiem Wam, że chyba w moim odczuciu jest już jakiś pułap cenowy, powyżej którego cena jest nieadekwatna do jakości dźwięku jaki dostajemy. Największym rozczarowaniem dla mnie okazały się warte pół miliona złotych Aidy Sonusa. Po prostu grały. Owszem, ponad przeciętnie, ale gdybym nie wiedział na ile są wyceniane nie dałbym, więcej niż 50 tys.

Zauważyłem też, ze bardzo ciekawie brzmią kolumny wykonane w niekonwencjonalny sposób, np. omnipolarne Tony Sound czy opisywane kiedyś przeze mnie elektrostaty, choć może nie koniecznie na tej wystawie, ponieważ Logany nie zagrały tu tak spektakularnie jak w Częstochowskiej Delcie. Były też MBL, ale niestety kiedy byłem - nie grały.
Tony Sound wraz ze swoimi lampiakami to wg mnie najciekawsze brzmienie tegorocznego AudioShow. Dźwięk wypełniający całą przestrzeń w pomieszczeniu – to lubię, naturalnie, dynamicznie, przestrzenie.

Były też Vivid Audio Giya. Zaprojektował je ponoć ten sam gość który stworzył słynne Nautilusy - Laurence Dickie.

Bardzo ciekawie przedstawione było stoisko Marantza – kilka klocków poukładane chronologicznie, począwszy od 1953 roku. Tez sam filmik z polskim dubbingiem puszczony był na wystawie. https://www.youtube.com/watch?v=q13jeqMFHqQ Ken Ishiwata ze swoim słynnym już silnym skręceniem Boston Aqoustic promował streaming z NA-11S1. Było dobrze, ale szału nie robiło.

Fikuśne kolumny Gradient grały z Luminem – ciekawie, ale nie wciągająco.

Inne ciekawostki to mocno pomarańczowo-czerwone Zingali.

Bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie Amphiony – wyglądają dość skromnie, ale grają na bogato.

Elektronika Mcintosha zrobiła po raz kolejny na mnie niesamowite wrażenie; dwa monobloki MC2301, dwuczęściowy przedwzmacnicz C1000 oraz gramofon MT10 z wkładką Lyra Kleos w połączeniu z kolumnami Rockport Atria i kablami Transparent Audio spowodowały, ze nie chciało mi się wychodzić z Sali (i zosatłem tam do końca). Słabszy system zagrał również z kolumnami Boenicke W10 – były wrażenia Sali koncertowej, bajecznie to brzmiało.
Thiel prezentował kolumny też w pomieszczeniu razem z McIntoshem - niestety tylko stały.

Mile zaskoczyła mnie nowa seria Monitor Audio Silver. Zabrzmiała świetnie. Nie wiem czym różni się od poprzedniej (jeśli chodzi o podzespoły), ale mam wrażenie, ze teraz ją dopracowano, bo poprzednia nie trafiła w moje gusta.

Oczywiście był też Triangle z topowymi głownie z serią Signature (nawiązując to Quizu nr 2 ;) )

Bardzo miło zabrzmiały Focale Utopie napędzane elektroniką Exposure. Owszem jak zwykle lekko podbity dół pasma, co nie przeszkadzało w niczym. Bardzo przyjemnie się ich słuchało. Brzmiały ciepło ale i szczegółowo – jedne z lepszych brzmień tej wystawy. Jeśli ktoś ma ochotę na obudowę z wtrętami z 18-sto karatowego złota to też jest taka możliwość ;)

Paradigmy pokazały siłę swojego twardego basu. Bas zwarty, szybki, rytmiczny, ale wszystko to w przyjemny sposób.

Dynaudio - klasa jak zwykle.

Były też bezprzewodówki - kolumny Naim

Audio Research też zaprezentował swoje klocki razem z kolumnami Wilson Audio.

Miałem okazję przez chwilę posłuchać też Graj-Endów. Powiem krótko – całe te Graj-Pudła to chyba bardzo dobrze okraszony niezłym marketingiem Graj-Voodoo.

Można było też posłuchać Zeta Zero z elektroniką Accuphase i Dan d’Agostino Momentum oraz porozmawiać z Panem Tomaszem Rogulą. Niezłe, dość uniwersalne, niby stworzone dla żony, która lubi głośno posłuchać Rammsteina czy Metallicy. Kolumny się obroniły, ale w połączeniu z Accuphase dało się odczuć „cyfrowe zapiaszczenie”.

