50 cali ale co :(

dawmac

Member
Ja troszke popytałem i może to troszkę nie ferr podawać info od różnych firm ale nazw ich nie podam więc chyba może być - trzeba sobie pomagać na forum :) Nie wiem na ile obiektywne są te informacje bo sa to maile od firm które zajmują się sprzedażą konkretnych marek:
1.
Oto kilka sugestii:
- Optoma HD72i – demo. Okazja cenowa, kilka razy był prezentowany, Pełna gwarancja i serwis – 3 lata.
Zarówno w stosunku do Panasonica jak i InFocusa będzie miał dużo lepszą czerń. Będzie ona niżej schodziła, bez sztuczek związanych z dynamicznym IRIS-em (jak to robi Panasonic).
Ponadto, co ważne, projektor jak na kinowy jest jasny, ale stosunkowo dobrze kontroluje czerń.
Cena: 8.180 zł brutto

- Mitsubishi HC3100
Ma lepszą ilość detali, szczegółowość w ciemnych scenach. Obraz jest szybszy i zwinniejszy w stosunku do pozostałych projektorów. Świetne wykonanie jak na tą cenę. Bazuje na najlepszym chipsecie z wszystkich wymienionych modeli – DarkChip3. Jako jedyny z nich generuje obraz przestrzenny, można powiedzieć nawet, że 3-wymiarowy.
Najwyższa klasa z wymienionych, najbardziej zaawansowany technologicznie.
Możemy zaoferować za 10.450 zł brutto

- Infocus IN76 – tego Pan już zna
Cena: 9910 zł brutto

Generalnie te 3 preferowałbym względem Panasonica AX100.

2.
Projektory 1080p rozpoczynają się od 17.500 zł za projektor Mitsubishi HC5000.
Przy czym to projektor LCD i z dynamiczną przesłoną.

Projektory DLP rozpoczynają się od 28.000 zł – Optoma HD81.
To są najtańsze projektory 1080p w swoich kategoriach.

Nie wiem, jakim pomieszczeniem i ekranem Pan dysponuje, ale generalnie obraz z dobrego projektora bije na głowę wszelkie telewizory.
Czy jest odczuwalna przesiadka z 720p na 1080p, to zależy…

W głównej mierze od wyświetlanego materiału, warunków projekcji, ustawień, no i jakie urządzenia ze sobą porównujemy.
Często dobre 720p (klasy D35 – 21.100 zł) dużo bardziej się podoba od LCD 1080p. Dobre 720p będzie dawało lepszy obraz niż kiepskie 1080p.
Każdy producent inaczej podchodzi do tematu i inaczej projektuje swoje urządzenia.

IN76 względem HC3100 będzie generował spokojniejszy i bardziej opanowany obraz, bardzo poprawny, ale bez tak widocznej głębi, 3-d i tak dobrej czerni.
Nie będzie taki szybki i zwrotny jak w HC3100. Pod tymi względami na pewno wypadnie gorzej.

3. Panasonic PT-AX100 to sluszny wybor - cena brutto: 5729zl.

4. Polecam 2 projektory OPTOMA
Najtańszy HD70 - za 5150 zł
oraz model HD72i za 7800 zł
istnieje możliwość dokupienia uchwytu za 200 zł
Projektory na matrycy 720p, 3 lata gwarancji i 1000 godzin na lampę.
Faktura VAT.


Nie wiem czemu praktycznie nikt nie poleca InFocus IN76 jako tego najciekawszego wyboru. Projektor ten otrzymał wszystkie możliwe wróznienia EISA, WHAT HI FI itd. itd a cena jego jest już wokolicach 1000 funtów.

