50 cali ale co :(

dawmac

Member
Witam
Spdzilm juz kilka dni i godzin na ogldaniu TV. Interesuje mnie cos o przekatnej 50 cali. Wazne aby oferowal jak najladniejszy obraz. Moze byc LCD, moze byc plazma. Cenowo - do okolo 30.000zl. Prosze o jakies rady, na co zwrocic uwage, jakie maja wady poszczegolne modele itd. Oczywiscie kieruje sie swoimi subiektywnymi odczuciami ale nie mam pojecia o technicznych parametrach w/w TV.
pozdr. dawmac

Edit Tuptus55: Aż się sam dziwię, że nikt nie dał ci bana za "Sprzęt Wszystko związane z HDTV oprócz wszelkiego rodzaju wyświetlaczy. Za umieszczanie wątków o LCD, plasmach itp, z miejsca będą bany! Odpowiednie działy znajdują się w kat. VIDEO!. Ban czasowy.
 

Kto_To_Jest

New member
dawmac napisał:
Witam
Spdzilm juz kilka dni i godzin na ogldaniu TV. Interesuje mnie cos o przekatnej 50 cali. Wazne aby oferowal jak najladniejszy obraz. Moze byc LCD, moze byc plazma. Cenowo - do okolo 30.000zl. Prosze o jakies rady, na co zwrocic uwage, jakie maja wady poszczegolne modele itd. Oczywiscie kieruje sie swoimi subiektywnymi odczuciami ale nie mam pojecia o technicznych parametrach w/w TV.
pozdr. dawmac
Plazma Pioneer pdp 5000 będzie chyba bezkonkurencyjna....
 

dawmac

Member
Popelnilem blad podczas pisania postu. 30.000zl mam na cale kino - TV + amplituner + DVD + kolumny. Na sam TV planuje przeznaczy +- 15.000zl.
pozdr. dawmac
 

Romanoff

New member
Koniecznie sprawdż w akcji najwyższy model Philipsa 50pf9631d, gra BARDZO ładnie.Przy tym oferuje cos czego nie ma konkurencja czyli Ambilight.w kwestii obrazu to najwyższa półka.Odwzorowanie czerni,wszystkich kolorów,w dodatku posiada Digital natural Motion ,co w znaczny sposób poprawia ruch na ekranie-jest niesamowicie płynny.Co wiecej ten telewizor potrafi nawet ze zwykłego dvd zrobić obraz niemalże HD dzieki Pixl Plus 2HD.Oczywiście sprawdz tez Pioneera,a jak znajdziesz to równiez Hitachi 55pd9700(55")

Pozdrawiam
 

dawmac

Member
Tak si jeszcze zastanawiam dla odmiany nad LCD SONY KDL-52X2000AEP. Jak wyglada w porownaniu z w/w plazmami ? Jesli warto dolozyc troche grosza a miec urzadzenie na najblizsze chocby dwa lata to mam taka mozliwoac. Najwyzej reszta kina poczeka :)
pozdr. i dzieki za info
 

jarwisz

New member
Bez reklam
oczywiście wszystkich bije Pioneer PDP-5000EX
ale zastanów się nie nad KDL-52X2000AEP tylko nad SHARP LC-52XD1E
jest na pewno jak nie lepszy od KDL-a a na pewno tańszy i masa kasy Ci zostanie na pozostały sprzęt

pozd
 

dawmac

Member
Dzikuje za wszstkie sugestie. Aby nie zasmiecac forum zadam pytanko jeszcze jedno tutaj :) Z tego co sie zorientowalem moj budzet nie wytrzyma calego kina domowego :) Pozostane przy zakupie dobrego TV ( moze uda sie uzbierac na pionera ) i chce kupic DVD. Zalezy mi na odtwarzaczu ktory szybko sie nie zestarzeje i oferuje HDMI w standarcie 1.1. Moze DENON DVD-A1XV ale nie wiem czy wart jest az takiej kasy. Moze Marantz DV-2S2, a moze cos za rozsadniejsze pieniadze a rownie dobre.
pozdr. dawmac
 