Taga Harmony też miała swoje stoisko, grały Platinumki, ale jakoś mnie nie porwały, zagrały sucho, bez polotu.

Polska Esa podłączyła soje kolumny kablami głośnikowymi grubości ręki dziecka. Ciekawostką były specjalne owalne jaja na tylnej ścianie za kolumnami.

Guder Akustik Arcona mnie jakoś specjalnie nie porwała.

Melodika mocno promowała swoje nowe – stare BL przejęte po Roth (Oli). Przedstawiciel zapewniał mnie iż nowa seria złożona jest z dokładnie tych samych elementów co stara. Jedną różnicą są gniazda bolców od maskownicy, które obecnie są w kolorze czarnym i mniej rzucają się w oczy, podczas gdy stare były srebrne. Doszły tez do oferty płaskie naścienne efektowce.

Nie wspomnę tez o producentach okablowania, listew zasilających, itp. innej galanterii.

Można było też spotkać przechadzających się redaktorów pism audio-video, znanych z pierwszych stron swoich czasopism.

Ogólnie panowały dwa trendy; silny powrót do analogu; winyl i lampa oraz coś z najnowszej historii, czyli streaming i muzyka z plików.

Wielkim nieobecnym okazał się KEF.

Oprócz stosu gadżetów w postaci jubileuszowych długopisów Marantza, pendrivów Cabridge Audio wpadło mi też w ręce ładnych kilka płyt SACD Stockfish Records czy samplerow NAIMa. Można było tez nabyć piękne stojaki na słuchawki za bagatela 2500 zł.

Bardzo ważny temat to prezentacja projektora 4K Sony. Potwierdziła ona tylko to o czym od dawna wspominam; 4K do projektorów to idealna sprawa. Obraz zrobił na mnie takie wrażenie jak kiedyś HD vs SD. Fakt, że maszyna to wielkie bydle, która wydziela taką ilość ciepła, że w pomieszczeniu momentalnie zrobiło się gorąco. Stałem jeszcze przez chwile w przejściu, tuż za projektorem VPL-VW500ES, który buchał na mnie gorącym powietrzem. Nie dało się wytrzymać, ale obraz koił.

Przepraszam tez za jakość fotek. Niektóre są koszmarne, nie zawsze był czas na powtórkę, a ciężko było o kadr bez osób. Niektórych bohaterów na fotkach nie trzeba przedstawiać. Niestety nie wiem jak wstawić fotki w tekście.

Poza wrażeniami dla „słuchowców” było też oczywiście coś dla oka ;)
 

