Miniwieza Z Dvd ??

mihau78

New member
witam.ostatnio znalazłem takie cudo jak miniwieza z odtwarzaczem dvd, widzialem sony i philipsa. Napiszcie co o tym myslicie,bo przymierzam się do modelu Sony CMT-DX2D
. Akurat pasowalby mi do mojego pokoju,nie mam miejsca na glosniki od kina domowego. Cenqa troche spora jak na miniwieze bo ok. 1000 zł
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jeżeli wielkość odgrywa dużą rolę to proponuję JVC FS-XA1

105038_fs-xa1_e.jpg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
polecam znakomitą wieżę - nowy model

107821_ux-g68_e.jpg


Odtwarzanie wysokiej jakości dźwięku DVD-Audio• USB Host (2.0 Full-Speed)• Quick Portable Link • Wejście audio na przednim panelu• Odtwarzanie plików MP3/WMA/WAV/JPEG/MPEG-4(ASF)/DivX Ultra z płyt DVD-R/RW• Znaczniki ID3/WMA dla plików MP3/WMA• Dekodery Dolby Digital/ DTS (2 kanały)• Wyjście Digital Direct Progressive Scan• Funkcja Clear Voice • Headphone Surround • Sound Turbo II (tryb filmowy/ muzyka)• 3D-PHONIC• Odtwarzane formaty: DVD-Audio/Video, DVD-RW/-R/+RW/+R, DVD-ROM, MP3/WMA/WAV/JPEG, MPEG-4(ASF)/DivX • Tuner radiowy z RDS• Całkowita moc wyjściowa 120 W• 2-drożne głośniki: 12 cm głośnik niskotonowy/ 4 cm głośnik wysokotonowy• COMPU PLAY• Zegar/ 3 ustawienia timera/ funkcja sleep• Elektroniczna regulacja basów/ tonów wysokich

lub podany juz model
http://www.jvc.pl/product.php?id=FS-XA1E&catid=100019
 
R

rkoncki

Guest
miniwieza - szafa grajaca

witam,
mam typowe pytanie laika
Nosze sie z zamiarem kupna miniwiezy, ktora niekoniecznie musi wspolpracowac z tv - ale ma miec dwie inne cechy:
1. ma ladnie grac, 2. ma byc wygodna w tym sensie by pelnila role "szafy grajacej" - zawierajacej w srodku muzyke z wielu cd ( a ja sobie siedze i tylko naciskam guziki w pilocie ...)

i chyba sa dwie mozliwosci:
A. ladnie grajacy Pianocraft e810 z krazkiem dvd srodku "na stale"
na ktorym mam nagrane wszystko co lubie,
B. slabiej grajacy Kenwood k-501USB odtwarzajacy muzyke z karty SD (max 2GB, bitrate 128 lub 196) a takze z pendriva (ma USB).

O e810 podobno wiedza wszyscy :) , a to jest link do Kenwooda:
http://www.kenwood.eu/products/home/systems/compact_component/K-501USB/

Prosze o wasze opinie i moze odpowiedz takze na takie pytania ad PC:
1. jaki jest bitrate odtwarzania z dvd w e810? czy otworzy kazdy format (wma, mp3 - nagrane z duzym bitratem np 320) ?
2. jak wyglada nawigacja po takim duzym krazku z masa drobnicy (w Kenwoodzie nawigacja po pendrivie i SD jest bardzo sympatyczna - niemal jak w komputerze)
3. czy e810 obsluguje "dogrywalne" dvd ? (dvd-ram ??) czy tez trzeba usiasc raz z zgrac wszystkie chciane cd na dvd (ktory potem bedzie "twardym dyskiem").
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To juz lepiej zakup sobie Teac DR-H300 z USB , podłącz do tego pamięc flash z nagranymi utworkami i będzie śmigać.
 
R

rkoncki

Guest
KIKI- nie chce siegac po inny sposob myslenia ;) (planuje wydac ok 1.5kzl) i nie chce kupowac kina domowego. Chodzi tylko o stereo, jak wspomnialem wczesniej, bez koniecznosci uzywania telewizora przy nawigacji po dvd - stad pytanie jak jest w tym wzgledzie w przypadku Pianocrafta e810.
BLACKNINJA-TEAC ma byc alternatywa dla Kenwooda, ktory co prawda nie ma DVD, ale tez obsluguje pamiec flash (USB) i dodatkowo SD (czyli 2GB "w srodku"). Czy jest sens placic za zlacze HDMI ktore nie bedzie uzywane?

No to mamy trzy mozliwosci: Pianocraft e810 (DVD), Kenwood K-501USB (CD+USB+SD) i TEAC DR-H300 (DVD+USB) - pozostaje pytanie z ktorego z nich najrozsadniej zrobi "szafe grajaca"

Watpliwosci:
1. jakosc grania tych trzech wiezyczek
2. prostota obslugi "szafy"
3. jak ma sie bitrate Kenwoda (128 lub 192) wzgledem pozostalych dwoch zestawow? na ile jest to kluczowy parametr?
4. Konwerter D/A - tu jest "dziwnosc" - nie wiem jak sie ma
24-bit/8fs Burr-Brown (Kenwood) wzgledem 24-bit/192kHz (Pianocraft).
O TEACu nie mam informacji, ale domyslam sie ze tak jak PC)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kiedyś handlowaliśy kenwoodem i za dobrze tego nie wspominamy. Średnio wieże działały 2-3 lata, a później cuda z czytnikiem. Za nowy w serwisie kazali słono płacić.
 
R

rkoncki

Guest
Dzieki na info - usterkowosc to mocny argument by odrzucic Kenwooda, mimo ze kazdy sprzet umie sie zepsuc.
A wiec zostaja dwa (TEAC i PCe810).
Jakrozsadniej zrobic szafe grajaca (Flash czy DVD) ?
Jaka jest wygoda mawigacji po MP3 w obu modelach?
Ktory ladniej gra ? (na forach bryluje PC, o TEACu cisza).
I jeszcze o TEACu - sprzedawany jest z kolumnami Quadral 100 lub 200
(sam chyba nie) - jak maja sie te kolumny do kolumn PCe810?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jeżeli nie masz pamięci flesh to dvd szafa grająca dvd będzie tańsza.
Teac jest sprzedawany najczęściej z Quadralami ale występuje też sam.
 
Do góry