dawmac

Member
Po kilku godzinach kombinownia zdecydowałem sie na 50 cali - chce kupić coś taniego aby przeczekać kosmiczne ceny na plazmy w full HDTV i na jeszcze lepsze LCD :) Poniżej podaje liste na co moge sobie pozwolić - prosze o jakiekolwiek informacje co jest najciekawszym wyborem:
1. Philips 50PF7320A - cena ok. 8500zł
2. LG 50PC1DA - cena ok. 8500zł
3. Samsung PS50Q7HD - cena ok. 9000zł - wedłóg WHAT HI-FI BEST TV 50in +
4. Samsung PS-50 C 7 H - cena ok. 9500zł
5. Samsung PS-50C7HX - cena ok. 9500zł
6. Samsung PS-50Q7H - cena ok. 9500zł
7. Philips 50PF5320 - cena ok. 9800zł
8. LG 50PM1MA - cena ok. 9800zł
9. Philips 50PF7521D - cena ok. 9900zł
10. Philips 50PF9967D/10 - cena ok. 9900zł
11. Philips 50PF9967 - cena ok. 10000zł
12. Fujitsu Siemens MYRICA P50-2 - cena ok. 10000zł
13. LG 50PC1RR - cena ok. 10000zł
14. LG 50PC1R - cena ok. 10300zł
15. LG MZ50PM3MA - cena ok. 10300zł
16. LG 50PM1M - cena ok. 10500zł
17. LG RZ50PX4D - cena ok. 10800zł
18. LG 50PZ13 - cena ok. 11000zl
19. Panasonic TH-50PX60U - cena ok. 11000zł
20. LG 50PX4R - cena ok. 11000zł
21. Philips BDH 5021V - cena ok. 11200zl
22. Thomson 50DLY645 Silver - cena ok. 11200zł
23. Samsung PPM50M5H - cena ok. 11500zł
24. Philips 50PF9631D - cena ok. 11600zł
25. Pioneer PDP-507XD - cena ok. 12000zł
26. NEC 50XM5 - cena ok. 12000zł
27. Sony FWD50PX2S Silver - cena ok. 12000zł
28. Sony FWD50PX2S Silver - cena ok 12.000zł

to tyle :) jesli ktoś ma jakiekolwiek informacje na + lub - któregokolwiek TV to bardzo proszę. Drogą eleminacji pozostawie ten co wypadnie najlepiej.
pozdr. dawmac
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
bo się może okazać że po tygodniu musisz kupić lampę za 1400zł która nie wchodzi w gwarancję a sama pociągnie tylko 8000 godzin.Sam 3LCD jest OK.

pozd
 

Ru$lan

New member
jarwisz napisał:
bo się może okazać że po tygodniu musisz kupić lampę za 1400zł która nie wchodzi w gwarancję a sama pociągnie tylko 8000 godzin.Sam 3LCD jest OK.
pozd
Po pierwsze KDS nie jest wykonany w technoligii 3LCD tylko SXRD a to drobna różnica.
Po drugie skąd taka obawa odnośnie lampy?
Miałeś kiedyś tv tylnoprojekcyjny i spotkało Cię coś takiego?
Tak się składa, że w mojej karierze mam już drugi taki tv ( nie dlatego, że coś się zepsuło tylko stwierdziłem, że 42" to za mało i zmieniłem na 50" ) i jakoś do tej pory nie miałem i nie mam problemów z lampą.
 

saltom

New member
ciekawy wykaz i cennik! pomocny w prowadzonej eksploracji rynku!

dziekuje!

ale Loewe tam nie ma na wykazie :) no tak przeciez wiem dlaczego :)

serdecznie pozdrawiam

saltom
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Ru$lan napisał:
Miałeś kiedyś tv tylnoprojekcyjny i spotkało Cię coś takiego?

co prawda nie miałem - ale mało brakowało a miałbym 55A2000.
Jednak zatelefonowałem do serwisu Sony z pytaniem jak to jest z tą lampą to mi odpowiedzieli że nie obejmuje jej gwarancja a na drugie pytanie -
"w jakim rekordowym czasie padła lampa w 55A2000" - UWAGA = 8dni od zakupu zgłosił się klient z reklamacją - oczywiście jej nie uwzględnili i musiał zapłacić.
Ja wiem że to extremum ale też się może przydażyć jak ktoś nie ma szczęścia.
I między innymi dlatego jest gwarancja - a tu nie.

