50 cali ale co :(

dodge_dvb

New member
Skuszony 5 letnią gwarancją + darmowy montaż oraz brakiem w/w Panasonica w hurtowni oglądam tv na Sony 52w4000 i choć nie jest pozbawiony wad(czasem doskwiera brak 100Hz) to jestem zadowolony.

Przy okazji dodam, że odbiór sygnału z anteny "siatkowej" przeszedł moje oczekiwania - po włączeniu wszystkich ulepszaczy jest super(mowa tu o trybie analogowym). Z tej samej anteny w trybie cyfrowym (tuner dvb-t) w odległości ok 3m trzeba oglądać na siedząco..., żeby się nie przewrócić z wrażenia - wypas!
 

ov_darkness

New member
To się przywitam (Dzień Dobry) i podepnę do tematu:

Dystans: ok. 3.5-4m, ściana na przeciwko okna (ok 4.5m)
Przewidywane zastosowania:
1. Ekran do kompa
2. filmy SD/HD (z kompa)
3. konsola (Xbox360)
4. TV (Aster)

Przekątna: raczej nie poniżej 50" (chyba, że szanowne gremium podpowie inaczej)- maksymalnie ~83" (tyle mam miejsca na ścianie)

Wersja 1:
Plazma Panasa 52"

Wersja 2:
mały TV na uchylnym ramieniu (boczna ściana), powiedzmy 37"
i projektor (Optoma HD75, SANYO PLV-Z5, możePLV-Z700)

Przede wszystkim chcę mieć dobry sygnał z PC. To będzie ok. 80-90% zastosowania tego ustrojstwa.
 

Delta

New member
To się taż przywitam i nie będę zakładał nowego tematu:

Dystans: ok. 4m, ściana pod kątem prostym w stosunku do okna. Okno południowy wschód czyli po 11-13 godzinie słońce nie zagląda
przewidywane zastosowania:
1. Telewizja UPC cyfrowa z dekodera z HD po HDMI+ programy z nagrywarki
2. DVD po EURO
3. W przyszłości BR
4. Filmy z USB jeśli się da

I nic Więcej!

Przekątna: 50 cali lub 52

Możliwości kasowe powiedzmy od 6 do 8,5 tys

Telewizor Full HD z USB i jeśli się da to z WIFI (może będzie miało jakieś zastosowanie kiedyś)

I teraz co za to kupić. Jakiś LCD SONY np KDL-52Z5500??? Czy moze jednak plazmę tylko jaką??

Z góry dzięki za opinie!!
 

Malooootki

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co kupić??

Witam,

Jestem na etapie zakupu Tv. Naprawde nie ma dla mnie znaczenia czy bedzie to plazma czy LCD, poprostu szukam dobrego urzadzenia do tv sat i PS3 tak wiec tylko i wylacznie 1080p mnie interesuje.
Znajomy zaproponował mi nastepujace modele (przy czym odradzal plazme na zasadzie: eee, plazmy to nie bierz, stare to jest i zre duzo pradu)
Samsung seria b530
Panasonic c10 lub x10 ale wiem ze nie maja full HD wiec chyba tutaj s10
Sondy KDL 40P 5500 lub 5600

Co sadzicie o tych propozycjach? a moze dodacie cos od siebie?
Podaje informacje o ktore prosicie:
> odległość od ekranu - po przekatnej pokoju o wymiarach 3,2x3,4
> jak słońce świeci w pokoju - "prawa" sciana z duzym oknem, mozliwe zasloniecie roleta
> Jak duży jest pokój - j.w.
> jaki masz obecnie telewizor LCD Samsung 19" i Plazma LG 42"
> jakie programy najczęściej oglądasz - tv sat. cyfra+ (SAGEM) sport, filmy, muzyka
> więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - w tygodniu wieczorem, weekendy zalezy od wolnego czasu
> preferowana wielkość telewizora - 37-42"
> preferowana marka - brak upodoban
> czego nie lubisz w telewizorach - zbednych bajerow ktore podnosza cene a nie funkcjonalnosc TV
> jakie urządzenia będą podłączone - PS3 i tv sat. ale nie wiem jeszcze jaki poniewaz umowa z cyfra konczy mi sie w styczniu i wtedy zapadnie decyzja jaka platforme wezme
> ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - zalozmy ze 50/50
> jakimi złączami - obecnie EURO ale pozniej tylko i wylacznie HDMI
> jaki masz sygnał - tv sat. cyfra +
> ile programów HD - na razie 0
> ma stać czy wisieć - wisiec na specjalnym stoliczku
> jaka klasa cenowa - 2500-2700 PLN

Z gory dziekuje za pomoc.
 
Do góry