Może ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe sugestie i jakies info to bardzo proszę. Jak sobie porównywałem ceny np. SONY KDS 70cali z dobrym projektorem który oferuje obraz dwa razy większy to jak ktoś lubi duży obraz to projektor to najlepsze rozwiązanie. Ma swoje wady jak każda technologia ale duży ekran + super klimat jak dla mnie aktualnie sa numer jeden.

pozdr. dawmac

 
Ostatnia edycja:

dawmac

Member
Dzisiaj kupiłem wszystkie możliwe gazetki odnośnie tematyki HD TV itp. jakie sa dostępne w Anglii. Uzbierało się tego sporo :) I we WSZYSTKICH !! projektor IN FOCUS IN76 ma maksymalne notowania i wszędzie jest The BEST. Nie wiem czy to jakaś zmowa ale może coś w tym jest, może jest naprawdę ok. Później Panasonic PT-AE900 i Panasonic PT-AE700. Oczywiście mowa o projektorach w cenie około 1500 funtów. Są zabawki po 10.000 funtów i więcej ale jak dla mnie niedostępne.
pozdr. dawmac
 

scott

New member
dawmac napisał:
Polecam 2 projektory OPTOMA
Najtańszy HD70 - za 5150 zł
oraz model HD72i za 7800 zł

HD70 to juz historia. 8 bitowe przetwarzanie w HD70, brak przesuwania obiektywu (lens shift), spory szum. podobnie choc lepiej w HD72i. InFocus76 jest porównywalny z HD72.

Rozwaz Mitsu HC5000 i Panasonic AX-100, kazdy ma swoje zalety i przystepna cene.
 

dawmac

Member
Z projektorem mam kurde jeden problem. Mam córke 2 letnia i nasz lekarz mówi że projektor nie jest wskazany. Są zbyt duże równice oświetlenia, obraz jest zbyt "przytłaczający" dla dziecka. Wywiera na nim zbyt duże wrażenie, wyzwala zbyt dużo emocji. Co o tym sądzicie ??
Bardzo lubię spędzac czas ze swoją córeczką i ogladanie fajnej bajki to sama przyjemność ale jak ma to mieć zły wpływ to dziekuje.

pozdr. dawmac
 

scott

New member
dawmac napisał:
Mam córke 2 letnia

To jest problem.

Ale i tak jesli ustawisz projektor blisko ekranu, bedziesz mial dwie rzeczy: po pierwsze dziecko nie uszkodzi ekranu plazmy czy LCD (odpada stres jednej i drugiej strony), a po drugie obraz bedzie mniejszy, gestszy i jasniejszy, trzeba pamietac, ze im wiekszy ekran tym rozproszenie swiatla a tym samym spadek jasnosci jest wiekszy.

PS. Problemem nie jest oczywiscie samo posiadanie córki, tylko wplyw telewizji na rozwój dziecka. Im wiecej rzeczy, przy których nie musi myslec intelektualnie, typu tv, tym gorzej. Znam czlowieka, który dla syna pozbyl sie calkiem telewizora.
 
Ostatnia edycja:

dawmac

Member
scott napisał:
To jest problem.

Ale i tak jesli ustawisz projektor blisko ekranu, bedziesz mial dwie rzeczy: po pierwsze dziecko nie uszkodzi ekranu plazmy czy LCD (odpada stres jednej i drugiej strony), a po drugie obraz bedzie mniejszy, gestszy i jasniejszy, trzeba pamietac, ze im wiekszy ekran tym rozproszenie swiatla a tym samym spadek jasnosci jest wiekszy.

PS. Problemem nie jest oczywiscie samo posiadanie córki, tylko wplyw telewizji na rozwój dziecka. Im wiecej rzeczy, przy których nie musi myslec intelektualnie, typu tv, tym gorzej. Znam czlowieka, który dla syna pozbyl sie calkiem telewizora.