pozd
 

saltom

New member
50" ale co? ... mysle ze nie of topic ale czy nie warto pomyslec juz przy tej wielkosci o projektorze? chyba ze nie ma mozliwosci jego zastosowania ale przeciez nie bedziesz wiecznie ogladal TV a mysle ze czesciej DVD ( jak czytam w wielu postach czesto odbiornik podlaczany do PS, XBOX itd )

poza tym takze do projektora mozna podlaczyc sygnal TV.

jestem ciekawy dlaczego az 50" i dlaczego nie myslales o projektorze.

serdecznie pozdrawiam

saltom
 

dawmac

Member
saltom napisał:
50" ale co? ... mysle ze nie of topic ale czy nie warto pomyslec juz przy tej wielkosci o projektorze? chyba ze nie ma mozliwosci jego zastosowania ale przeciez nie bedziesz wiecznie ogladal TV a mysle ze czesciej DVD ( jak czytam w wielu postach czesto odbiornik podlaczany do PS, XBOX itd )
saltom napisał:

poza tym takze do projektora mozna podlaczyc sygnal TV.

jestem ciekawy dlaczego az 50" i dlaczego nie myslales o projektorze.

serdecznie pozdrawiam

saltom


I masz racje !! Po kilku dniach kombinowania zostało postanowione - jako TV Samsung WS-32Z419P do tego stare DVD aby cówrka mogła jakąś bajke sobie obejrzeć i do ogladania "codziennej" TV. Wczoaj widziałem obraz z projektora InFocus IN76 - king kong z DVD i było naprawde super. Miałem kiedyś SONY VPL PX10 ( chyba nie przekręciłem nazwy :) ) i zawsze tęskniłem do projektora. Później pół roku czasu była plazma 42 cale ale to nie to samo co projektor. Od kilku miesicy mieszkam w Anglii i urzadzam od nowa "kino domowe" Z Projektorów zastanawiam się nad albo InFocus IN76 albo Panasonic PT-AX100. Jednak z tego drugiego nie widziałem obrazu. Pisałem do kilku firm co zajmują się projektorami i bardzo chwalą a to Optoma HD72i a to Mitsubishi HC3100 ( obraz podobno prawie 3D i zaj.... czerń ) Na codzień nie mam możliwośći porównania tych ptojektorów więc jak kroś miał możliwość ich oglądania to bardzo prosze o informacje lub inne propozycje. Co ciekawe wiele osób mówi że Toschiba HD DVD wcale nie ma lepszego skalera od HD DVD Toschiby - prawda to czy fałsz :)
Jak ktoś ma jakieś ciekawe propozycje to prosze pisać.
pozdr. dawmac
 

saltom

New member
Twoje zapytanie o 50" jest ciekawe o tyle takze i dla mnie gdyz stoje przed dylematem co teraz? ( moj tv Loewe ze wzgledu na koszty naprawy nie zdecyduje sie naprawiac! )

kupic plaski odbiornik?
kupic projektor?

dwa tygodnie temu pozyczylem Epson EMP 821 ( mowi sie o nim jako "na prezentacje w firmach" ). Przyznaje ze chetnie wlaczylem aby zobaczyc sam efekt "duzego ekranu w domu" Przyznaje ze super sprawa!

Bede szukal raczej projektora tylko dylemat jaki?

na chwile obecna sledzie rozne informacje o projektorach ale jak bedzie ktos mial jakies sukgestie gdzie ciekawe info znajde z gory dziekuje!

serdecznie pozdrawiam

saltom
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Nowy projektor Panasonic'a ma bardzo dobry obraz, nie da się tego porównać z żadnym telewizorem. Pamiętaj jednak, iż do takiego rozwiązania potrzebne jest ciemne pomieszczenie, nawet przy skromnym oświetleniu obraz ulegał drastycznemu pogorszeniu.

Ten model projektora na pewno będzie świetnie działał z sygnałem HD.
 

saltom

New member
Panasonic? prosze o podanie symbolu ...
chetnie poczytam cos wiecej, poszukam porownan, opinii, ocen, rankingi itd moze jest ktos kto ma i poznal zalety i wady tego Panasonica?

zdaje sobie sprawe co do wymagan w kwesti zaciemnienia, ekranu itp

jednak dojrzewa we mnie ciekawy pomysl na stylowe kino z projektora :)

serdecznie pozdrawiam

saltom
 
Do góry