Czy warto zastąpić ampli kina wzmacniaczem stereo?

dzik87

New member
Witam,
posiadam ampli kina yamaha RX-V430rds,
Kolumny Dali Zensor 7. Muzyke odtwarzam z laptopa. Format FLAC i foobar2000.
Wszystko leci poprzez gniazdo słuchawkowe w komputerze do ampli.

Czy jeśli zainwestuje we wzmacniacz stereofoniczny + dac lub wzmacniacz z wbudowanym DAC i połączę komputer do DAC przez usb i do przetwornika wzmacniacz za pomocą RCA, będę słyszał różnicę w jakości dzwięku?

Na wzmacniacz chciałbym przeznaczyć do 5 tys. już razem z DAC. W co celować?

Muzyka jakiej słucham, elektronika alternatywna, rock.
 

mors111

Active member
Bez reklam
zdecydowanie warto , to niski model Yamahy , skok jakości będzie znaczny , tym bardziej że chcesz przeznaczyć "aż" 5kzł na sam wzmacniacz

a może by tak wysoki model amplitunera kina domowego w tej cenie lub amplituner + wzmacniacz ( 3kzł +2kzł ) niejeden pisał że różnica i tak będzie spora ?

a bym szedł w jeden porządny klocek KD jeśli masz resztę kolumn do KD
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Kupując nowy ampli już nie musisz łączyć Yamahy poprzez kiepskie łącze słuchawkowe,tylko będziesz strumieniowal muzykę z Foobara poprzez sieć.Znakomite rozwiązanie,ja tak też robię. Za trzy tysie to kupisz już porządny amplituner który zagra dużo lepiej niż ten niski model Yamahy.Ampli za tę pieniądze powinien mieć pre out.Jak będziesz chciał jeszcze poprawić dźwięk w stereo to sobie dokup wzmaka stereo z main in a najlepiej z Power Amp Dairect /żeby się zmieścić w budżecie to uzywka/ i masz super kino i stereo w drugiej opcji bez przepinania kabli.
 

collider

New member
Bez reklam
Jezeli nie interesuje cie KD a dobre stereo to zainwestuj w konkretny wzmacniacz. Zadne tam amplitunery lub hybrydy i inne polaczenia. Dobry klasowy wzmak stereo da ci pelna stysfakcje z dzwieku.
 

dzik87

New member
Nie używam kina. Mam tylko dwie kolumny Dali. Interesuje mnie tylko stereo, wiec chyba najlepiej wzmacniacz stereo kupić, tak?

Jakieś konkretne modele z DAC lub osobo jedno i drugie znacie?

Myslalem nad NAD 356 bee DAC oraz jakis Marantz + DAC.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli masz 2 kolumny to zdecydowanie wzmacniacz. Wybierz się na odsłuch. Zensory to popularne kolumny więc nie będzie problemu. Oprócz wzmacniaczy, które wymieniłeś posłuchaj Music Hall-a a35.2. Odsłuchiwałem z Zensor 7 i bardzo dobrze brzmiało takie połączenie. MH ma też w swoje ofercie DAC. Odsłuchałbym również wzmacniacze Atoll-a, Roksan-a, BC Acoustique, Exposure.
 

dzik87

New member
Jeśli masz 2 kolumny to zdecydowanie wzmacniacz. Wybierz się na odsłuch. Zensory to popularne kolumny więc nie będzie problemu. Oprócz wzmacniaczy, które wymieniłeś posłuchaj Music Hall-a a35.2. Odsłuchiwałem z Zensor 7 i bardzo dobrze brzmiało takie połączenie. MH ma też w swoje ofercie DAC. Odsłuchałbym również wzmacniacze Atoll-a, Roksan-a, BC Acoustique, Exposure.


Music Hall-a a35.2. , ma regulacje tonów i dac? Bo nie potrafię się doszukać tego w opisach w sklepach internetowych

Atoll, to ten model mialeś na myśli Atoll IN 100 SE ? Ma regulacje tonów?

Roksan , K2? chyba jest za mocny. 200 w przy 4 Ohm.

BC Acoustique , ten
BC Acoustique EX-322D? Wyższy model też wydaje mi się za mocny do Zensorów. Czy do 322D można podłączyć kabel USB od komputera?

Eposure, ten Exposure 2010 S2 Integrated Amplifier ? Regulację tonów ma?

Aha, mam okazję kupić nowego audiolaba 8200 a za 2,5. Jak on wypada przy tych wzmacniaczach z tego postu?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak chodziło mi o te wzmacniacze. Nie bój się mocy wzmacniaczy. Nikt Ci nie każe kręcić za bardzo potencjometrem. Z tych co wymieniłeś to regulację tonów na chyba tylko BC Acoustique. Nie jestem pewny co do Roksan-a K2. MH nie ma na pokładzie dac. Trzeba dokupić osobny. Chodziło mi o to że MH na w swojej ofercie zewnętrzne DAC.

Co do podłączenie do komputera to pewnie koledzy pomogą bo ja nigdy nie podłączałem. Słucham muzyki z CD. Z tego co pamiętam mógłbyś zastosować kabel jack/optyczny lub jack/coaxial. Do USB chyba jest potrzebny konwerter. Nie chcesz Cię wprowadzić w błąd.
 

eddielublin

New member
pełna zgoda, wzmacniacz powinien mieć tylko przycisk power, gałkę volume i selektor źródeł. Reszta to do niczego nie potrzebne gadgety :)
A nadmiaru mocy we wzmacniaczu raczej bym się nie obawiał, raczej braku...
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Music Hall-a a35.2. , ma regulacje tonów i dac? Bo nie potrafię się doszukać tego w opisach w sklepach internetowych

Atoll, to ten model mialeś na myśli Atoll IN 100 SE ? Ma regulacje tonów?

Roksan , K2? chyba jest za mocny. 200 w przy 4 Ohm.

BC Acoustique , ten
BC Acoustique EX-322D? Wyższy model też wydaje mi się za mocny do Zensorów. Czy do 322D można podłączyć kabel USB od komputera?

Eposure, ten Exposure 2010 S2 Integrated Amplifier ? Regulację tonów ma?

Aha, mam okazję kupić nowego audiolaba 8200 a za 2,5. Jak on wypada przy tych wzmacniaczach z tego postu?


Jak chcesz mieć regulację tonów oraz inne funkcje w tym HT Bypass to pomyśl o CA 851A. Mam w domu i sobie chwalę.
 

dzik87

New member
Jest tak dużo opcji, że nie wiem, od czego zacząć.

HK też brałem pod uwagę no i Xindaki, bardzo dużo modeli ma ta druga firma.

Trudny wybór.
 
Do góry