Fakt, że projektor można blisko ustawić ale posiadanie projektora dla ekranu 50 - 60cali ?? nie wiem jak to będzie wyglądać i jak blisko musi być projektor ekranu. Ma to sens ?
 

scott

New member
dawmac napisał:

Pewnie. Jak bedziesz ogladal sam - ustawisz dalej. I juz.
Poza tym to co juz pisalem. odpalenie prajektora to wydarzenie, specjalna procedura, niezapomniane chwile. Wiem cos o tym : ))
A jak projektor pójdzie spac to i problemu nie ma : )))
 

dawmac

Member
Przestawianie projektora to nie jest prosta sprawa. Miałem SONY VPL PX10 iaby ustawić wielkość obrazu do ekranu musiał stać w odpowiedniej odległości od ekranu +- 1 m. Rozwijanie ekranu 2,5m aby wyświetlać na nim 40 cali a już widze jakie będą na nim malunki jak nie zwinę go w porę :) Dyskutowałem z żona i niestety albo i stety będziemy musieli kupić coś "normalnego" i dużo przemawia za SONY KDS 50 albo 70. Jutro jade takie cosik ogladać.

Jest gdzieś info o SONY KDS ? Jakoś wyszkiwarke nie może nic znaleź.

pozdr. dawmac
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Dobrze najpierw określić warunki jakimi dysponujesz - aby wyróżnić konkretne modele bądź je odrzucić.
Jaką masz odległość od ekranu ?
jaki sygnał do podłączenia?
jakie urządzenia do podłączenia?
jakimi złączami ?
jakie oświetlenie pomieszczenia ?
Jaka klasa cenowa, bo skaczemy - od 8.000 do 20.000 zł / a przecież to nie wszystko jedno/ ?
ile osób zasiada przed telewizorem ?
jaki miałeś telewizor?
jakie masz potrzeby techniczne?
czy masz już swojego faworyta?
Czy będziesz korzystał z komputera do współpracy?
pozdrawiam
 

dawmac

Member
kiki >> witam
Dobrze najpierw określić warunki jakimi dysponujesz - aby wyróżnić konkretne modele bądź je odrzucić.


Jaką masz odległość od ekranu ?
- odległość od 2 metrów do 5,5 metra

jaki sygnał do podłączenia?
- HD

jakie urządzenia do podłączenia?
- HD DVD, BLU RAY, SKY HD, XBOX

jakimi złączami ?
- HDMI, takimi co zaoferują najlepszy obraz

jakie oświetlenie pomieszczenia ?
- dowolne, możliwość zasłonięcia okien

Jaka klasa cenowa, bo skaczemy - od 8.000 do 20.000 zł / a przecież to nie wszystko jedno/ ?
- od 8000zł do 30000zł ( otrzymanie rat w Anglii polega na okazaniu karty kredytowej i jakiegoś rachunku i prawa jazdy.

ile osób zasiada przed telewizorem ?
- żona , ja i cóka dwu letnia

jaki miałeś telewizor?
- TV 32 cale Panasonic, projektor SONY VPL PX10, Plazma LG 42 cale

jakie masz potrzeby techniczne?
- ?? FULL HD + HI END ze świata HD TV

czy masz już swojego faworyta?
- tak, albo projektor InFocus IN76, albo SONY KDS55, albo plazma 50cali

Czy będziesz korzystał z komputera do współpracy?
- nie

pozdr. dawmac
 

dawmac

Member
Dzisiaj się najeździłem po sklepach i nic - ani jednej szuki SONY KDS55 !! Było wszystko - nowe SHARPy, nowe Panasonic itd. ale ani jednego SONY KDS. Większość sprzedawców mówiła że mogą sprowadzić żaden problem jak chce kupić ale wtedy zakup w ciemno !! Na ekspozycjach nie mają bo sie lampy wypalają i bardzo mało się tego w Anglii sprzedaje. Nigdzi nie można było nawet zamówić SONY KDS 70 !! a w Polsce na allegro są :) Co ciekawe w wielu sklepach opis polega na - SAMSUNG 42 cale i cena - nawet nie pisza modelu !! bo i po co - ktoś przychodzi do sklepu patrzy który mu się podoba i kupuje a jaki to model i jakie ma parametry to angola nie obchodzi bo po co sobie tym głowe zawracać :) No cóż może i tak łatwiej i mniej stresujące są takie zakupy.
Może ktoś coś napisac o KDS55 w porównaniu z jakąś plazmą albo LCD.

