jaki kupić

max.t

New member
chciałbym sie was zapytać bo chciałbym kupić lcd lub plazme , ale do 5000pln
interesóją mnie wasze opinie naten temat, a chciałbym do świąt kupić,
dzekuje z góry !?
 
Ostatnia edycja:

tomek27

New member
Panasonic 32LX60 jest do 5000 tys i to jeszcze ciepla nowosc--mam ten sam problem co ty tez kupuje a ten tv awansowal u mnie na 1 miejsce pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dziś kilka godzin spędziliśmy z tym LCD Panasonica /32" LX 60/
Byli też sympatycy z forum.
1. Prezentuje się nad wyraz nowocześnie.
2. Część regulacji jest przeniesiona na górę
3. Podstawka obrotowa
4. Łatwe podłączenie z tyłu.
5. Nowe matryce - 8 ms
Obraz podłączony z różnych źródeł . Bardzo dobre kąty boczne ustawiają ten telewizor w roli faworytów w grupie cenowej /do 5000 zł/
Pal - zwykła antena dachowa - odległość 1, 5 metra i nie widać siateczki na ekranie . Czerń znacznie lepsza niż wiele konkurencyjnych telewizorów .
Jeden z ogladających przyszedł po LG - na który był wyraźnie zzdecydowany - a wyszedł z LCD Panasonica.
Znakomicie daje sobie radę z wrażeniem głębi obrazu ,odcieni czerni ,
i smużeniem. Połaczenie po HDMi z HDTV - wyraźnie ostrzejszy obraz niż stojące obok LCD po komponencie.
I znów trzeba było użyć pilota do dobrego ustawienia obrazu.
Kolory są nasycone.
ważne - test robiony przy pełnym oświetleniu słonecznym.
Licząc cenę do jakości - bardzo dobry wybór.
pozdrawiam
 

tomek27

New member
kiki a jak po podłaczeniu kompa ,bo jak tez ok to zaraz go zamawiam aha opisz jakie ma dodatkowe bajery czy ma np pip pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
z kompa gra bez problemów .
FUNKCJEMultiplikacja okien obrazuPATQ-LinkjestKontrola proporcji obrazuAuto/16:9/14:9/dopasowanie obrazu do ekranu/4:3/Zoom1/Zoom2/Zoom3Ekranowe menu dostępne w wielu językach23 języki Timer wyłączającyjest

tu masz funkcje

Ale temat dotyczy plazm do 5000 zł .
Najlepiej wypadają
Philips 3320 i Samsung 42 V 6
pozdrawiam
Krzysztof
 

lolo212

New member
Ja mam podobny problem

Ja też chce kupic telewizor. Jestem w tym temacie zielony. Na co mam patrzeć? zwykły płaski czy slim? mam ok 2000 zł. Telewizor potrzebny jest do salonu! Pomocy!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
kup sobie zdecydowanie dobry 32 CRT Sharpa , JVC , Thomsona, czy Philipsa. Bedziesz super zadowolony - tym bardziej że są obecnie na wyprzedaży za 1/3 ceny
 

lolo212

New member
A z pośród tych telewizorów który byś mi polecił i dlaczego? Co powiesz o takich modelach: Daewoo dtf 2950k, Samsung cw 292509ts?
 

_lEszEk_

New member
przed problemem wybory TV stanąłem i ja. jestem zielony w tym temacie proszę o pomoc w wyborze:
  1. LCD / Plasma? (CRT odpada, bo musi wisieć na ścianie)
  2. wielkość (27-37'')?
  3. model?
przeznaczenie:
  1. kablówka analogowa (docelowo cyfrowa) - 50%
  2. DVD + Divix (YAMAHA DVD-S550 + YAMAHA RX-V450 + głośniki Eltax 5+1) - 50%
  3. sporadycznie komputer
jak już zaznaczyłem - sprzęt będzie wisiał na ścianie, oglądany z perspektywy 2,5-3m, pod lekkim kątem (max 45 st. w każdą stronę)

budżet - do 4.000 pln, ale wolałbym wylądować w okolicach 3.000 pln

pierwotnie byłem zdecydowany na:
  1. LCD Samsunga (bo robi matryce, więc pewnie będzie dobry)
  2. 32'' (bo wyczytałem, że relacja przekątnej TV do odległości, z której oglądasz tv powinna wynosic 10 - czyli 32'' => 320 cm)
  3. zastanawiałem się tylko nad modelem, bo chciałem Full HD... a co!;-)
niestety zacząłem czytać to forum (sic!) i już nic nie wiem!! Proszę o litość i pomoc! ;-)
 
Ostatnia edycja:

phmizar

New member
Plazma 37" lub 42"
Przy tej odległości 32" to raczej za mało. A plazma bo:
- podstawowy sposób wykorzystania tv to sygnał SD z kablówki
- oglądasz pod kątem
Zmieścisz się w 4 tyś.
A potem będziesz narzekał dlaczego to jest takie małe:D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podzielam racje . Jeśli chcesz dobrze i na lata i w klasie cenowej:
plazmy:
42 LG
42 Samsung
37 Panasonic

============
LCD
37" Philips
37 Sharp
37 LG

więc naprawdę spory wybór.
Przy planowanych sygnałach będzie super.
 