Attachments

  • DSC07045 (Large).jpg
    DSC07045 (Large).jpg
    45,5 KB · Wyś: 88
  • DSC07060 (Large).jpg
    DSC07060 (Large).jpg
    39,7 KB · Wyś: 81
  • DSC07093 (Large).jpg
    DSC07093 (Large).jpg
    51,8 KB · Wyś: 86
  • DSC07102 (Large).jpg
    DSC07102 (Large).jpg
    31,6 KB · Wyś: 77
  • DSC07062 (Large).jpg
    DSC07062 (Large).jpg
    42,4 KB · Wyś: 95
  • DSC07065 (Large).jpg
    DSC07065 (Large).jpg
    39,2 KB · Wyś: 93
  • DSC07051 (Large).jpg
    DSC07051 (Large).jpg
    27,7 KB · Wyś: 86
  • DSC07050 (Large).jpg
    DSC07050 (Large).jpg
    27,1 KB · Wyś: 77
  • DSC07052 (Large).jpg
    DSC07052 (Large).jpg
    33,8 KB · Wyś: 97
  • DSC07053 (Large).jpg
    DSC07053 (Large).jpg
    33,2 KB · Wyś: 102
  • DSC07054 (Large).jpg
    DSC07054 (Large).jpg
    28,3 KB · Wyś: 99
  • DSC07055 (Large).jpg
    DSC07055 (Large).jpg
    31,4 KB · Wyś: 84
  • DSC07056 (Large).jpg
    DSC07056 (Large).jpg
    33,2 KB · Wyś: 95
  • DSC07057 (Large).jpg
    DSC07057 (Large).jpg
    41,7 KB · Wyś: 90
  • DSC07058 (Large).jpg
    DSC07058 (Large).jpg
    38,7 KB · Wyś: 90
  • DSC07080 (Large).jpg
    DSC07080 (Large).jpg
    35,5 KB · Wyś: 99
  • DSC07084 (Large).jpg
    DSC07084 (Large).jpg
    42,6 KB · Wyś: 115
  • DSC07086 (Large).jpg
    DSC07086 (Large).jpg
    41,2 KB · Wyś: 74
  • DSC07088 (Large).jpg
    DSC07088 (Large).jpg
    36 KB · Wyś: 80
  • DSC07105 (Large).jpg
    DSC07105 (Large).jpg
    34,6 KB · Wyś: 78
  • DSC07107 (Large).jpg
    DSC07107 (Large).jpg
    42,8 KB · Wyś: 83
  • DSC07121 (Large).jpg
    DSC07121 (Large).jpg
    33,3 KB · Wyś: 64
  • DSC07122 (Large).jpg
    DSC07122 (Large).jpg
    15,5 KB · Wyś: 68
  • DSC07119 (Large).jpg
    DSC07119 (Large).jpg
    38,4 KB · Wyś: 77
  • DSC07109 (Large).jpg
    DSC07109 (Large).jpg
    32,9 KB · Wyś: 62
  • DSC07110 (Large).jpg
    DSC07110 (Large).jpg
    31,9 KB · Wyś: 101
  • DSC07067 (Large).jpg
    DSC07067 (Large).jpg
    51,7 KB · Wyś: 83
  • DSC07068 (Large).jpg
    DSC07068 (Large).jpg
    27,3 KB · Wyś: 78
  • DSC07046 (Large).jpg
    DSC07046 (Large).jpg
    38,8 KB · Wyś: 99
  • DSC07047 (Large).jpg
    DSC07047 (Large).jpg
    43,4 KB · Wyś: 77
  • DSC07049 (Large).jpg
    DSC07049 (Large).jpg
    36,5 KB · Wyś: 108
  • DSC07094 (Large).jpg
    DSC07094 (Large).jpg
    49,6 KB · Wyś: 79
  • DSC07106 (Large).jpg
    DSC07106 (Large).jpg
    27,7 KB · Wyś: 69
  • DSC07066 (Large).jpg
    DSC07066 (Large).jpg
    43,1 KB · Wyś: 88
  • DSC07123 (Large).jpg
    DSC07123 (Large).jpg
    49,6 KB · Wyś: 82
  • DSC07118 (Large).jpg
    DSC07118 (Large).jpg
    33,5 KB · Wyś: 62
  • DSC07112 (Large).jpg
    DSC07112 (Large).jpg
    43,8 KB · Wyś: 97
  • DSC07095 (Large).jpg
    DSC07095 (Large).jpg
    42,3 KB · Wyś: 89
  • DSC07125 (Large).jpg
    DSC07125 (Large).jpg
    33,6 KB · Wyś: 69
  • DSC07127 (Large).jpg
    DSC07127 (Large).jpg
    59,5 KB · Wyś: 70
  • DSC07048 (Large).jpg
    DSC07048 (Large).jpg
    27,5 KB · Wyś: 62
  • DSC07070 (Large).jpg
    DSC07070 (Large).jpg
    36,7 KB · Wyś: 84
  • DSC07071 (Large).jpg
    DSC07071 (Large).jpg
    39,1 KB · Wyś: 82
  • DSC07072 (Large).jpg
    DSC07072 (Large).jpg
    30,5 KB · Wyś: 70
  • DSC07077 (Large).jpg
    DSC07077 (Large).jpg
    45,1 KB · Wyś: 85
  • DSC07092 (Large).jpg
    DSC07092 (Large).jpg
    40,6 KB · Wyś: 58
  • DSC07096 (Large).jpg
    DSC07096 (Large).jpg
    46,4 KB · Wyś: 66
  • DSC07097 (Large).jpg
    DSC07097 (Large).jpg
    35,8 KB · Wyś: 64
  • DSC07098 (Large).jpg
    DSC07098 (Large).jpg
    35,6 KB · Wyś: 75
  • DSC07099 (Large).jpg
    DSC07099 (Large).jpg
    39,7 KB · Wyś: 71
  • DSC07100 (Large).jpg
    DSC07100 (Large).jpg
    44,8 KB · Wyś: 61
  • DSC07104 (Large).jpg
    DSC07104 (Large).jpg
    35,6 KB · Wyś: 74
  • DSC07108 (Large).jpg
    DSC07108 (Large).jpg
    43,8 KB · Wyś: 76
  • DSC07113 (Large).jpg
    DSC07113 (Large).jpg
    40,1 KB · Wyś: 72
  • DSC07114 (Large).jpg
    DSC07114 (Large).jpg
    40,9 KB · Wyś: 61
  • DSC07115 (Large).jpg
    DSC07115 (Large).jpg
    46,6 KB · Wyś: 94
  • DSC07116 (Large).jpg
    DSC07116 (Large).jpg
    52,3 KB · Wyś: 75
  • DSC07117 (Large).jpg
    DSC07117 (Large).jpg
    43,8 KB · Wyś: 64
  • DSC07126 (Large).jpg
    DSC07126 (Large).jpg
    28,7 KB · Wyś: 60
  • DSC07073 (Large).jpg
    DSC07073 (Large).jpg
    35,6 KB · Wyś: 99
  • DSC07076 (Large).jpg
    DSC07076 (Large).jpg
    37 KB · Wyś: 104
  • DSC07078 (Large).jpg
    DSC07078 (Large).jpg
    25 KB · Wyś: 72
  • DSC07074 (Large).jpg
    DSC07074 (Large).jpg
    33,2 KB · Wyś: 60
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Brawo Krzychu! Super opis i foto. Dzięki za przybliżenie tematu, bo jak wiesz nie wszyscy mogli być na Audio Show. Oczywiście mnie najbardziej się podobały 3 ostatnie zdjęcia:p
 