Jedna żecz mnie tylko dzisiaj powaliła - filmy z Blu Raya na Panasonic TH-65PX600 . Myślałem na początku że to film animowany :) Zero pikseli, obraz super ale cena też niezła.

pozdr. dawmac
 

dawmac

Member
byłęm dzisiaj w kilku duzych sklepach RTV i :
1. TYLKO PLAZMA !! żadne LCD nie dorównuje jakością obrazu plaźmie. Co z tego że na statycznych relkamówkach LCD ma ładniejsy obraz jak na szybkim teledysku chrzani się obraz. Wyglada to beznadziejnie. Nawet na programach HD z SKY HD podczas szybkiego filmu ( pościg lwa za antylopą) LCD wysiada.
2. sprawa przemyślenia - 42 cale - około 1000 funtów - 50 cali około 2000funtów. Nie wiem czy nie zdecydować się na 42 w celu przeczekania aż ukażą się plazmy full hd w normalnych cenach :)

Po analizach i oględzinach:
1. projektor odpada - zły wpływ na dziecko ( za duży obraz, ciemne pomieszczenie do oglądania itp. )
2. Sony KDS - odpada - zbyt słaby obraz jeśli są nieodpowiednie konty pionowe. Aby moja córka mogla mieć normalny obraz musiał by stać TV na podłodze :) a wtedy widze jak by wyglądał ekran :) Jeśłi będzie stał wyżej to mało co zobaczy stojąc kilkanaście centymetrów niżej. Sprawdzałem w sklepie na SONY KDF :)
3. LCD - po ogledzinach kilkudziesięciu TV - technologia LCD odpada jęsli mowa o TV 42 cale i więcej. W przypadku 32 cali ok ale to nie jest to co mnie interesuje.
4. Tak więc plazma - 50 cali i jako faworyt LG 50PC1DA ( super czerń i fajny obraz) i SAMSUNG PS50C7HDX ( ewentualnie 42 calowe odpowiedniki ) . Nie znalazłem żadnego konkurenta dla tych TV. Problem jeden mały - w sklepach internetowych sa tansze o 300 - 400 funtow od sklepów ale trzeba płacić kartą z góry. Mam obawy czy nie jest to zbyt rysykowne i muszę się nad tym zastanowić.


pozdr. dawmac
 

bastet

New member
a jesli by wybierać pomiędzy :(
- Pioneer PDP 507 XA
- Fujitsu P 50 XHA
-Hitachi 55 PD 9700

Sharp 46 XDE
LOEWE Individual 46’ Compose Full-HD+
 

darek_k

New member
Mam podobny dylemat
Panasonic 50pv60 był moim favorytem ale MAX 720 i nie ma wbudowanej obslugi 1080i

Kiki napisał aby zwrócic uwage na Pionnera i Philipsa
i co ciekawe Philips wypuscił niedawno najnowszy 50" - 50PF9631D
http://www.consumer.philips.com/con...&proxybuster=PPEFR3VN5PVHPJ0RMRCSHP3HKFSESI5P
szykałem i nie ma jeszcze o nim opini na świecie, a ogólnie sa pozytywy

Z Pionnera flagowy model PDP507 niby najładniejszy obraz ale na minus cena plus trzeba dokupić głosniki.

Reasumując:
Panasonic - nie ma obsługi sygnału 1080i
Philips i Pionner - Obsługiwane są sygnały 720p oraz 1080i przy 50 i 60 Hz, a pionner nawet 1080p.

Pytanie jaka jest jakość prezentowanego obrazu dla tych plazm, bo to że przyjmują taki sygnał nic nie znaczy biorąc pod uwage że wszystkie mają taką sama rozdzielczość.



1) Co do plazmy LG 50 to na forum sporo osób ma problem z obrazem pzry słabym sygnale SD
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=394827
 
Do góry