_lEszEk_

New member
kiki napisał:
podzielam racje . Jeśli chcesz dobrze i na lata i w klasie cenowej:
plazmy:
42 LG
42 Samsung
37 Panasonic

============
LCD
37" Philips
37 Sharp
37 LG
pare pytań:
1. czy proponowane przez Was wielkości nie będą za duże, przy oglądaniu z 2,5 - 3,0 m? (sygnał z kabla),
2. dlaczego w wymienionych lcd pominąłęś Samsunga?

thx for help
 

_lEszEk_

New member
phmizar napisał:
Plazma 37" lub 42"
Przy tej odległości 32" to raczej za mało. A plazma bo:
- podstawowy sposób wykorzystania tv to sygnał SD z kablówki
- oglądasz pod kątem
Zmieścisz się w 4 tyś.
A potem będziesz narzekał dlaczego to jest takie małe:D

mówisz? 37-42" przy 2,5m-3,0m odległości?
małżonkę już przekonałem do 37", ale trochę obawiam się, że przy sygnale z kabla obraz będzie jakości słabego divixa:(
 

cola0760

Member
Co kupić?

Witam!
Skoro pierwszy post to wypadłaby sie przywitać ;) ...więc... WITAM! :)

Proszę o pomoc.
Zdecydowany jestem na plazmę 42" do max 5000 zł
Proszę o pomoc w wybraniu marki i modelu. Oczywiście nie musi kosztować taki TV 5000 zł - równie dobrze może kosztować 4000.
Będę uzywał kablówki do tego (w przyszłości chcę podpiąc sat), dvd/dvix oraz Playstation3.
Chciałbym mieć tez możliwość zawieszenia takiego TV na ścianie choć to nie jest konieczne (zwłaszcza jesli mam np za takie "dobro" zapłacić 1000 zł)

Kompletnie sie na tym nie znam i jak jeszcze rozdzielczości kumam to ta jasnośc i kontrast? Rozumiem, że im większe tym lepsze?
Tak samo HD ready czy HDfull?? Nie kupuje się takiego TV na dwa lata przecież.
Jak jest z serwism konkretnych producentów? Są jakies problemy? I jak z awaryjnoscia tak ogólnie?
Prosiłbym o Wasze typy w przedziałach 3000-4000 i 4000-5000 zł i z krótkim opisem różnic jeśli można :)
Z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam!
 

phmizar

New member
mówisz? 37-42" przy 2,5m-3,0m odległości?
małżonkę już przekonałem do 37", ale trochę obawiam się, że przy sygnale z kabla obraz będzie jakości słabego divixa

Ja mam 2 m i kupiłbym 42" tylko mam za mało miejsca. Z sygnałem SD plazma da sobie radę lepiej niż lcd. Chyba, że wydasz7-8 tyś.;)
Jeżeli żona ma jakieś obawy to zamów prezentację.
 

przemasi

New member
Witam wszytkich.
Dołączam się z pytaniem - wybrałem kilka modeli, które mogę kupić w zbliżonej cenie - które warto wziąć pod uwagę, a które omijąć z daleka?
Podłaczenie kablówki, tunera sat., ale głównie zależy mi na filmach z DVD HD-DVD z komputera, a więc przez DVI-HDMI. Odległość ok 3m - zmienna +/- 1m

Wybrałem kilka modeli:
LG 32LE2R
LG 32LC3R
Samsung 32S62BX
Samsung LE32S62B
Samsung LE32R32B
Panasonic TX-32LE7P
Panasonic 32LX60
Sony KDL-32U2000
Grundig 32 LXW 82-8600
Philips 32PF3321/12
Funai - D 3206

Dzięki z góry za rady.
 

gerd

New member
Ja proponuje LG 32LC3R mam go juz troche jestem bardzo zodowlony ladnie odtwarza poza tym nie bylo najmniejszej usterki, kolega mi go polecil przy zakupie on tez jest zadowolony!
 

cola0760

Member
hmmm zacząłem się rozglądać i co mi powiecie o modelach LG 42PC51 i 52?
Czym się to rózni, bo na stronie LG nie ma specyfikacji PC52 :( i nie mam jak porównać.
...a może coś zupełnie innego?

PC51 można już mieć za 3500 zł, a PC 52 za 4000 zł ....warto dołożyć to 500 zł? ...i ile orientacyjnie kosztuje uchwyt na ścianę? (jak mniemam jest to tylko opcja?)
 
Do góry