MarcinGD

New member
Krzysztof, pamietasz z czym graly te argony 7 od amphiona ? Dzisiaj mialy byc podobno 3-jki podlaczone, jestem ciekaw z czym je sparowali.
 

eddielublin

New member
Tia, wlasnie widze po pierwszej fotce, sluchowcy kurka wodna :D[/QUOTE]

Przepraszam bardzo, fotka zamieszczona przez Krzysztofa prezentuje doskonały system stereo z niestandardowym rozwiązaniem technicznym, tzn po dwie kopułki wypukłe na kanał :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wlasnie wrocilem z AudioShow, zaliczylem prezentacje Ken'a, wiadomo.
Tylko co z tego, jak jego prezentacja byla zagluszana dzwiekami wydobywajacymi sie z pokoju obok. Ken to zartobliwie skomentowal, usmiechnal sie i dalej prowadzil, ale mogli sie panowie obok na te 20min. powstrzymac z podkrecaniem.
Swoja droga, bardzo sympatyczny czlowiek. Chetnie rozmawial z ludzmi i pozowal do zdjec, nie umknal mi tez uwadze jego zloty iPhone z ktorego wysylal pliki ;)
Projektory Sony 4K, podobne, bardzo pozytywne odczucia. Przy takich przekatnych, to ma sens!
Z bardziej przyziemnych sprzetow, kino SONOS, oparte na soundbarze + sub + tylne, absolutna rewelacja.
Generalnie w kazdym (prawie) pokoju cos odsluchiwalem, napisze cos wiecej w wolnym czasie, a ta blondynka oczywiscie sie caly czas krecila, czesto ja lapalem na schodach miedzy pietrami ;)
Jestem tez pod wrazeniem jednej prezentacji z konwerterem na czele. Pietro bodajze VI.
Dokladnie ta (sorry za jakosc zdjecia, ale bylo ciemno a to tylko telefon)
 

Attachments

  • IMAG3150.jpg
    IMAG3150.jpg
    26,5 KB · Wyś: 67
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Krzysztof, pamietasz z czym graly te argony 7 od amphiona ? Dzisiaj mialy byc podobno 3-jki podlaczone, jestem ciekaw z czym je sparowali.
Właśnie nie pamiętam, bije się w pierś. Na prawde grało to więcej niż dobrze. Eddie też zwrocił na to uwagę.
Przepraszam bardzo, fotka zamieszczona przez Krzysztofa prezentuje doskonały system stereo z niestandardowym rozwiązaniem technicznym, tzn po dwie kopułki wypukłe na kanał :)
Panie równie chętnie co Ken Ishiwata pozowały do zdjęć ;) Niestety jedna czarna MILFka z prezentacji Kena była nieco mniej chetna, ale fotka niewyszła najlepiej.
Jestem tez pod wrazeniem jednej prezentacji z konwerterem na czele. Pietro bodajze VI. Dokladnie ta (sorry za jakosc zdjecia, ale bylo ciemno a to tylko telefon)
Pamietam ten pokój i prezentacje, lecz nie pamietam co to było.
Oczywiście mnie najbardziej się podobały 3 ostatnie zdjęcia:p
Takich eksponatów było więcej, ale te wydały mi się najbardzij interesujące ;)
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Faktycznie Sonusy nie grają tak jak kosztują i wyglądają też czułem lekki niesmak

Do Kena się nie załapałem nie chciało mi się czekać

Z dostępnych cenowo ogromne wrażenie zrobiły na mnie kolumny Audium

Warunki w Sobieskim rzeczywiście fatalne dziś w powietrzu oprócz zaduchu był jeszcze zapach wczorajszej wódy
W Goldenie całkiem inaczej

Krzysztof a to złoto z Focali próbowałeś zdrapać?
 

eddielublin

New member
do doskonałej prezentacji Krzysztofa dodam tytułem uzupełnienia kilka zdań od siebie:
Generalnie po wizycie na AS, przekonałem się do dwóch rzeczy, analogowe granie z gramofonu nie dla mnie. Po pierwsze składzik jazzowy jaki wybrzmiewał na prezentacji Sonusów Aida moim zdanie nie oddał zupełnie ich możliwości - zdecydowany minus
- Focal + Exposure absolutnie jestem na tak
- MA Silver10, potwierdziły klasę serii RX (zestawione z dzielonym systemem CA)
- Zeta + Acuphase - pewnie miałbym podobnie zdanie gdyby ktoś z gości nie podał płyty Depeche, ku uciesze mistrza ceremonii (dość tego symfonicznego grania), zabrzmiały rewelacyjnie
- GRAJ-END tu spędziłem najwięcej czasu ze wszystkich prezentacji :), i tak, o ile barwa dźwięku to nie do końca moja bajka to już przestrzenność była powalająca, tak to widzę. Muszę kiedyś jeszcze posłuchać czegoś z tej kolekcji z muzyką którą znam
- Amphiony 7L - rozumiem zdecydowanie zachwyt MarcinaGD, tylko nie pamietam z czym były zestawione :-(, i trochę moim zdaniem jak na tak małe pomieszczenie to były rozmiar za duże, mocno dominujący bas ale nie dudniący, po prostu było go za dużo
- w ********* mieli Vincenta którego chciałbym posłuchać, ale podłączony był tylko do prądu :-(, całe AS planowali grać zestawem ATC
Podobnie jak Krzysztof oceniam monitorki Paradigma
Zupełnie inaczej oceniam zestaw Dynaudio (biała sala), nie moja bajka w dziedzinie charakteru dźwięku, jedynie scena fajnie zaprezentowana
Pokój w którym zagościłem na dłużej to prezentacje Best Audio i Advance Acoustic. Po pierwsze nie było żadnych plumkaczy i ich dżezu i pijanistów :) tylko solidne rokowe granie tego czego chcieli goście a chcieli głównie rocka. Grał preamp + końcówka XA160 z monitorkami Audiovector, detalicznie dynamicznie rockowo, mieli też nowe integry tranzystorowe ale ku mojemu niezadowoleniu nie prezentowali ich w ogóle. W ofercie mają być na koniec roku - wariant optymistyczny.
- Atoll: była 200 z podłogówkami Equilibrium i pozostaje w pamięci jako kandydat do mojego zestawu.
- w pokoju gdzie gościł zestaw home cinema Denon podczas wizyty grał koncert Led Zeppelin z takimi fikuśnymi Dali (pomyliłem je z JBL-ami ale Krzysztof mnie naprostował) - już koncert gra u mnie z cedeka
- płyty w dość atrakcyjnych cenach
Wiele innych zestawów bym posłuchał gdyby nie rodzaj muzyki odtwarzanej
Jak coś sobie przypomnę to dopiszę.
A najszybciej wyszedłem z pomieszczenia w którym grały TAG-i z jakimś Chińczykiem
Generalnie impreza interesująca, potrzebna poza niedogodnościami przywołanymi przez Krzysztofa
Podsumowując
Muszę pojechać do Pabianic aby posłuchać hybrydy Vicenta
Poczekać na nowe integry Advance
Koniecznie Atoll
 
Do góry